Miłość i związki

Gdy mężczyzna nie potrafi zapomnieć o dawnej miłości

mężczyzna wciąż myśli o dawnej miłości

Mówi się, że stara miłość nie rdzewieje. Z doświadczenia jednak wiemy, że każde nieszczęśliwie ulokowane uczucie w końcu kiedyś wygasa, jeśli się go nie pielęgnuje. Potem możemy zakochać się w innym mężczyźnie i odnaleźć przy nim większe szczęście niż przy poprzednim.  Nie wszyscy jednak potrafią zamknąć pewne rozdziały w swoim życiu. Co zrobić, gdy mężczyzna nie potrafi zapomnieć o dawnej miłości?

Koniec związku – nie rozdrapuj ran!

Jedne osoby posiadają naturalną zdolność do całkowitego odcinania się od tego, co jest dla nich bolesne. Gdy partner od nich odchodzi, cierpią i płaczą, ale jednocześnie twardo stąpają po ziemi i zdają sobie sprawę, że nie ma powrotu do tego, co było.  Ten związek już się skończył, a miłość, którą wciąż czuje jedna ze stron, musi się w końcu wypalić. Osoby świadome takiego stanu rzeczy na ogół robią wszystko, by odciąć się od byłego partnera. Usuwają go ze znajomych na Facebooku, kasują jego numer telefonu, chowają wspólne zdjęcia i starają się nie rozmawiać o nim ani nie wypytywać, co u niego słychać.  Im bowiem więcej mówimy o byłym, im więcej uwagi mu poświęcamy, tym gorzej dla nas. Rozdrapujemy bowiem stare rany i niepotrzebnie wracamy do tego, co było.

Żałoba po rozstaniu – masz do niej prawo

Skoro jakiś związek się zakończył, należy się z tym pogodzić. Masz prawo do przeżywania żałoby, to zresztą naturalna kolej rzeczy. Gorzej, gdy nie potrafisz przestać roztrząsać tego, co zrobiłaś źle, co poszło nie tak itp. Trzeba się pogodzić z myślą, że związki czasem się rozpadają i stanowi to naturalną kolej rzeczy.  Powinniśmy zająć się własnym życiem – pracą, życiem towarzyskim, pasją etc. Z czasem będzie nam lżej. Czas naprawdę leczy rany i potrafi zdziałać cuda. Warto pozwolić mu działać i samemu nie skupiać się na tym, co było. Z czasem rany zagoją się, a my staniemy się gotowi na nową miłość. To uczucie może okazać się dużo silniejsze od wszystkich dotychczasowych miłości. Warto pamiętać, że najlepsze wciąż na ciebie czeka;)

Dlaczego kobiety lepiej radzą sobie z rozstaniem?

Kobiety to osoby bardzo emocjonalne, które w trudnych chwilach ciągle opowiadają o swoich uczuciach przyjaciółkom. To pomaga im wyrzucić z siebie złość, smutek i  wszelkie zmartwienia.  W rezultacie kobiety lepiej znoszą rozstanie i szybciej dochodzą do siebie. Łatwiej też przychodzi im zamknięcie pewnych rozdziałów w swoim życiu. Kobiety lepiej potrafią też nazwać swoje emocje i poruszać się w ich obrębie. Panie wiedzą, czy czują coś do swojego byłego, czy nowo poznany mężczyzna jest teraz jedynym obiektem ich zainteresowań i za nic w świecie nie zamieniłyby go na nikogo innego.  Panowie często mają mętlik w głowie.

Gdy mężczyzna nie potrafi zapomnieć o dawnej miłości

Choć mogłoby się wydawać, że mężczyźni nie są specjalnie emocjonalni i łatwiej przychodzi im pogodzenie się z rozstaniem, rzeczywistość wygląda zgoła odmiennie. Panowie często nie potrafią wyrwać ze swojego serca byłej partnerki i wciąż za nią tęsknią, choć jednocześnie tłumią w sobie uczucia. Paradoksalnie to mężczyźni częściej śledzą profile swoich eks w portalach społecznościowych i przeżywają zmiany statusu: z wolna na w związku.  Faceci naprawdę potrafią się nieźle katować, pielęgnując uczucie do kobiety, która od nich odeszła.  Choć ich skrzywdziła i oni zdają sobie sprawę, że powrotu nie będzie, to nie potrafią zerwać wszystkich nici łączących ich z byłą. Zostawiają sobie wspólne zdjęcia, często je oglądają. Mężczyzna, który roztrząsa zakończony związek, rozdrapuje swoje rany i nie pozwala im się zabliźnić. W rezultacie sam odbiera sobie szanse na szczęście  z kimś innym.

Mężczyźni często próbują stworzyć nowy związek z kobietą, nie zostawiwszy za sobą relacji byłej.  Niekoniecznie robią to ze złej woli. Im po prostu wydaje się, że są gotowi na nowy związek, podczas gdy nadal nie pogodzili się z rozstaniem. W takiej sytuacji wystarczy jeden impuls – informacja, że eks ma nowego faceta, a oni zaczynają mieć wątpliwości, czy naprawdę zależy im na obecnej partnerce.

Była zawsze budzi emocje, ale to nowa partnerka powinna budzić miłość i tęsknotę

To normalne, że nowy związek byłego partnera powoduje lekkie ukłucie w sercu, ale osoba, która naprawdę kocha swojego nowego partnera, nie roztrząsa tego, tylko cieszy się, że ma u swojego boku wyjątkową osobę. Dochodzi do wniosku, że tak najwidoczniej musiało być. Wiadomo, każde rozstanie to swego rodzaju porażka.  Na myśl o niej czujemy lekki smutek, ale jednocześnie cieszymy się, że dzięki temu rozstaniu udało nam się spotkać kogoś naprawdę wyjątkowego, przy którym jesteśmy szczęśliwi.

On kocha swoją eks, odejdź od niego!

Gdy mężczyzna nie potrafi zapomnieć o dawnej miłości, nie masz tak naprawdę wyboru. Jedyne, co możesz zrobić, to odejść. Nie jest to łatwe, ale facet, który nie uporał się z bagażem z przeszłości, nie stworzy z tobą szczęśliwego związku. On wciąż kocha tamtą kobietę, choć pewnie chciałby to zmienić. Tkwienie w związku z mężczyzną, który wciąż bardziej kocha swoją eks niż ciebie, to emocjonalne samobójstwo. Taka relacja nie przyniesie ci szczęścia, lecz masę cierpienia, dlatego lepiej ją ukrócić na samym początku, gdy zorientujesz się, że on wciąż kocha swoją byłą.

Magdalena Kukurowska

Komentarze

Irena

5 lat temu

Jeśli eks kręci się przy naszym mężczyźnie oznacza to, że musimy uważać na nią. Nawet jeśli ona jest dla niego tylko przeszłością może nieźle namieszać jeśli jest o Ciebie zazdrosna.
Nie wiem czy to prawda, że kobiety lepiej radzą sobie z rozstaniem. Myślę, że niektórych boli urażona duma. Wydaje mi się, że kobiety potrzebują czasu po rozstaniu, a mężczyźni często leczą się inną kobietą.

Zostaw komentarz