nasiona-slonecznika

Soja

rośliny strączkoweSoja jest źródłem izoflawonów. Z powodzeniem zastępuje niektóre produkty i łagodzi objawy menopauzy. Dzięki substancjom przeciwutleniającym zmniejsza ryzyko rozwoju chorób serca, miażdżycy a nawet nowotworów. Nie należy jednak przekraczać dawki 50 g soi dziennie.

Len

olej lnianySiemię lniane lub olej z lnu to produkty, które również radzą sobie z dolegliwościami menopauzy. Zawierają cenne składniki, które dają estrogenowy efekt.

Czerwona koniczyna

koniczynaCzerwona koniczyna zawiera cenne elementy odżywcze, które przypominają swoją budową estrogeny. Znana z łąk roślina łagodzi większość objawów menopauzy. Izoflawony, które znajdziemy w koniczynie, mają udowodnione naukowo pozytywne działanie na zdrowie, dlatego kobiety mogą stosować suplementy z czerwoną koniczyną.

Słonecznik

nasiona słonecznikaNasiona słonecznika zawierają  mniej składników odżywczych niż koniczyna, ale warto wprowadzić je do diety. Słonecznik to źródło witamin, minerałów i białka.

Morwa

owoce morwyCzęsto niedoceniane owoce morwy zawierają ne tylko flawonidy, działające przeciwnowotworowo ale także pomagają w walce ze zbędnymi kilogramami. Zarówno świeże jak i suszone owoce mają cenne właściwości. Morwa występuje także jako składnik suplementów czy naparów.

Wiśnia

owoce wiśniOwoce wiśni są nie tylko smaczne ale bardzo zdrowe. Udowodniono, że pomagają na bezsenność, która jest jednym z objawów menopauzy. Wzmacniają również pracę serca i działają przeciwnowotworowo.