Miłość i związki

Jak poprawić humor mężowi?

jak poprawić humor mężowi

Widzisz, że twój mąż chodzi przygnębiony i coś go ewidentnie męczy? Chciałabyś mu pomóc, ale nie bardzo wiesz, jak to zrobić. Problem dodatkowo komplikuje fakt, że nie wiesz, z jakim problemem się zmaga. Chciałabyś go zapytać o to, co go trapi, w końcu tak postępujesz w relacjach z przyjaciółkami. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie w przypadku mężczyzn, ponieważ oni niechętnie rozmawiają o swoich zmartwieniach i wolą je rozgrywać we własnej głowie.  Nie mają po prostu potrzeby zwierzania się nam z pewnych rzeczy. Na szczęście możesz mu pomóc w inny sposób. Jak poprawić humor  mężowi?

 

Sposoby na poprawienie humoru mężowi. Relaksujący masaż

Nieważne, co go gnębi, relaksujący masaż pomoże mu rozluźnić mięśnie i pozbyć się dławiącego napięcia. Przynajmniej przez chwilę zapomni o swoim zmartwieniu. Naucz się go masować w taki sposób, w jaki on lubi być dotykany. Nie wiesz, jaki masaż sprawi mu największą przyjemność? Poszperaj trochę w internecie i w książkach. Wypróbuj różne propozycje relaksujących masaży dla amatorów, aż znajdziesz ten, który go odpręża. Pamiętaj, że dobro wraca i kiedy następnym razem to ty wrócisz zmęczona do domu, on rozmasuje ci kark w taki sposób, że od razu poczujesz się odprężona.

Kup coś pysznego do zjedzenia

Zastanów się, co twój mąż lubi jeść w sposób szczególny. Nie musisz od razu gotować mu wymyślnej, wyszukanej potrawy, czasem wystarczy, że kupisz mu jego ukochane pistacje, ulubiony ser pleśniowy i butelkę wytrawnego wina. Możesz też upiec dla niego ciasteczka lub przynieść do domu migdały oblane białą czekoladą. Ważne, abyś sprawiła mu drobną przyjemność, dzięki której choć na chwilę oderwie się od swoich zmartwień.

Jak poprawić humor mężowi? Kup książkę ulubionego pisarza

Każdy z nas lubi drobne gesty świadczące o tym, że druga osoba o nas myśli. Jeśli wiesz, że on czeka na najnowszą książkę Cobena, Philipiuka czy Stephena Kinga, a ta akurat ukazała się na rynku wydawniczym, to zrób mu drobny prezent. Powieść ulubionego pisarza z pewnością go ucieszy. Kto wie, może gdy zacznie ją czytać, wpadnie mu do głowy najlepsze rozwiązanie zaistniałego problemu.

Włącz jego ulubioną komedię

Niektórzy faceci mają swoje ulubione filmy, do których chętnie powracają. Jeśli widzisz, że twój mąż chodzi przybity, to zapewnij mu odrobinę rozrywki i włącz jego ulubioną komedię.  On nie lubi marnować czasu na oglądanie kilka razy tego samego nagrania?  Znajdź dla niego film utrzymany w jego guście, którego nie widział.

Idź z nim na mecz jego ulubionej drużyny

Mecze piłki nożnej potrafią być interesujące, zwłaszcza jeśli śledzimy je na żywo z trybun na stadionie. Jeśli chcesz poprawić humor swojemu mężowi, idź z nim na mecz jego ulubionej drużyny. Kto wie, może tak bardzo wkręcisz się w zmagania Lecha Poznań, tudzież Jagiellonii Białystok, że zaczniecie razem chodzić na mecze? Nawet jeśli nie polubisz futbolu, to sprawisz przyjemność mężowi, zabierając go na mecz, który go interesuje.

Głęboko wierzymy, że dobro do nas powraca, dlatego też troska o męża w chwilach, gdy on przeżywa kryzys, powinna zaowocować jego zainteresowaniem w chwilach naszego kryzysu. Gdy  na twojej drodze pojawi się jakiś problem, on  udzieli ci potrzebnego wsparcia. Kupi twoje ulubione owoce, przygotuje sałatkę grecką i obejrzy z tobą twój ulubiony serial.

Komentarze (3)

Tess

6 lat temu

Jak mój mąż był smutny albo miał kłopoty to umawiał się z bratem i szliśmy do niego porozmawiać. W domu też gotowałam mu ulubiony obiad i staraliśmy się z dziećmi go rozbawić trochę. On też bardzo dbał o rodzinę.

dulcynea

6 lat temu

Jak mąż jest przybity staramy się z synem poprawić mu nieco nastrój.
Proponujemy mu atrakcje , które lubi . Ja piekę ciasto , które wszyscy lubimy czyli karpatkę . Włączamy jego ulubioną muzykę , oglądamy film „Pozew o miłość” czy „Pod słońcem Toskanii”. Lub wyciągamy go na długi , męczący spacer.
Bo kiedy ja nie będę w formie też będę na Niego mogła liczyć 🙂

Zostaw komentarz