Miłość i związki

Programy randkowe w polskiej tv – co nas czeka w 2018?

programy randkowe

Widzowie telewizji pragną rozrywki. Stacje nie dają za wygraną i prezentują coraz tonowe programy, które mają przyciągnąć przed telewizory prawdziwe miliony. Hitem w ramówkach stacji zagranicznych są programy randkowe. Jakie zobaczymy w polskiej tv? Co czeka nas w 2018?

Programy randkowe – hit czy kit?

Słupki oglądalności mówią same za siebie. Programy, w których ludzie szukają miłości cieszą się wysoką oglądalnością, a co za tym idzie, wysokimi wpływami z reklam. Nic dziwnego, że stacje wprowadzają tego typu programy do swojej ramówki. Większość z nich opiera się na zagranicznych formatach, ale dobrze przyjmuje w Polsce. Przykładem jest Rolnik szuka żony. Za nami kilka edycji, które uważane są za sukces. Dlatego planowana jest kolejna, która najprawdopodobniej wystartuje w TVP1 jesienią. To nie jedyny przykład programu randkowego w polskiej tv. Innym jest produkcja również TVP, czyli Pierwsza randka czy program TVN Style Apetyt na miłość. Poza granicami naszego kraju popularne są bardziej kontrowersyjne show, jak Pocałunek w ciemno, gdzie singielka na podstawie pocałunków z 12 kandydatami ma znaleźć miłość. W Polsce z zaciekawieniem śledzono Ślub od pierwszego wejrzenia. Telewizyjny eksperyment doczekał się u nas już dwóch edycji. Z ostatniej przetrwało jedno małżeństwo, co w porównaniu do pierwszej odsłony, należy uznać za sukces. Planowana jest 3 edycja, do której przyjmowane są zgłoszenia. Początek roku to zawsze wyzwanie do stacji telewizyjnych. Im ciekawsza ramówka, tym większa szansa na satysfakcjonującą oglądalność. W tym roku będziemy mogli oglądać kilka programów randkowych. Co takiego proponują znane stacje?

Wyjdź za mnie

Stacja Polsat w tym roku zaszalała z propozycjami randkowymi, a nawet ślubnymi. Jedną z nowości ramówki 2018 będzie reality show Wyjdź za mnie. Program zakłada udział mężczyzn i kobiet, którzy zamieszkają wspólnie w Domu Zaręczyn. W zamkniętym środowisku będą mogli się lepiej poznać, a w finalnym odcinku zdecydować, czy chcą wziąć ślub cywilny czy kościelny w towarzystwie pozostałych uczestników show. Przy braku ślub dojdzie do eliminacji pary i pojawienia się nowych uczestników. Trzeba przyznać, że to odważny format, szczególnie ze względu na prawdziwy ślub. Wyjdź za mnie ma pojawić się w tv wiosną 2018.

Take Me Out

Drugą propozycją Polsatu jest program Take Me Out. Uczestnik tego show ma trzy rundy, by przekonać do siebie kandydatki. Panie mogą w danym czasie zrezygnować z gry. W przypadku pozostania więcej niż dwóch dziewczyn, mężczyzna zadaje im pytania. Następnie uczestnik podejmuje decyzję. Format jest znany w wielu krajach. Niedługo okaże się, czy stanie się randkowym hitem także w Polsce.

The story of my life

Polsat wyemituje także program The story of my life. Uczestnikami mają być młodzi celebryci – pary, które przy pomocy charakteryzatorów przekonają się, jak być może będą wyglądać na starość. Podróż do przyszłości zafunduje nam Polsat. Program był do tej pory nadawany m.in. w krajach arabskich. Być może będzie ciekawą alternatywą dla znanych do tej pory widzom programów i serialu.

Rolnik szuka żony

Obecnie przyjmowane są zgłoszenia do piątej edycji programu Rolnik szuka żony. Program prowadzi Marta Manowska, która wspiera jego uczestników. W show rolnicy wybierają kandydatki czy kandydatów, którzy spędzą kilka dni na ich gospodarstwach. Dzięki temu mają szansę na poznanie miłości życia. Dotychczasowy bilans Rolnika pokazuje, że program rzeczywiście sprawdza się jako telewizyjna swatka. Czy i tym razem będzie podobnie? Emisja jest planowana na jesień 2018, więc widzowie będą musieli trochę poczekać.

programyJak widać czasy kultowej Randki w ciemno dawno minęły. Dziś szukanie życiowego partnera to nie tylko odpowiedzi na pytania, ale pewnego rodzaju gra, a nawet poważne deklaracje czy życiowe decyzje. Nowe programy randkowe już wkrótce zadebiutują w polskiej tv, a wtedy przekonamy się o skuteczności szukania miłość przed czujnym okiem kamer.

Katarzyna Antos

Komentarze

Zostaw komentarz