pilates-doskonaly-dla-pan-dojrzalych

Większość z nas dopiero wkraczając w wiek menopauzalny reflektuje się, że to najwyższa pora, żeby zadbać o własne ciało. Uprzednio, z różnych przyczyn (praca, dzieci) nie mogłyśmy sobie pozwolić na aktywność fizyczną.

Jeżeli nigdy wcześniej nie ćwiczyłaś sięgnij po łatwą i przynoszącą niezwykle szybkie rezultaty metodę Pilatesa. Dlaczego ćwiczenia pilates są idealne dla kobiety dojrzałej? Ponieważ przebieg zajęć nie ma charakteru aerobikowego, a ciało nie jest narażone na ekstremalne wysiłki w postaci podskoków i inne gwałtownych ruchów. Dzięki temu jest to metoda doskonała dla osób z bólami stawów i kręgosłupa oraz dla tych, którzy długo nie ćwiczyli. Praca nad ciałem może odbywać się w pozycjach siedzących i półleżących, czyli idealnych dla osób z nadwagą i schorzeniami stawów.

Kolejnym argumentem przemawiającym za rozpoczęciem ćwiczeń pilates jest fakt, iż jest to jedyny trening , który zachowuje naturalne krzywizny kręgosłupa podczas wykonywania ćwiczeń. Kręgosłup nie ulega spłaszczeniu, a Ty uczysz się techniki właściwego ułożenia ciała, która będzie pomagać w utrzymaniu dobrej postawy na co dzień. Dzięki regularnym ćwiczeniom oddziałującym na mięśnie głębokie tułowia, poprawiasz stabilność kręgosłupa i miednicy oraz stawu barkowego, dzięki czemu łatwiej i dłużej utrzymujesz wyprostowaną sylwetkę a Twoje ruchy nabierają płynności.

Anna J