Zdrowie

Profilaktyka raka piersi — badanie USG w Krakowie

Profilaktyka raka piersi

pexels.com

Zdrowie jest najważniejsze, wie to każdy, a jednak często kwestie związane z naszym badaniem przerzucamy na dalszy plan. W wyniku zmagań z codziennymi obowiązkami często zapominamy o tym, co jest najważniejsze. Dlatego niezależnie od tego, jak napięty mamy grafik, o profilaktykę trzeba dać. Wcześnie wykryte zmiany dają większe szanse na wyleczenie. Jednym z takich badań jest profilaktyka piesi oraz usg piersi w Krakowie. Jak mieszkanki Krakowa mogą dbać o swoje zdrowie?

Samobadanie piersi

Nie trzeba umawiać się co miesiąc na wizytę u lekarza ginekologa. Warto jednak regularnie i często badać się samemu w domu, na przykład w trakcie kąpieli. Niepokojące zmiany wyczuwalne pod palcami to pierwszy znak, że należy udać się do lekarza ginekologa w Krakowie, gdzie zostanie wykonane szczegółowe badanie w tym usg piersi. Samobadanie to pierwszy krok do profilaktyki. Jeśli nawet zmian nie czuć, to minimum raz do roku i tak powinno wykonać się badanie u specjalisty.

USG piersi w gabinecie – kiedy wykonać?

Badanie USG piersi to podstawowe i najczęściej wykonywane USG w gabinetach ginekologii. Bardzo często badanie to łączy się ze sprawdzeniem stanu węzłów chłonnych. Takie badanie powinno być wykonanie między 1 a 10 dniem cyklu. Warto wykonywać je minimum raz do roku, jednak w przypadku bólu piersi, wyczuwalnych zmian, wycieku z brodawek lub innych niepokojących zmian należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza ginekologa w Krakowie.

USG piersi i nie tylko

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Rocznie rozpoznaje się raka piersi u około 1,5 miliona kobiet na całym świecie, umiera na ten nowotwór 400 tysięcy. Statystyki są bezlitosne i pokazują ogrom skali problemu. O badanie piersi warto dbać i chociaż jest to nowotwór dotykający głównie kobiet to i u mężczyzn może wystąpić tego typu nowotwór. USG warto wykonywać regularnie, raz do roku poświęcić czas na badania dla siebie i swoich bliskich. W gabinecie lekarskim Rosemedica w Gdańsku można nie tylko wykonać również pozostałe usg w tym:

  • USG ginekologiczne,
  • USG ciąży,
  • USG genetyczne 3D i 4D,
  • USG jamy brzusznej,
  • USG tarczycy,
  • USG węzłów chłonnych,
  • USG prostaty,
  • USG jąder.

Jeden miesiąc w roku na wykonanie pakietu badań pozwoli na lepsze monitorowanie stanu zdrowia. Wybierając miesiąc, który poświęcimy na nasze badania, warto zadbać nie tylko o podstawowe badania jak morfologia krwi, ale również zdecydować się na USG.

Dodaj komentarz