Life Style Psychologia

6 sposobów na poprawę humoru

6 sposobów na poprawę humoru

Mamy prawo do gorszego samopoczucia, a jesień nie ułatwia nam życia kapryśną pogodą. Depresyjna aura, problemy codziennego życia – mamy wiele na głowie, więc czasem nie mamy ochoty na nic. Naszych 6 sposobów na poprawę humoru to recepta, którą warto wykorzystać jesienią. Jeśli poczujecie się źle, zerknijcie na naszą listę!

Maszynka do wytwarzania endorfin

Wspaniale byłoby mieć maszynkę, która w try miga zamieniałaby smutek w dobry humor. Nie mamy magicznego włącznika, który uruchamia endorfiny. Na szczęście jest wiele metod, pomagających odzyskać pozytywne nastawienie do życia i dobry humor. Z nim świat od razu staje się pogodniejszy i nawet jesienna plucha nie będzie w stanie tego popsuć. Uśmiechnięci, w dobrym humorze możemy korzystać z życia pełnymi garściami. W końcu szkoda czasu na smutki. Złamane serce, problemy w pracy czy inne życiowe niepowodzenia dotknęły właśnie ciebie? Sprawdź nasze sposoby na poprawę humoru i spójrz na życie nieco łaskawszym okiem!

Uczta dla zmysłów

Zacznijmy od aktywizacji naszych zmysłów. Magiczna moc zapachów może zdziałać cuda. A już na pewno może poprawić nasz humor. Przyjemny zapach, który pozytywnie nam się kojarzy to dobre lekarstwo, przynajmniej na początek. Niewiele trzeba, by wprowadzić się w lepszy nastrój. Zapal świece zapachowe, zaparz ulubioną herbatę, przygotuj aromatyczną kąpiel lub spryskaj się ukochanymi perfumami. Uczta dla zmysłów od razu wywoła uśmiech na twojej twarzy.

Na sportowo

Wysiłek fizyczny sprawia, że zaczynają wydzielać się endorfiny. Solidny trening to doskonały sposób na poprawę humoru. Idź na siłownię, zapisz się na nowe zajęcia fitness czy zacznij biegać w pobliskim parku. Możliwości jest wiele. Możesz zacząć trenować boks czy karate. Sport będzie dobrą opcją dla zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego. Nie pozostaje więc nic innego, niż zacząć go uprawiać.

Superfoods

Dobre jedzenie zawsze działa pozytywnie na nasze samopoczucie. W chwilach smutku warto sięgnąć po coś pysznego, ale wcale nie mamy na myśli słodyczy czy fast foodów. Naszym faworytem jest jedzenie typu superfoods, czyli super żywność. Zaliczamy do niej jarmuż, kaszę jaglaną czy dynię. Już samo przygotowanie pysznego posiłku czy wybranie się do fajnej knajpki będzie miłą odmianą w jesienny czas.

Terapia śmiechem

Śmiech to darmowe i niezwykle skuteczne lekarstwo na wszelkie smutki. By poprawić sobie humor można obejrzeć komedię, pooglądać śmieszne filmiki w necie czy spotkać się z ludźmi, którzy wręcz zarażają śmiechem. Terapia tego typu to świetny sposób, by się rozerwać i poczuć o niebo lepiej.

Życie towarzyskie

Najgorszą opcją, jaka może się przydarzyć, jest zamknięcie się w czterech ścianach. Taka sytuacja jeszcze bardziej pogłębi ponury nastrój. Zdecydowanie lepiej wyjść do ludzi i zacząć żyć. Przyjaciele i znajomi sprawią, że przestaniemy tyle myśleć i skupimy się na tym, co miłe i przyjemne. Dlatego warto jak najwięcej spotykać się z ludźmi, ciekawie organizując sobie czas. W końcu szkoda go na smutki i ponure myśli.

Jesienne spacery

jesienne spaceryJesienią warto wybrać się na spacer, nawet w deszczu. Możemy udać się do parku, by pooglądać kolorowe liście i poszukać kasztanów. Kto powiedział, że mogą je zbierać tylko dzieci? Spacer, nawet w pochmurny dzień będzie okazją do zwiedzenia okolicy i odkrycia nowych miejsc. Oryginalny mural, artystyczna kawiarnia czy nietypowy sklep – nigdy nie wiadomo, na co trafimy, przechadzając się po mieście.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

Mindi

6 lat temu

Menopauza i jesień to kiepskie połączenie. Bywają ciężkie dni. Ale ja nie lubię się poddawać, dlatego z chęcią wykorzystam te podpowiedzi jak uciekać przed złym nastrojem. Przy okazji zyskam na zdrowiu 🙂

pati25

6 lat temu

Na poprawę humoru każdy ma swój sposób.Ja uwielbiam czytać.Nie wyobrażam sobie dnia bez książki.A aktywność ruchowa.Zawsze

Aneta

6 lat temu

Ja zazwyczaj radzę sobie jesienia dzięki sportowi (a konkretnie bieganiu) i długim spacerom. Nie wyobrażam sobie braku ruchu, dla mnie chyba byłaby to prosta droga do depresji…

    Irena

    6 lat temu

    W sumie masz rację, sport to zdrowie. Uwalnianie endorfin itp. Kiedyś biegałam za czasów młodości, teraz czasami zastanawiam się czy nie zacząć znowu takich spokojnych treningów. Tym bardziej że rośnie tu i ówdzie oponka. A ruchu coraz mniej…

Irena

6 lat temu

Nie ma to jak dobrze dobrane towarzystwo, wśród którego czujemy się swojo i na luzie 🙂 Możemy się śmiać, wygłupiać… Najgorsza jest chyba samotność, bo jak się śmiać samej do siebie?
Jedzenie jest dobre, ale potem ciężko spojrzeć w lustro i jak sie przytyje to już nie jest tak wesoło 😉
Sport jest oczywiście dobry zawsze, gorzej z motywacją. U mnie z tym jest akurat problem 😉

Zostaw komentarz