Porady Uroda

Olej magnezowy – nowy sposób na trądzik

olej magnezowy

Trądzik stanowi zmorę milionów kobiet na całym świecie. Choć w większości przypadków wypryski ustępują wraz z zakończeniem okresu pokwitania, to czasem można je spotkać na twarzach dorosłych kobiet. Olej magnezowy to nowy sposób na trądzik, który zrewolucjonizował internet. Jak działa?

Magnez – występowanie

Magnez to cenna substancja mineralna, bez której nasz organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Gdy cierpimy na jego niedobór, jesteśmy bardziej narażone na złamania kości, wczesne starzenie się skóry, anoreksję, bezsenność, depresję i stany lękowe. Uciekające, mrugające oko to także jeden z objawów niedostatecznej podaży magnezu w diecie.  Ten cenny składnik mineralny znajdziemy m.in. w bananach, orzechach i nasionach słonecznika.

Magnez – suplementacja

Niestety, nasza dieta rzadko jest na tyle zróżnicowana, iż zaspokaja zapotrzebowanie organizmu na magnez. Niestety, bardzo często zdarza się, że jesteśmy narażone na niedobór tej substancji. W takiej sytuacji warto sięgnąć po odpowiedni suplement diety, najlepiej taki, który charakteryzuje się wysoką biodostępnością magnezu.

Olej magnezowy – pozyskiwanie

Olej magnezowy jest łatwiej przyswajalny od magnezu w tabletkach. Pozyskuje się go z dna mórz i oceanów. W związku z tym, iż wydobywa się go nawet na poziomie 1000 metrów pod powierzchnią ziemi, nie znajdziemy w nim metali ciężkich takich jak kadm czy ołów. Niestety, tego typu substancje wykazują działanie rakotwórcze i mogą latami kumulować się w naszym organizmie. W związku z tym warto sięgać po surowce wydobywane z czystych głębin morskich i oceanicznych, gdzie nie doszło jeszcze do akumulacji metali ciężkich.

Zastosowanie oleju magnezowego

Olej magnezowy działa na wielu płaszczyznach. Przyczynia się do złagodzenia stresu i jest pomocny w walce z napięciem nerwowym towarzyszącym PMS.  Ponadto olej magnezowy nawilża skórę od wewnątrz i wykazuje działanie przeciwzapalne, toteż jest sprzymierzeńcem osób zmagających się z trądzikiem.  Ten niedoceniony produkt stymuluje układ immunologiczny i na zasadzie rywalizacji kompetencyjnej przyczynia się do usunięcia z organizmu szkodliwych metali ciężkich.  Jednocześnie olej magnezowy zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mięśni i zapobiega występowaniu bolesnych skurczy.

Olej magnezowy w przeciwieństwie do suplementów diety stosuje się zewnętrznie. Przez skórę przedostaje się do krwi, która następnie jest transportowana do różnych narządów.  Olej magnezowy można rozprowadzić na dowolnej części ciała. Po spryskaniu np. ręki należy wykonać krótki masaż, ponieważ wcierania zwiększa przenikanie jonów magnezu do organizmu.  Cena oleju magnezowego waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Wszystko oczywiście zależy od pojemności produktu i firmy, która wypuściła go na rynek.

Nowy sposób na trądzik

Jeśli borykasz się z trądzikiem, spryskaj olejem magnezowym problematyczne partie twarzy. Następnie wmasuj go w pryszcze.  Po pewnym czasie powinnaś zauważyć poprawę stanu cery. Dobre rezultaty w walce z trądzikiem daje też przemywanie twarzy roztworem srebra. Ten szlachetny metal znany jest bowiem z aktywności antybakteryjnej i przeciwgrzybiczej.

Irmina Cieślik

Komentarze (5)

Mindi

6 lat temu

Ciekawe doniesienia, cenię naturalne kosmetyki. O oleju magnezowym dowiedziałam się z artykułu ale zainteresowałam się także roztworem srebra. Syn ma kłopoty z trądzikiem, może uda mi się go przekonać aby wypróbował tych specyfików.

dulcynea

6 lat temu

Ja także pierwszy raz słyszę o oleju magnezowym , muszę się rozejrzeć za tym produktem.
Syn ma oroblemy ze skórą , a ja też mogłabym go wypróbować.
Szczególnie gdy najem się słodyczy 🙂

Danusiate

6 lat temu

Nie słyszałam o oleju magnezowym, ale zainteresował mnie. Oleje pomagają na różne dolegliwości – moja córka stosuje olej lniany i bardzo jej pomógł w wyregulowaniu cyklu miesiączkowego, ja używam go jako maskę na włosy i twarz.

Zostaw komentarz