Seks Stop z rutyną!

Pobudzanie do śmiechu

pobudzanie-do-smiechu

Śmiech ma wiele pozytywnych właściwości: odpręża, ćwiczy mięśnie, dotlenia nasz organizm. Jest oznaką tego, że się dobrze bawimy. Jest też doskonałym afrodyzjakiem!

Wiele kobiet, zapytanych, co sprawiło, że się zakochała w danym mężczyźnie, odpowiada: potrafi mnie rozśmieszyć. Odpowiednie poczucie humoru to bardzo ważna cecha społeczna i towarzyska – nikt nie lubi ponuraków!

Nie tylko na przyjęciu

Z niewiadomych przyczyn śmiech jest bardzo często pomijany, jeśli chodzi o sprawy łóżkowe. W poradnikach znajdziemy podpowiedzi, że seks lepiej smakuje po odrobinie wysiłku fizycznego, kiedy jesteśmy zrelaksowani i w dobrym humorze. Traktują te porady osobno, a przecież minuta intensywnego śmiechu potrafi zastąpić cały pakiet ćwiczeń fizycznych, powoduje przyjemne odprężenie i zdecydowanie poprawia humor!

Śmiech ma potężną siłę przyciągania – mężczyźni zwracają uwagę, gdy kobieta się śmieje i sprawia im to przyjemność. Kobiety lubią, gdy mężczyzna opowiada dowcipy, jednak nie przepadają za wesołkami, nie traktując ich poważnie.

Najbardziej atrakcyjny wydaje się nam partner, którego poczucie humoru trafia dokładnie w nasze, albo taki, który dowcipem szafuje rzadko, ale zazwyczaj jest on celny.

Nic jednak nas tak nie zniechęca, jak sztuczny, wymuszony śmiech. Z łatwością też wychwycimy, gdy jest on złośliwy czy okrutny. Za to szczere, radosne rechotanie na pewno zwróci naszą uwagę i od razu nastroi nas pozytywnie.

Milena L.

Śmiech ma wiele pozytywnych właściwości: odpręża, ćwiczy mięśnie, dotlenia nasz organizm. Jest oznaką tego, że się dobrze bawimy. Jest też doskonałym afrodyzjakiem!

Śmiech jako afrodyzjak

Wszystkie marzymy, by fale namiętności porywały nas, jak w książkach i filmach. Jednak rzeczywistość jest bardziej przyziemna i na zrywy romantyczne, połączone ze zdzieraniem z siebie odzieży, po prostu nie mamy czasu. A najczęściej i nastroju. Z pomocą przyjdzie nam właśnie śmiech.

Zmęczonemu człowiekowi o wiele łatwiej jest wykrzesać z siebie dowcip, niż romantyczny gest, a wspólne przypominanie sobie zabawnych scen z przeszłości nie tylko odpręża, ale i nastraja pozytywnie do drugiej osoby. Przytul się do partnera za każdym razem, kiedy powie coś zabawnego, wesołego, wykonaj czuły gest w podziękowaniu mu za poprawienie humoru.

Na panów działa to bardzo motywująco, podnosi ich samoocenę. Mężczyzna lubi wiedzieć, że ma siłę sprawczą, czuje się dzięki temu bardziej męski. Przekłada się to na lepsze relacje w łóżku! Zadowolony, rozradowany partner jest bardziej uważny, skupiony na Twoich potrzebach, bo chce powtórzyć swój sukces. Wierzy, że mu się to uda – i zazwyczaj ma rację

Śmiech w sypialni

Nie bójcie się zaprosić śmiechu do swojego łóżka. Seks to nie tylko rozkoszne pomrukiwania i jęki, “pikantne gry miłosne”, ale też zaplątanie się w spodnie, usuwanie telefonu spod pupy, wyciąganie maskotek dzieci, ślizganie się po prześcieradle. Badania wykazują, że około 28% kobiet ma ochotę się śmiać podczas szczytowania, nie robią tego jednak ze względu na partnera. To jest błąd!

Milena L.

Śmiech ma wiele pozytywnych właściwości: odpręża, ćwiczy mięśnie, dotlenia nasz organizm. Jest oznaką tego, że się dobrze bawimy. Jest też doskonałym afrodyzjakiem!

Szczery, mocny śmiech powoduje kurcze mięśni, ukrwienie wielu interesujących partii ciała, które także partnerowi sprawią przyjemność.

Jeśli wyjątkowo nie mamy nastroju na dowcip, możemy spróbować łaskotania. Nie takiego, które jest bardziej formą tortury, ale delikatnych pieszczot, które powodują krótkie napięcia, pobudzające do śmiechu.

Znajomość geografii łaskotliwych miejsc na ciele partnera powinna być podstawą każdego dobrego związku. Nie bójmy się z tej wiedzy korzystać. Musimy jednak pamiętać, że niechciane łaskotki są nieprzyjemne, dlatego zawsze musimy pytać się nawzajem o zgodę.

Umiejętne łaskotanie jest bardzo stymulujące. Można do tego wykorzystać dłonie, ale także piórka, delikatną tkaninę, gąbkę kąpielową czy kosmyk włosów. Łaskotkowa sesja nie powinna trwać zbyt długo, gdyż jest wyczerpująca i możemy poczuć senność, zamiast podniecenia.

Łaskotanie to bardzo intymna pieszczota – z każdym dotykiem poddajemy się drugiej osobie. Wymaga nie tylko zaufania, ale i wykazania się wiedzą co do czułych miejsc na skórze partnera.

Ciało kobiety w czasie menopauzy zmienia swoją wrażliwość, dlatego zachęcam, by wrócić do młodzieńczych igraszek z łaskotkami. Być może pojawiły się zupełnie nowe łaskotliwe terytoria, które warto odkryć?

Milena L.

Komentarze (13)

Emilly27k

9 lat temu

Osobiście jestem pozytywne nastawiona do życia i z uśmiechem patrzę na nie.
Mam słabsze momenty,że nie udaje mi się zrealizować.
Dzisiaj jako solenizantka wiem ,że się uśmiecham.

filodendron

9 lat temu

Śmiech jest dobry byle nie złośliwy z kogoś jak pisze Elle@elle.
A swoja droga śmiech to zdrowie.

elle@elle

9 lat temu

smiech moze byc rzeczywiscie rozny,mnie mierzi ,jak ktos dla smiechu zlosliwie kogos oczernia w towarzystwie,zeby zwrocic swoja uwage ,czeste to jest niestety wsrod mlodych kobiet ,ktore chca byc widoczne za wszelka cene :)))

pati25

11 lat temu

Śmiech ma same zalety.Jest wiele sytiuacji w czasie których się śmiejemy.Należę do kobiet,które często się śmiieją.Śmieszą mnie zabawne sytuacje,dowcipy,komedie.Śmiejmy się często bo śmiech to zdrowie 🙂

Inga

11 lat temu

Wydawać by się mogło,że w dzisiejszym ponurym i zabieganym świecie nie ma miejsca na śmiech.Nic bardziej mylnego.Zawsze przecież znajdzie się coś lub ktoś i przyprawi nas o atak śmiechu.A przecież śmiech ma tyle dobroczynnych atutów.Uodparnia nas na stres,pozwala z optymizmem patrzeć na świat,ale pobudza też całą masę mięśni i przez to szybciej spalamy kalorie.Więc śmiejmy się na zdrowie.

sirena46

11 lat temu

Ja lubię się śmiać, ale są sytuacje w życiu, że człowiek nie ma ochoty na nic łącznie ze śmiechem, Chociaż o tym, że śmiech jest dobroczynny dla naszego zdrowia wie każdy 🙂

filodendron

11 lat temu

Mindi masz rację ,że coraz mniej jest powodów do szczerego ,niepohamowanego śmiechu, a ja nie umiem się śmiać ,gdy ktoś w rodzinie jest ciężko chory.

Mindi

11 lat temu

Czytam gazetki z humorami, oglądam komedie i wtedy na chwilę zapominam o przykrościach i kłopotach. Bardzo lubię się śmiać a tak mało mam okazji do szczerego, niepohamowanego śmiechu.

Danusiate

11 lat temu

Też jestem śmieszką – na szczęście, bo ludziom pozbawionym poczucia humoru jest gorzej na świecie… Jedyną wadą śmiechu jest to, że robią się od niego zmarszczki – ale zmarszczki „uśmiechowe” nie szpecą 🙂

drobina

11 lat temu

Nie bez powodu mówimy, że śmiech to zdrowie:) Śmiejmy się !:) Też należę do śmieszków. Nawet jak ktoś mnie wkurzy, nie potrafię długo się gniewać:)

„Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu”.
/ Gabriel García Márquez /

filodendron

11 lat temu

Chyba najbardziej rozśmieszają mnie komedie i dobre kawały. Ale jakos albo komedie są coraz slabsze ,albo ja jestem bardziej wybredna bo rozśmiesza mnie cos naprawdę śmiesznego 🙂

mejgosia

11 lat temu

Zgadzam się w pełni ze stwierdzeniem, że podczas menopauzy odblokowują się nowe terytoria łaskotliwe! Zauważyłam to u siebie, kiedyś nie reagowałam na niektóre dotyki, a teraz wszystko mnie gigla! 😉 Ale to przyjemne uczucie!

sara

11 lat temu

bardzo lubię się śmiać z wesołych i zabawnych rzeczy lub oglądając komedię,zresztą ogólnie jestem wesołą,pogodną kobietką i bardzo nie lubię fałszywego i złośliwego śmiechu,jestem uczulona na ludzi o takim usposobieniu

Zostaw komentarz