co-trzeba-wiedziec-o-aqua-aerobiku

Aqua aerobik jest nowoczesną formą zajęć fitness, która odbywa się w wodzie. Możecie spotkać się z różnymi określeniami tego rodzaju aktywności, od brzmiących bardzo swojsko, jak „gimnastyka w wodzie”, po modne, zagraniczne nazwy jak „hydrobic” czy „aqua fitness”.

W Twoim klubie fitness pod tymi nazwami kryją się zwykle ćwiczenia kompleksowe, których zadaniem jest podniesienie ogólnej kondycji organizmu: zwiększenie siły, wytrzymałości, ruchomości w stawach, pojemności wyrzutowej serca, jak i wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej.

Co trzeba wiedzieć o aqua aerobiku?

W związku z szybkim rozwojem tej wodnej gałęzi świata fitness w większych miastach Polski pojawiły się już wyspecjalizowane w tej jednej dziedzinie kluby aqua, proponujące cały wachlarz odmian ćwiczeń w wodzie, dla:

  • początkujących (aqua walking)
  • chcących spalić tkankę tłuszczową (aqua fat – burning)
  • potrzebujących intensywnego treningu (aqua intervall training)
  • potrzebujących relaksu (aqua watsu)

To tylko niektóre zajęcia, spośród których możesz wybrać coś dla siebie. Ich popularność wiąże się ze zdrowotnymi warunkami, które stwarza środowisko wodne, a które są odpowiadają potrzebom naszego ciała – wkraczającego w okres menopauzalny, takiego, które już go doświadczyło lub właśnie doświadcza.

Anna J