co spakować na wakacje

Rozpoczynają się upragnione wakacje, przynajmniej dla uczniów, choć i dorośli zapewne mają już zaplanowane urlopy. Największym problemem przygotowań do urlopu jest bagaż. Co spakować na wakacje, by zmieścić się do jednej torby czy walizki?

Wakacje czas start!

Zakończenie roku szkolnego to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w całym roku. Nadejście wakacji zwiastuje mnóstwo wolnego czasu, wspaniałych przygód i błogiego lenistwa. Wiele osób wybiera się na kolonie, obozy czy zagraniczne wycieczki. Jadąc w niektóre miejsca, zależy nam na jak najmniejszym bagażu. Zawsze znajdzie się coś, co jest niezbędne i musimy koniecznie to zapakować. Lista takich rzeczy może nie mieć końca, a nasz plecak czy walizka przecież nie są z gumy. Umiejętne pakowanie to prawdziwa sztuka. Być może dla Was to wyzwanie, ale dla nas nie ma problemu ze spakowaniem wszystkiego, co potrzebne jest na wakacjach.

Wakacyjny niezbędnik

Na wakacjach nie potrzebujemy wielu rzeczy. Nie musimy pakować całego domu, w końcu wyjeżdżamy tylko na dany czas. Możliwe, że ogranicza nas wielkość bagażu, co ma miejsce w przypadku lotów samolotem. Wtedy istotne jest co zabierzemy, a z czego możemy zrezygnować. Najlepiej zrobić listę niezbędnych przedmiotów. Powinny się znaleźć na niej kosmetyki, ubrania, dokumenty i kilka przydatnych gadżetów. Na wakacyjny wyjazd warto zabrać kosmetyki 2in1, jednorazowe próbki kosmetyków czy resztki produktów. Nie zajmą dużo miejsca, a puste opakowania będzie można wyrzucić, robiąc miejsce na pamiątki z wakacji. Kosmetyki, zwłaszcza te w płynie zapakujmy do przezroczystych torebek, by w razie czego nie zalały naszego bagażu.

Ubrania dobierzmy do miejsca w które się wybieramy. Na słonecznej plaży raczej nie przydadzą nam się botki, ale jedną parę krytych butów sportowych warto zapakować. Trampki czy adidasy pozwolą na wygodne spacery czy piesze wycieczki. Nie zapomnijmy o nakryciu przeciwdeszczowym. Cienka kurtka sportowa czy peleryna będzie idealnym rozwiązaniem. Klapki pod prysznic to obowiązkowy element każdego bagażu, podobnie jak dokumenty. Paszport czy dowód zapakujmy do foliowego woreczka, by również nie uległ zmoczeniu. Dokumenty zawsze miejmy przy sobie. Power bank przyda nam się w momencie, gdy nie będziemy mogli podładować telefonu. Zrezygnujmy z ciężkiego i cennego sprzętu fotograficznego. W końcu nowoczesne smartfony są wyposażone w bardzo dobre aparaty. Na urlop zwykle zabieramy jakieś czytadła, ale książki swoje ważą i nie zajmują mało miejsca. Może warto na czas urlopu przerzucić się na wygodne e-booki.

W wielu hotelach mamy do dyspozycji ręczniki, ale wybierając się do hostelu czy na camping, musimy o nim pamiętać. Postawmy na szybkoschnące ręczniki, które po złożenie zajmują niewiele miejsca. W roli koca, chusty i plażowego ręcznika doskonale sprawdzi się pareo. Co do ilości ubrań, nie ma co przesadzać. Latem wybieramy raczej luźne i cienkie tkaniny, które w razie potrzeby możemy przeprać. Zrezygnujmy z jeansów, ponieważ są ciężkie i długo schną. Nie musimy więc brać ze sobą 10 strojów kąpielowych czy par spodenek. Tak skompletujmy stroje, by można było łączyć ze sobą ich poszczególne elementy.

Mistrzowska technika pakowania

Sama technika pakowania jest istotna, ponieważ zależy nam na wykorzystaniu każdej wolnej przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem jest zwijanie ubrań w rulony. W ten sposób może tworzyć całe gotowe zestawy na poszczególne dni. Taka opcja ułatwi pobyt dziecka na kolonii czy obozie. Rzeczy układamy ściśle, na dno zawsze najlepiej umieścić bieliznę, która wypełni wszelkie szczeliny. Płyny zabezpieczamy woreczkami, a na wierzch bagażu zawsze chowamy te przedmioty, które będą nam potrzebne np. podczas kontroli na lotnisku. co spakowaćNiektóre rzeczy możemy schować w butach, co także pozwoli zaoszczędzić trochę przestrzeni w walizce. Szklane pamiątki z podróży owińmy w ubrania czy szale – będziemy mieli pewność, że nie obiją się w drodze do domu.

Na koniec nie zapomnijmy zabrać ze sobą dużo uśmiechu i pozytywnej energii. W końcu wakacje to czas wypoczynku i dobrej zabawy, więc wykorzystajmy je jak najlepiej.

Katarzyna Antos