Jak dobrać spódnicę do swojego typu sylwetki

Wiele kobiet unika spódnic jak diabeł święconej wody, wychodząc z założenia, że ich figura uniemożliwia noszenie tej części garderoby. Nic bardziej mylnego. Każda kobieta może znaleźć spódnicę skrojoną na miarę swoich potrzeb. Trzeba tylko poznać swój typ sylwetki oraz mocne i słabe strony. Jak dobrać spódnicę do swojego typu sylwetki?

Jaka spódnica dla klepsydry?

Klepsydra to najbardziej pożądany typ figury, dlatego też to właśnie panie obdarzone tą klasyczną sylwetką mają największe pole manewru. Jeśli tylko mają zgrabne, długie nogi, mogą nosić spódnice we wszystkich możliwych długościach. Ponadto pasuje im każdy krój. Klepsydra świetnie wygląda zarówno w ołówkowej spódnicy, która podkreśla kobiece kształty, jak i w rozkloszowanej spódnicy, która dodaje dodatkowych krągłości na poziomie bioder. Paniom o tym typie sylwetki pasują też spódnice trapezowe, a gdy są szczuplutkie także te o kroju bombki.  Klepsydry mogą też nosić spódnice o kroju litery A.

Jaka spódnica pasuje gruszce?

Gruszki mogą podążać dwoma drogami. Jeśli są dumne ze swoich kobiecych bioder, mogą je dodatkowo podkreślić, zakładając obcisłą, ołówkową spódnicę. Jeśli natomiast chcą zrównoważyć swoje proporcje i ukryć masywniejsze uda, powinny wybrać nieco dłuższe i luźniejsze spódnice, które nigdzie zanadto nie przylegają. W ich przypadku spódnica nie powinna być rozkloszowana, ponieważ dodaje dodatkowych centymetrów. Warto zadbać też o górę, która zrównoważy proporcje, dodając ramionom objętości, vide bluzki z bufiastymi rękawami.

Jaka spódniczka dla kolumny?

Kolumna zazwyczaj ma długie, szczupłe nogi, powinna zatem nosić minispódniczki. W jej przypadku sprawdzą się takie o rozkloszowanym kroju i wysokim stanie. Dadzą one iluzję wąskiej talii oraz szerszych bioder. Kolumnom pasują też spódnice o kroju litery A. Wbrew pozorom ich typ sylwetki nie wyklucza też noszenia ołówkowych spódnic pod warunkiem, że te zostaną połączone z luźną górą, która nie podkreśla talii.

W jakiej spódniczce dobrze wygląda stożek?

Stożek powinien postawić na rozkloszowane spódniczki, które nadadzą biodrom nieco objętości.  Dobrze jest też troszkę zwęzić ramiona za pomocą prostych trików optycznych takich jak bluzka z dekoltem typu halter.

Jak dobrać odpowiednią spódniczkę dla jabłka?

Jabłko ma krąglejszy brzuszek i zazwyczaj pragnie stworzyć iluzję wcięcia w talii. W tym celu warto założyć spódnicę  z wyższym stanem, która jest nieco luźniejsza na brzuchu i tym samym dobrze go maskuje. Jeśli jabłko ma szczupłe nogi, może postawić na spódniczkę mini, jeśli ma masywniejsze, lepiej sprawdzi się spódnica do połowy kolana lub lekko za kolano.