Twoje kosmetyki Uroda

Co kryją w sobie pierwiastki… Mg – magnez

co-kryja-w-sobie-pierwiastki-mg-magnez

Wracając do naszego „pierwiastkowego” cyklu pod lupę bierzemy najbardziej promowany w środkach masowego przekazu mikroelement – magnez.

Jego prawidłowy poziom w organizmie jest niezbędny do budowy kości i zębów. Neutralizuje bóle miesiączkowe oraz migreny. Jest również pomocny w leczeniu chorób serca oraz w procesie przemiany materii.

Za mało…

Jeżeli :

 • z dnia na dzień czujesz się coraz bardziej zmęczony
 • masz problemy z zasypianiem
 • dokuczają Ci bóle głowy
 • ogólne rozdrażnienie
 • drgawki mięśni
 • Twoje powieki zaczynają drgać

To wszystko wskazuje, że w Twojej diecie jest za mało magnezu.

Pilnuj się gdy…

 • Twoja praca pochłania cały wolne czas, i nie masz możliwości spożywania zbilansowanych posiłków
 • wysiłek intelektualny, związany z nauką, pracą zaczyna Cię pochłaniać
 • przestrzegasz radykalnej diety
 • ciężko fizycznie pracujesz
 • pijesz dużo kawy
 • jesteś w trakcie MENOPAUZY

Magnez odpowiada za naszą pamięć, prawidłowe funkcjonowanie organizmu.
Dla tego dostarczaj go jak najwięcej organizmowi i spożywaj takie produkty jak:

płatki owsiane

orzechy

kakao

warzywa strączkowe

banany

szpinak

kasza

Warto również zaznaczyć, że coraz popularniejsze stają się kosmetyki, w których składzie można znaleźć magnez. Dzięki swojemu działaniu reguluję przemianę energetyczną w skórze, pomaga przyswajać tlen komórką oraz dba o nasze naczynka krwionośne.

Ania 14-stek

Komentarze (10)

sirena46

11 lat temu

Mnie czasami dopada brak magnezu, szczególnie jak mam dużo stresów i pije dużo kawy Wtedy muszę uzupełnić jego niedobór. W dzisiejszych nerwowych czasach wiele osób ma problemy z niedoborem magnezu.

pati25

13 lat temu

Brak magnezu jest przyczyną skurczu łydek.Czasami łapią mnie takie skurcze.Mała iilośc magnezu zwiększa ryzyko udaru.Naukowcy twierdzą że magnez wpływa na obniżenie nadciśnienia krwi.Natomiast szwedzcy badacze stwierdzili,że zwiększenie spożycia magnezu o 100 mg zmniejsza o 15% ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2

amchojnacka

13 lat temu

Magnez zażywam wówczas gdy mam stesujący dzień. Gotowanie powoduje stratę 30–75 proc. tego pierwiastka. Dlatego warzywa i owoce najlepiej jeść na surowo.

xXROMEOXx

13 lat temu

barszcz kiszony ? pierwsze o tym słysze. mi wyjść z anemii pomogły ogromne ilości szpinaku który uwielbiam 🙂

izabelle

13 lat temu

@nadii1919 na anemię najlepszy barszcz kiszony, wypijaj codziennie 1 – 2 szklanki przez co najmniej dwa tygodnie na pewno pojawią się efekty. Miałam anemię i właśnie barszcz kiszony przez babcię mnie z niej wyciągnął, najlepsze są naturalne, sprawdzone sposoby walki z chorobą.

Stenka

13 lat temu

Piję dużo kawy, ale tez bardzo lubię banany i orzechy. Dla lepszego rezultatu co kilka miesięcy kupuje WMC czyli wapn , magnez, cynk i przez 100 dni biore po tabletce

nadii1919

13 lat temu

a ja odczówam zmeczenie cały czas. Mam tego dość bo nie moge funkcjonować normalnie bardzo wcześnie zasypiam i śpie przeważnie po 10 godzin dziennie. Przyjmuje żelazo bo mam anemie ale i tak mi to nie pomaga może teraz przyszedł czas na magnez. Dziś lece do apteki i kupuje suplement z magnezem

Annagata

13 lat temu

A mnie przy braku magnezu drgają powieki i grawitacja jest jakaś dziwna.Ale to pewnie kawka,bez której nie potrafię się obejść,a poza tym mam „zerowe ciśnienie”.I tak źle i tak niedobrze. 😉

malgosia74

13 lat temu

Powiem Wam, że czasem jak przedawkuję kawkę i braknie mi suplementu Mg to czuje jak drga mi powieka albo jakis mięsień na twarzy. To podobno jest niezauważalne przez innych ale dziwnie się czuję sama ze soba. Magnez jest potrzebny w organiźmie.

annanna

13 lat temu

Mi niedobór magnezu kojarzy się z dużo ilością kawy i drgającym kciukiem. Strasznie tego nie lubię

Zostaw komentarz