Miłość i związki

Dlaczego warto postawić na związek oparty na wierności?

związek oparty na wierności

Dla jednych wierność to podstawa udanej relacji damsko-męskiej, dla innych kamień węgielny uwieszony u szyi. Nie wszyscy ludzie są gotowi do stałego związku, w którym nie ma miejsca na seks z innymi osobami.  Niektórzy do niego nie dojrzeli. Jeszcze inni mają silną potrzebę prowadzenia seksualnych eksperymentów i nie zamierzają ograniczać się do jednego partnera.  Dlaczego warto postawić na związek oparty na wierności?

Związek oparty na wierności wcale nie stanowi oczywistego wyboru. Wiele osób decyduje się na czysty seks bez zobowiązań. Mają one do tego prawo, warto jednak pamiętać, aby poinformować drugą stronę, że nie zależy nam na niczym więcej poza czerpaniem przyjemności. Stały związek oparty na wierności ma jednak parę zalet, o których warto pamiętać przy podejmowaniu decyzji.

Stabilizacja i wsparcie

Związek oparty na wierności daje obydwu stronom stabilizację i wsparcie. Czysty seks jest bardzo fajny, w końcu stanowi czystą przyjemność, niemniej nie zaspokoi naszych potrzeb emocjonalnych. Każdy z nas ma w swoim życiu gorsze momenty, kiedy potrzebuje wsparcia drugiej osoby. Otrzymają ją osoby, które wybrały związek oparty na wierności. Mężczyzna zawsze może liczyć na wsparcie swojej kobiety, gdy dopadnie go grypa, szef się na nim wyżyje albo zepsuje się jego samochód. Panie wspierają też swoich partnerów w dążeniu do sukcesu.  Motywują ich do działania i szczerze w nich wierzą.  Stały związek oparty na wierności nie musi być nudny, wciąż może dostarczać ekscytujących przeżyć, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo. Nie musimy obawiać się nudy i samotności, wreszcie możemy wyjść z pracy o ludzkiej porze i czerpać z życia pełnymi garściami. Mamy z kim wyjechać na weekend w góry, pójść na imprezę firmową czy bal karnawałowy.

Dlaczego warto postawić na związek oparty na wierności? Partner jest tylko twój

Owszem, decydując się na związek oparty na wierności, coś tracisz.  Tym czymś jest możliwość poznawania nowych kobiet, uprawiania z nimi seksu itp., ale nie zostajesz z pustymi rękami. W zamian otrzymujesz konkretną kobietę na wyłączność. Możesz być pewny, że jesteś dla niej najważniejszą osobą na świecie. Wierność działa w obie strony, ona także rezygnuje z  możliwości poznawania nowych facetów właśnie dla ciebie. Masz pewność, że nawet gdy jesteś w pracy na nocce, ona nie zabawia się z innym facetem i nie flirtuje z żadnym przystojniakiem w modnym klubie czy barze. Zyskujesz też prawo do oczekiwania od niej konkretnych zachowań – możesz poprosić ją, żeby nie wychodziła sama na imprezy, nie umawiała się ze swoim kolegą na piwo tylko we dwoje, na spotkania z kolegą nie zakładała tak krótkich spódniczek.

Inny wymiar seksu

Seks stanowi przyjemność i niektórzy uprawiają go bez jakichkolwiek uczuć, liczy się zaspokojenie potrzeb erotycznych. Niemniej seks z ukochaną osobą ma w sobie coś wyjątkowego, czego nie doświadczymy podczas jednonocnych przygód. Przede wszystkim jest w nim miejsce na czułość i prawdziwą bliskość. Ponadto partnerzy nie muszą się stresować tym, jak pójdzie im w łóżku, czy będą wystarczająco dobrymi kochankami. W końcu osoba, która nas kocha, nie ocenia nas surowo, nie wymaga od nas nie wiadomo czego. Jeśli chce coś wypróbować, to liczy się z możliwością odmowy i tego, że coś pójdzie nie po jej myśli. Nawet jeśli mężczyzna nie zna całej Kamasutry, ale jest nam bliski i czuły, to jawi się jako najlepszy kochanek ever. Z ukochanym facetem chcemy doświadczać nowych rzeczy, ale też cieszymy się nawet wówczas, gdy uprawiamy seks w pozycji na misjonarza, bo on nas namiętnie całuje i dotyka tak, jak lubimy. Unikamy też niezręcznej sytuacji, co zrobić po seksie, w końcu rzeczą naturalną dla dwojga kochających się ludzi jest przytulenie się do siebie i wspólne spędzenie nocy.  Seks z ukochaną osobą nie jest mechaniczny, gdy kochamy się z mężczyzną, do którego czujemy coś więcej, to intensywniej odczuwamy jego dotyk, partner jest nas w stanie podniecić samymi pocałunkami, jesteśmy też odprężone i zrelaksowane, dzięki czemu seks jest całkowicie bezbolesny i tym samym przyjemny. Kochając się z ukochaną osobą, możemy też zapomnieć o swoich kompleksach. Seks z przypadkową osobą to zawsze ryzyko, że w kluczowej chwili rzuci ona słowa, które zamiast podbudować naszą pewność siebie, to jeszcze ją podkopią.

Bezpieczny seks

Seks ze stałym partnerem nie tylko dostarcza większej frajdy, ale też jest bezpieczniejszy. Jeśli jesteśmy z kimś w dłuższym związku i wykonamy stosowne badania, zyskujemy pewność, że możemy kochać się bez prezerwatywy, chyba że nadal pozostajemy przy niej jako najbardziej odpowiadającej nam metodzie antykoncepcji.  Niemniej seks oralny możemy bez obaw uprawiać bez kondoma.

Uznanie

Gdy jesteśmy z kimś w stałym związku, to bardzo często otrzymujemy jednoznaczne dowody uznania.  Nasz partner szczerze komplementuje nasz wygląd i umiejętności, co podbudowuje naszą pewność siebie i pozwala zdobywać szczyty, które kiedyś wydawały się nieosiągalne. Szczere uznanie drugiej osoby sprawia, że czujemy się szczęśliwi i spełnieni.

Planowanie przyszłości

Stały związek oparty na wierności pozwala nam planować przyszłość. Możemy kupić bilety na koncert ulubionego zespołu, zarezerwować pokój w górach na romantyczny weekend, wynająć razem kawalerkę, nie przejmując się, kto tym razem zostanie naszym współlokatorem i czy będziemy potrafili się z nim normalnie dogadać.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (3)

pati25

3 lata temu

Wierność i zaufanie to podstawa każdego udanego związku.Jeżeli istnieją te dwa czynniki w związku to jest on szczęśliwym związkiem 🙂

Irena

3 lata temu

Nie wyobrażam sobie innego związku jak tylko z miłości. A skoro jest miłość to powinna być też w nim wierność i zaufanie. Związek tylko dla seksu nie ma u mnie racji bytu.
Przecież związek dwojga i tylko dwojga ludzi jest piękny, daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.

dulcynea

3 lata temu

Dla mnie wierność to podstawa i fundament zawiązku dwojga ludzi .
Wierność zarówno fizyczna , jak i psychiczna czyli lojalność partnerów względem siebie.

Zostaw komentarz