Moda

Czym jest wyróżnik stylu?

wyróżnik stylu

Zdjęcie autorstwa mentatdgt z Pexels

Niezależnie od tego, czy pracujesz w korporacji, urzędzie czy wykonujesz wolny zawód, warto znaleźć swój wyróżnik stylu. Ten niepozorny drobiazg pozwoli ci zbudować własną markę osobistą. Czym jest wyróżnik stylu i jak znaleźć własny?

Spis treści:

  1. Czym jest wyróżnik stylu?
  2. Zwiewna sukienka – czy pasuje do biura?
  3. Stylizacja z charakterystycznym elementem
  4. Stylizacje biznesowe i odstępstwo od reguł
  5. Z czym kojarzy się twój styl?
  6. Kolorowy damski garnitur
  7. Ubiór zgodny z twoją osobowością

Czym jest wyróżnik stylu?

Wyróżnik stylu to nic innego jak jakiś element outfitu, który zawsze można na tobie dostrzec. Ludzie kojarzą cię z nim. Wystarczy hasło np. broszka, by każdy wiedział, że chodzi właśnie o ciebie. Oczywiście, nie musi to być dodatek. Możesz nosić charakterystyczny element garderoby lub kolor, ewentualnie wykonywać na tyle oryginalny makijaż, że to właśnie z nim jesteś kojarzona.

Zwiewna sukienka – czy pasuje do biura?

W biurze, gdy zależy nam na zbudowaniu prestiżu, szacunku i wizerunku osoby kompetentnej, powinnyśmy unikać pewnych elementów garderoby, nawet jeśli je lubimy. Zwiewna sukienka wygląda przepięknie na naszej sylwetce, ale jednocześnie odbiera nam profesjonalizm. Sprawia, że nikt się z nami nie liczy. Nie jesteśmy też brane pod uwagę, jeśli chodzi o awans. Oczywiście, branża branży nierównej. Jeśli pracujesz w zawodzie kreatywnym, to tutaj możesz pozwolić sobie a znacznie więcej, a nikt nie podważy twoich kompetencji. Twój charakterystyczny ubiór, nomen omen wyróżnik stylu, podkreśla twoją umiejętność kreatywnego myślenia. Jednak businesswoman czy kobieta pracująca w zawodzie zaufania społecznego powinna postawić na bardziej profesjonalny ubiór.

Stylizacja z charakterystycznym elementem

Wyróżnik stylu to element, który przykuwa wzrok innych. Może to być coś stosunkowo niepozornego, np. biżuteria, którą często traktujemy jako zbędny element i w rezultacie zbyt często jej nie nosimy. Wiele osób zwraca uwagę na to, że zawsze mamy na nadgarstku kilka bransoletek, długie kolczyki, wyrazisty naszyjnik lub broszkę. Ten element stylizacji powinien jednak być w 100% kompatybilny z naszą osobowością, abyśmy nie czuły w nim dyskomfortu. Prawda jest taka, że niektóre z nas nie lubią biżuterii i jej nie noszą. To swoją drogą także może stać się ich wyróżnikiem stylu.

Stylizacje biznesowe i odstępstwo od reguł

Stylizacje biznesowe zazwyczaj opierają się na dresscodzie. Warto jednak podkreślić, iż czasem można sobie pozwolić na drobne odstępstwa od niego. Np. do damskiego garnituru możemy założyć dłuższe kolczyki. Jednak to powinno być małe odstępstwo od reguł. Jeśli wprowadzimy ich już kilka, przestaniemy jawić się jako osoba profesjonalna i godna zaufania.

Z czym kojarzy się twój styl?

Jeśli nie wiesz, co mogłoby stanowić twój wyróżnik stylu, zapytaj koleżanki, z czym się kojarzysz. Być może na co dzień nosisz apaszki zamiast krawata, stawiasz na rurki, cygaretki lub czerwoną pomadkę. Wszystko to może wyróżniać cię z tłumu i budować twoją markę osobistą, co odgrywa kluczową rolę w biznesie.

Kolorowy damski garnitur

Wyróżnik stylu może być czymś, co dodaje smaku twoim outfitom. Być może nie przepadasz za czarnym damskim garniturem i stawiasz na mocne kolory. Np. fuksję czy czerwień. To pokazuje twoją niezależność, a jednocześnie pokazuje, że umiesz dostosować się do reguł obowiązujących w twoim zawodzie.

Ubiór zgodny z twoją osobowością

Pamiętaj, aby wyróżnik stylu był zgodny z twoją osobowością. Nie chodzi przecież o to, abyś się za kogoś przebrała, lecz zachowała własną osobowość. Jeśli nigdy nie nosisz spodni, to ich nie zakładaj. Zawsze możesz pozwolić sobie na komplet marynarki i eleganckiej sukienki lub marynarki i spódnicy w tym samym kolorze.  Pamiętaj, że źle dobrane ubranie czy dodatki, dotyczy to także tych niezgodnych z naszą osobowością, odbierają nam pewność siebie. Tymczasem w negocjacjach biznesowych swoboda także ma znaczenie, bo bywa kojarzona z tym, kto ma rację.

Dodaj komentarz