Moda

Co ubrać na imprezę firmową?

Co ubrać na imprezę firmową

Tamara Bellis z Unsplash

Imprezy firmowe rządzą się swoimi prawami. Na niektórych obowiązuje ścisły dress code. Inne z kolei mają charakter tematyczny – np. ubrania w stylu boho. Wiele zależy też od tego, gdzie odbywa się impreza firmowa. Jeśli w eleganckiej restauracji, należy ubrać się nieco bardziej formalnie. Spotykacie się na kręgielni? Załóż wygodne spodnie – T-shirt. W naszym artykule podpowiadamy, co ubrać na imprezę firmową.

Spis treści:

  1. Imprezy firmowe i problem z doborem stylizacji
  2. Co ubrać na imprezę firmową? Kombinezon
  3. Co założyć na imprezę integracyjną? T-shirt i marynarka
  4. Sukienka casualowa na imprezę firmową
  5. Co ubrać na imprezę integracyjną? Bluzka i jeansy
  6. Co założyć na imprezę firmową? Garnitur damski z modowym twistem
  7. Spódnica i T-shirt

Imprezy firmowe i problem z doborem stylizacji

Imprezy firmowe bywają problematyczne pod kątem kompletowania garderoby. Wiele z nas nie wie, co na nie założyć. Z jednej strony czujemy się zobowiązane zachować bardziej formalny charakter swojego stroju. Z drugiej nie chcemy przesadzić i być jedyną osobą w garniturze, która uchodzi za biurowego sztywniaka.

Co ubrać na imprezę firmową? Kombinezon

Jeśli nie wiesz, co założyć na imprezę firmową, polecamy kombinezon. Tutaj nie trzeba się zastanawiać, co z czym zestawić. Otrzymujemy bowiem ubranie kompletne, które prezentują się nieco bardziej elegancko od T-shirtu i jeansów, a zarazem niezbyt sztywno i formalnie. Jeśli impreza integracyjna odbywa się w hotelu czy w restauracji, kombinezon okaże się świetnym rozwiązaniem. To także idealne rozwiązanie dla osób, które wykonują bardziej formalne zawody takie jak prawnik, lekarz czy doradca finansowy.

Co założyć na imprezę integracyjną? T-shirt i marynarka

Jeśli impreza integracyjna odbywa się w pubie, postaw na sporty casual. T-shirt, jeansy i marynarka zawsze wyglądają świetnie. Nikt ci nie zarzuci, że za bardzo się wystroiłaś. Z drugiej strony nie będziesz wyglądać zbyt codziennie czy sportowo. To kompromisowe rozwiązanie świetnie zda egzamin za każdym razem, gdy impreza firmowa ma nieco mniej zobowiązujący charakter.

Sukienka casualowa na imprezę firmową

Zastanowić się, co ubrać na imprezę firmową, na której będziesz tańczyć? Sukienka casualowa w połączeniu z mokasynami czy balerinkami doskonale zda egzamin. Postaw na wygodne buty na płaskiej podeszwie. Trudno bowiem wytrwać na parkiecie w szpilkach. Sukienka casualowa świetnie wygląda w połączeniu z mokasynami czy balerinami. To na tyle eleganckie buty, że nie uczynią naszej stylizacji zbyt sportową. Z drugiej strony nasze stopy będą wdzięczne za ich wybór.

Co ubrać na imprezę integracyjną? Bluzka i jeansy

Impreza integracyjna ma stosunkowo luźny charakter, a w twojej firmie nie obowiązuje ścisły dress code? Bluzka i jeansy stanowią rozwiązanie idealne. Z jednej strony mamy bardziej elegancką górę, która podkreśla nasze atuty. Z drugiej wygodne jeansy, w których czujemy się jak w drugiej skórze. Nie jesteśmy przesadnie wystrojone, a zarazem wyglądamy lepiej niż na co dzień, gdy idziemy na zakupy.

Co założyć na imprezę firmową? Garnitur damski z modowym twistem

Impreza firmowa nie zawsze ma luźny charakter. Jeśli to bal prawnika, lekarza czy businesswoman, to wypada wyglądać nieco bardziej formalnie. Tutaj sprawdzi się garnitur damski z modowym twistem. W tym sezonie projektanci stawiają na dopamine dressing, czyli ubrania w intensywnych kolorach. Marynarka w fuksji, kobalcie czy limonce jest dziś na wyciągnięcie ręki, z czego warto skorzystać. Modne stały się też spodnie z szeroką nogawką, które wyglądają nieco bardziej na luzie, a zarazem są dopuszczalne w formalnych stylizacjach, jeśli stanowią jeden z elementów naszego garnituru.

Spódnica i T-shirt

To ma być impreza integracyjna w babskim gronie, na której zostanie przeprowadzony kurs makijażu czy analiza kolorystyczna? Postaw na T-shirt i spódnicę. W ten sposób podkreślisz kobiecy wymiar wydarzenia, a zarazem będziesz czuć się swobodnie i wyglądać adekwatnie do sytuacji. Spódnica nie musi być ołówkowa i lepiej, aby miała mniej formalny charakter.

Dodaj komentarz