nordic-walking-w-rehabilitacji

Dyscyplina Nordic Walking może być stosowana do rehabilitacji i terapii ruchowej poprzez marsz. Podczas tej aktywności pracuje ponad 90% mięśni całego ciała. Same kije nordic są bardzo lekkie, trwałe i bezpieczne.

Dzięki specjalnej technice marszu i odpowiednim wykorzystaniu kijów, u osoby rehabilitowanej odciążane są stawy, mięśnie nóg oraz górna i dolna część kręgosłupa. Niesamowicie ułatwia to marsz osobie rehabilitowanej, starszej cierpiącej na przykład na osteoporozą. Użycie kijków, które stanowią dwa dodatkowe punkty oparcia powoduje wyprostowanie sylwetki, co ułatwia marsz osób chorych na chorobę Parkinsona.

Zalety marszu z kijami
Uprawianie nordic walking bardzo korzystnie wpływa na układ ruchowy, pobudzając do równomiernej pracy układ górny i dolny, wzmacniając mięśnie, poprawiając kondycję i zakres ruchomości w stawach – zwłaszcza w pierwszej fazie rehabilitacji.

Zastosowanie kijów umożliwia poprawę równowagi, bezpieczeństwa chodu i jego rytmiczności, pomaga wydłużyć krok i zsynchronizować z ruchami ramion. Chodzenie z kijkami zmusza pacjentów do aktywności społecznej, poprawia samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Mając na względzie występujące dość często apatie i depresje, oraz unikanie kontaktów z innymi ludźmi, kijki Nordic Walking umożliwiają uczestnictwo w grupie społecznej.

Anna J