pakujemy się na wakacje

Przed niektórymi upragniony urlop. Wyjazd na wakacje wiąże się z przygotowaniem bagażu, a to często nie lada wyzwanie. Zwykle zabieramy ze sobą za dużo rzeczy, a na miejscu okazuje się, że zapomnieliśmy o tych najważniejszych. Jak tego uniknąć i odpowiednio spakować się na wakacje?

Czas się spakować

Pakowanie to jedna z obowiązkowych czynności przed każdym wyjazdem. Nie ma znaczenia, czy wybywamy z domu na weekend czy na tygodniowe wakacje, coś zabrać musimy. Pierwszym naszym krokiem powinien być wybór bagażu. Na trzydniowy wypad nie musimy przecież zabierać wielkiej walizki. Być może plecak czy poręczna torba wystarczą. Najlepiej wcześniej przygotować niezbędne rzeczy. Zrobić pranie, wybrać się na zakupy. Pakowanie na ostatnią chwilę wprowadzi nas w stan chaosu, a wtedy mniej rozsądnie podejdziemy do jego kwestii, pakując mnóstwo zbędnych ubrań czy gadżetów. Odrobina dobrej organizacji i rozsądku nie zaszkodzi, a my zyskamy lżejszy bagaż i pewność, że mamy przy sobie wszystko, czego potrzebujemy na wakacjach.

Przygotuj listę niezbędnych rzeczy

Lista najpotrzebniejszych rzeczy niezwykle ułatwi nam pakowanie. Spiszmy wszystko, czego potrzebujemy, łącznie z ilością koszulek czy bielizny. Łatwiej będzie nam określić czy rzeczywiście potrzebujemy aż 3 pary jeansów, czy jedna zdecydowanie wystarczy. Weźmy pod uwagę miejsce, w które się wybieramy. W górach przydadzą się inne ubrania niż nad morzem. Sprawdźmy wcześniej, jaka prognozowana jest pogoda w danym mieście czy kraju. Kompletując rzeczy według listy z pewnością nie pominiemy żadnego punktu i będziemy tym samym spokojniejsze.

Weź tylko trzy pary butów

Buty to ulubiona część garderoby wielu pań, jednak zwykle zabieramy ich na wakacje za dużo. Nie potrzebujemy pięciu par szpilek, pewnie nawet nie założyłybyśmy ani jednej. Szpilki zajmują dużo miejsca, więc nie są praktyczne w transporcie. Potrzebujemy jedną parę zabudowanych butów, w razie deszczu czy po prostu dla wygodnego spacerowania i zwiedzania, Idealne będą trampki – to w nich warto jechać. Alternatywą mogą być inne sportowe buty. Japonki przydadzą się pod prysznic i na plażę, a sandały będą pasowały do spodni czy sukienek. Więcej butów nie musimy dźwigać na koniec świata, tym bardziej, jeśli wybieramy się w ciepłe rejony.

Dokładnie sprawdź ofertę hotelu

Hotele mają szeroką ofertę. Na wyposażeniu wielu z nich znajdziemy żelazka czy suszarki do włosów. Ręczniki, także te plażowe to standard wielu takich miejscu. Zamiast więc zajmować miejsce w walizce, sprawdźmy co oferuje miejsce, do którego się wybieramy. Nie ma sensu wieźć rzeczy, które będą na nas czekać na miejscu.

Spakuj mini produkty

Mini produkty, w turystycznym rozmiarze to idealny element wyposażenia bagażu. Nie musimy zabierać pełnowymiarowych kosmetyków, skoro drogerie oferują takie ułatwienie dla podróżnych. Zawsze możemy zakupić także specjalne pojemniki, do których przelejemy ulubione kosmetyki, szczególnie jeśli mamy zamiar podróżować samolotem, gdzie obowiązują pewne limity.

Zabierz nerkę lub małą torebkę

Podróżując, cenne rzeczy zawsze warto nosić przy sobie. W tym celu zapakuj nerkę lub małą torebkę, w które zmieścić drobiazgi. Portfel, dokumenty i telefon miej zawsze blisko siebie. Nawet w przypadku zaginięcia bagażu, będziesz mogła sobie poradzić mając przy sobie gotówkę i dokumenty. Nerka jest idealnym gadżetem, jeśli zamierzasz dużo zwiedzać.

Przemyśl zestawy na każdy dzień

pakujemyBranie przypadkowych ubrań na krótszy czy dłuższy wyjazd nie jest dobrym pomysłem. Lepiej zaplanować, co chcemy nosić. Dobrym trikiem będzie dobór takich ubrań, które będziemy dowolnie mieszać. Jednokolorowe szorty czy t-shirt pozwoli stworzyć kilka różnych stylizacji. Umiejętnie dobierajmy stroje, by nie brać zbyt wiele rzeczy i nie narzekać na wielkość naszego bagażu.

Katarzyna Antos