Aquarekreacja Dbaj o ciało Fitness

Co trzeba wiedzieć o aqua aerobiku?

co-trzeba-wiedziec-o-aqua-aerobiku

Aqua aerobik jest nowoczesną formą zajęć fitness, która odbywa się w wodzie. Możecie spotkać się z różnymi określeniami tego rodzaju aktywności, od brzmiących bardzo swojsko, jak „gimnastyka w wodzie”, po modne, zagraniczne nazwy jak „hydrobic” czy „aqua fitness”.

W Twoim klubie fitness pod tymi nazwami kryją się zwykle ćwiczenia kompleksowe, których zadaniem jest podniesienie ogólnej kondycji organizmu: zwiększenie siły, wytrzymałości, ruchomości w stawach, pojemności wyrzutowej serca, jak i wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej.

Co trzeba wiedzieć o aqua aerobiku?

W związku z szybkim rozwojem tej wodnej gałęzi świata fitness w większych miastach Polski pojawiły się już wyspecjalizowane w tej jednej dziedzinie kluby aqua, proponujące cały wachlarz odmian ćwiczeń w wodzie, dla:

  • początkujących (aqua walking)
  • chcących spalić tkankę tłuszczową (aqua fat – burning)
  • potrzebujących intensywnego treningu (aqua intervall training)
  • potrzebujących relaksu (aqua watsu)

To tylko niektóre zajęcia, spośród których możesz wybrać coś dla siebie. Ich popularność wiąże się ze zdrowotnymi warunkami, które stwarza środowisko wodne, a które są odpowiadają potrzebom naszego ciała – wkraczającego w okres menopauzalny, takiego, które już go doświadczyło lub właśnie doświadcza.

Anna J

Aqua aerobik jest nowoczesną formą zajęć fitness, która odbywa się w wodzie. Możecie spotkać się z różnymi określeniami tego rodzaju aktywności, od brzmiących bardzo swojsko, jak „gimnastyka w wodzie”, po modne, zagraniczne nazwy jak „hydrobic” czy „aqua fitness”.

Warto również wspomnieć, że dzisiejsze zajęcia aqua aerobiku różnią się od tradycyjnej gimnastyki w wodzie, która zagościła u nas około dwadzieścia lat temu. Zajęcia takie były wówczas prowadzone wyłącznie w tzw. brodzikach, czyli małych basenach z ciepłą wodą, bez specjalistycznego sprzętu lub z ewentualnym wykorzystaniem tradycyjnych desek do pływania.

Dzisiaj zajęciom aqua aerobiku towarzyszy specjalnie dobrana muzyka, w odpowiednim tempie dostosowanym do rodzaju ćwiczeń, której zadaniem jest zmobilizować uczestników zajęć i wprowadzić ich w dobry nastrój.

Zajęcia mogą być prowadzone w trojaki sposób: na wodzie płytkiej, gdzie głębokość wody sięga pasa, a także w wodzie o średniej głębokości, sięgającej do klatki piersiowej oraz głębokiej, w której ciało nie ma kontaktu z dnem. Ta ostatnia forma niesie za sobą konieczność użycia specjalistycznego sprzętu, a jednocześnie najwięcej korzyści dla naszego ciała, gdyż tylko ćwiczenia na wodzie głębokiej umożliwiają rozciągnięcie kręgosłupa.

Anna J

Komentarze (6)

pati25

11 lat temu

Aqua aerobic to brzmi wspaniale.Takie ćwiczenia w wodzie przynoszą cudowne korzyści.W szpitalu w ramach rehabilitacji miałam hydrommmasaże.Mówię Wam to coś wspaniałego

Rique

12 lat temu

Fajny pomysł z Aqua aerobikiem. Poruszanie w wodzie jest przecież trudniejsze od tego na lądzie, przez napór wody nasze ciało musi pochłaniać więcej energii i to naprawdę fajna sprawa, bo każdy w ten sposób może dbać o swoje zdrowie. No i brak kontuzji:)

okulary

13 lat temu

Gimnastyka w wodzie świetna sprawa,jak byłam porzednio w Polanicy w sanatorium,to lekarz zlecił mi gimnastykę w wodzie,była taka możliwość bo tam jest basen,w miarę swojej sprawności ruchowej każdy robił ćwiczenia.Róznej postury były osoby,każdy miał na uwadze że to też pomaga na odchudzanie i uwypukla sylwetkę pozytywnie.Czułam się świetnie po takiej gimnastyce codziennie przez trzy tygdnie ,to wzmocniło moje mięśnie,poprawiło moje krążenie,wpłynęło pozytywnie na moje samopoczucie.Z wiarygodnego żródła wiem,że 1 godz treningu to można spalić 600 kalorii ,to nieżle.

brysia

13 lat temu

Ja sie ciesze, ze w Mojej miescowości od kwietnia będzie otwarty basen nowy i bede mogła korzystac z takich ćwiczeń, zresztą samo pływanie to to sama przyjemność a jaka korzyść dla ciała i ducha

malgosia74

13 lat temu

Każda gimnastyka w wodzie a nawet samo pływanie pływanie działa przede wszystkim leczniczo na układ kostno stawowy. Dużo osób korzysta z rehabilitacji w basenach przystosowanych do tego celu. Hydromasaże, przeciwfale to rewelacyjne zabiegi działające cuda na schorowane kończyny czy kręgosłup. Polecam dlatego dgyż w mijej miejscowości w sanatorium ludzie „walczą z lekarzem o ten właśnie zabieg. Prywatnie moga sobie dokupić. Wyjeżdżają do domu z żalem że co najlepsze tak szybko się skonczyło, zapowiadając, że tu jeszcze wrócą 🙂

lalakosi

13 lat temu

Aquaaerobik to super sprawa dziewczyny, boto fajna zabawa i male prawdopodobienstwo kontuzji. Dodatkowo woda ladnie rzezbi cialo. Naprawde, warto sie skusic. Ja sprobowalam i nie zaluje.

Zostaw komentarz