Miłość i związki

Co powie ci język ciała faceta?

język ciała

Mowa ciała jest bardzo ważną częścią komunikacji międzyludzkiej. Wiele gestów może zdradzić zamiary drugiej osoby, co przekłada się na sytuację w związku. Co powie ci język ciała faceta? Sprawdź, czy twój mężczyzna daje te sygnały.

Postawa zamknięta

Jak wygląda postawa zamknięta? Zwykle określa się nią skrzyżowane ręce czy nogi. Kiedy nie jesteśmy pewni naszego rozmówcy lub się boimy, krzyżujemy ręce, co buduje pewien mur przed innymi. Podobnie będzie w relacji z facetem. Jeśli mężczyzna zaczyna coraz częściej przejawiać taką postawę w towarzystwie swojej kobiety, może to oznaczać budowanie dystansu. Coś w rodzaju ucieczki od drugiej osoby, co powinno cię zaniepokoić. Przy pozytywnej relacji, będzie mowa raczej o pozycji otwartej.

Brak dotyku

Kolejnym sygnałem, który może nakierować nas na trop zmian w relacji z partnerem jest brak dotyku, albo jego mocne ograniczenie. W szczęśliwym związku czymś naturalnym jest dotyk w postaci pocałunków, przytulania, trzymania się za ręce. Jeśli facet ewidentnie nie angażuje się w tę sferę fizyczną, nie całuje na powitanie i unika trzymania za ręce, coś jest nie tak, jak być powinno. Ograniczenie kontaktu fizycznego to widoczny sygnał, mówiący o tworzeniu dystansu. W odwrotnej sytuacji, facet będzie wręcz zabiegał o zbliżenie do kobiety. Darząc ją uczuciami, będzie szukał tego kontaktu, bliskości i intymności.

Sztuczny uśmiech

Bardzo łatwo wyczuć sztuczny uśmiech. Szczere i naturalne osoby zawsze mają problem, by ukryć prawdziwe emocje i zamiary. Jeśli twój facet uśmiecha się, ale doskonale wiesz, że nie jest to szczery uśmiech, pełen radości, zastanów się nad tym. Być może mężczyzna ma problem, by ujawnić swoje prawdziwe uczucia i robi tylko dobrą minę do złej gry. Nikomu tego nie życzymy, w końcu związek powinien opierać się na szczerości i autentyczności, a nie oszukiwaniu siebie oraz innych.

Przedrzeźnianie

Nie jest miłe przedrzeźnianie drugiej osoby, zwłaszcza kiedy dotyczy kogoś bliskiego. Facet, który zaczyna dzień w dzień przedrzeźniać czy parodiować swoją partnerkę, chyba nie żywi do niej głębokich uczuć. Ludzie, którym na sobie zależy, po prostu się tak nie zachowują. Nie mają ku temu żadnych powodów. Zastanów się, czy chcesz, by traktowano cię z szacunkiem, czy zamierzasz być obiektem żartów faceta.

język ciała facetaWarto nauczyć się odczytywać język ciała. Jego znajomość może powiedzieć nam więcej, niż niejedno słowo. W relacji z facetem, wszelkie sygnały mogą wskazywać kierunek całego związku. Zaś umiejętność ich rozszyfrowania może pomóc nam w podjęciu decyzji na temat przyszłości. Czy wspólnej? To już zależy od indywidualnej relacji, jaka utworzyła się między dwojgiem ludzi.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz