Moda

Jak zbudować własny styl i zawsze wyglądać atrakcyjnie?

Jak zbudować własny styl

Matheus Ferrero z Unsplash

Własny styl to coś, do czego dążymy na różne sposoby. Jedne z nas nieustannie eksperymentują, bawią się modą, by zobaczyć, jakie trendy najbardziej do nich przemawiają. Drugie zapisują się na kursy ze stylizacji ubrań, aby lepiej zrozumieć tę ciekawą dziedzinę życia. W naszym artykule podpowiadamy, jak zbudować własny styl i zawsze wyglądać atrakcyjnie.

Spis treści:

  1. Jakie zalety ma własny styl?
  2. Styl zgodny z typem osobowości
  3. Analiza kolorystyczna to tylko cenna wskazówka
  4. Ubrania dopasowane do typu sylwetki – czy stanowią dobre rozwiązanie?
  5. Jak zbudować własny styl i zawsze wyglądać atrakcyjnie? Zerwij ze stereotypami!
  6. Postaw na wyróżnik stylu!
  7. Ubrania z naturalnych materiałów, czyli ponadczasowe rozwiązanie

Jakie zalety ma własny styl?

Własny styl pozwala świadomie kompletować garderobę. Nie ma w niej rzeczy zbędnych i przypadkowych, po które niechętnie sięgamy. Jeśli wiemy, w czym lubimy chodzić i jakie ubrania pozostają z nami kompatybilne, to dużo łatwiej podejmujemy decyzje zakupowe. Nie wyrzucamy przy tym pieniędzy w błoto. Czy wiesz, że szafy większości Polek pękają w szwach, lecz przy większych uroczystościach często pada znamienne – nie mam się w co ubrać? To kwestia przypadkowego kompletowania garderoby pod wpływem impulsu. Osoba, która wykształciła własny styl, nigdy nie podąża ślepo za najnowszymi trendami. Wybiera z nich tylko to, co pozostaje z nią zgodne.

Styl zgodny z typem osobowości

Jak zbudować własny styl i zawsze wyglądać atrakcyjnie? To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Poszukiwanie odpowiedzi warto rozpocząć od podróży w głąb siebie. Jaki typ osobowości reprezentujesz? Jesteś osobą spokojną, stonowaną, a może dynamiczną i lubiącą przebywać w centrum uwagi? To bardzo ważne, ponieważ własny styl powinien odzwierciedlać naszą osobowość. Często o tym zapominamy i szukamy stylistki, która podpowie nam, co mamy nosić, aby wyglądać dobrze. Personal shopper może dobrać ubrania do naszej sylwetki czy typu urody. Będziemy w nich wyglądać korzystnie. Pytanie jednak, czy nasze odczucia pokryją się z obiektywną oceną osób postronnych. Nie zawsze to, co pasuje do naszej sylwetki, jest tym, co lubimy nosić na co dzień.

Analiza kolorystyczna to tylko cenna wskazówka

Analiza kolorystyczna i znajomość typu sylwetki pomagają podczas kompletowania garderoby. Dużo łatwiej dobierać nam ubrania, gdy wiemy, jakie kolory nam pasują. Np. zima jest chłodna i kontrastowa, świetnie wygląda w kobalcie, szmaragdowej zieleni i fiolecie.  Co ciekawe, te kolory, choć są bardzo wyraziste, można ze sobą łączyć na różne sposoby. Należą bowiem do tej samej palety barw.

Ubrania dopasowane do typu sylwetki – czy stanowią dobre rozwiązanie?

Jeśli wiesz, jaki typ sylwetki reprezentujesz, dużo łatwiej jest ci dobrać odpowiednie kroje ubrań. Np. rozkloszowana spódnica jest dla stożka lepszym wyborem od ołówkowej, która podkreśla węższe biodra. Przy szerszych ramionach lepiej też nosić topy na szerszych ramiączkach. To bardzo przydatne informacje. Niemniej budując własny styl, powinnyśmy kierować się swoją osobowością i indywidualnymi preferencjami. Kobieta o typie urody lato jest harmonijna i chłodna. Niemniej może lepiej czuć się w wyrazistych i nasyconych barwach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosiła fuksję czy kobalt, czyli kolory idealne dla zimy. Kobieta, która reprezentuje typ sylwetki kolumna, może lubić sukienki bodycon, choć te uwydatniają brak wyraźnego wcięcia w talii. Jej to może jednak nijak nie przeszkadzać, ważniejszy jest jej komfort. Z kolei panie o małym biuście mogą go optycznie powiększyć, sięgając po bluzkę z golfem, ale wiele z nich nie lubi tak zabudowanych dekoltów. Te wywołują u nich dyskomfort.

Jak zbudować własny styl i zawsze wyglądać atrakcyjnie? Zerwij ze stereotypami!

Jeśli zastanawiasz się, jak zbudować własny styl i zawsze wyglądać modnie, musisz wiedzieć też, że w modzie, tak jak w każdej innej dziedzinie życia, funkcjonują pewne stereotypy. W gazetach często znajdziemy prezentacje ubrań na Sylwestra dla różnych kategorii wiekowych. Tymczasem wiek nie powinien wpływać na nasz styl. Kobieta 40+ wcale nie musi ubierać się zachowawczo, a nastolatka nosić crop topów. Każda z nas może nosić to, co lubi, nie oglądając się na opinie otoczenia. Na tym właśnie polega własny styl. Podkreśla on naszą indywidualność.

Postaw na wyróżnik stylu!

Każda z nas powinna postawić na jeden wyróżnik stylu, czyli jakiś element, który zawsze będzie kojarzył się z nią. Mogą to być np. rozkloszowane sukienki przed kolano w wyrazistych kolorach i printach. Większość kobiet stawia raczej na stonowane ubrania i rzadko zakłada sukienki, a jeszcze rzadziej sięga po wzory. Wyróżnik stylu musi być z nami kompatybilny, czyli naprawdę musimy go lubić. Nie chodzi o to, by na siłę zakładać broszkę, skoro ta kojarzy nam się z kimś poważniejszym od nas.

Ubrania z naturalnych materiałów, czyli ponadczasowe rozwiązanie

Niezależnie od tego, jaki styl zbudujesz, czy pójdziesz w boho czy elegancję, postaw na ubrania z naturalnych materiałów. Te nie tylko dłużej ci posłużą, ale też zapewnią komfort na co dzień. Nie ma nic gorszego od pięknej sukienki z poliestru, w której pocimy się już po godzinie, przez co później w kontaktach międzyludzkich czujemy się już bardzo niekomfortowo. Poza tym ubrania z naturalnych materiałów nie zanieczyszczają tak środowiska jak włókna syntetyczne. Te ostatnie ulegają bardzo powolnemu rozkładowi.

Dodaj komentarz