Moda

Dlaczego trudno stworzyć własny styl?

Dlaczego trudno stworzyć własny styl

Eli DeFaria z Unsplash

Własny styl stanowi marzenie wielu kobiet. Chciałybyśmy za pomocą ubrania wyrażać własną osobowość i wyróżniać się na tle otoczenia. Mogłoby się wydawać, że stworzenie unikatowego stylu jest bardzo proste. Nic bardziej mylnego. Dlaczego trudno stworzyć własny styl?

Spis treści:

  1. Dlaczego wciąż stawiasz na nudne outfity?
  2. Jak otoczenie determinuje nasz styl? Firmowy dress code
  3. Jak codzienne nawyki przekładają się na własny styl?
  4. Dlaczego trudno stworzyć własny styl? Kompleksy kobiet
  5. Jak modnie wyglądać za niewielkie pieniądze?
  6. Kiedy warto skorzystać z pomocy stylistki?

Dlaczego wciąż stawiasz na nudne outfity?

Marzą ci się stylowe outfity, które nie przejdą niezauważone. Niestety, wciąż na co dzień zakładasz T-shirt i jeansy. Nie eksperymentujesz z modą, choć z drugiej strony bardzo cię to pociąga. Niektórzy pewnie stwierdziliby w tym miejscu, że dla chcącego nic trudnego. Niemniej istnieją pewne przeszkody, które utrudniają nam stawianie na modny ubiór. Dlaczego trudno stworzyć własny styl?

Jak otoczenie determinuje nasz styl? Firmowy dress code

Nasz styl nierzadko determinuje otoczenie. W niektórych firmach obowiązuje ścisły dress code. Choćbyś chciała, nie przyjdziesz do pracy w czym innym niż czarna ołówkowa spódnica i błękitna koszula. Ten zestaw stanowi bowiem twój uniform. Dress code często zniechęca nas do eksperymentowania z modą. W końcu pracy spędzamy wiele godzin, dlatego też wychodzimy z założenia, że ubrania wpisujące się w hot trendy są nam zbędne, ponieważ nigdzie ich nie założymy. Warto jednak pamiętać, że po wyjściu z biura jesteśmy wolne. Możemy ubierać się tak, jak chcemy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby własny styl tworzyć po godzinach pracy, gdy idziemy na spotkanie z przyjaciółką, wybieramy się do kina czy galerii handlowej.  Czasem w firmie nie obowiązuje sztywny dress code, mimo to mamy problem z tym, aby stawiać na stylowy ubiór. Boimy się wychodzić przed szereg, ponieważ u nas w firmie nikt się nie maluje i nie stroi. Boimy się etykietki dziwoląga.  Tymczasem bycie lepiej ubraną od innych nigdy nie stanowi problemu. Nawet jeśli nie musisz przywiązywać większej wagi do swojego biurowego outfitu, to możesz to zrobić dla samej siebie.

Jak codzienne nawyki przekładają się na własny styl?

Własny styl staje się trudny do dopracowania również przez codzienne nawyki. Niestety, często zdarza się, iż wolimy dłużej pospać, niż wstać z łóżka i ułożyć włosy czy wyprasować sukienkę. W rezultacie nosimy ciągle to samo. Chodzimy do pracy niepomalowane, a włosy związujemy w kok lub w kitkę. Na szczęście nawyki można zmienić. Oczywiście, istnieją kobiety, którym nie zależy na stylowym wyglądzie. Dla nich moda mogłaby nie istnieć i jest to jak najbardziej w porządku. Te, które jednak pragną stylowo się ubierać, muszą wiedzieć, że wymaga to pewnego nakładu pracy. Nic samo nie przychodzi, także atrakcyjny wygląd czy własny styl.

Dlaczego trudno stworzyć własny styl? Kompleksy kobiet

Często uważamy, że własny styl znajduje się poza zasięgiem naszych możliwości, ponieważ ograniczają nas kompleksy. Mamy tyle uwag do swojego wyglądu, że boimy się ubrać cokolwiek wpisującego się w gorące trendy. Najchętniej chowałybyśmy się pod szerokimi, czarnymi swetrami, które nie ukazują naszych kształtów. Własny styl łatwiej wypracować kobietom, które akceptują własne ciało. Kompleksy mniejsze lub większe ma każda z nas. Musimy sobie jednak uświadomić, że nie jesteśmy samymi nogami czy nosem. Na naszą atrakcyjność składa się szereg czynników, w tym pewność siebie, błysk w oku, uśmiech, inteligencja, asertywność, ton głosu, wcięcie w talii, kształt ust.  Nawet jeśli coś jest w nas nieidealnego, to pozostałe cechy mogą to rekompensować.

Jak modnie wyglądać za niewielkie pieniądze?

Dlaczego własny styl dla wielu z nas stanowi tylko marzenie? Wynika to z faktu, iż stosujemy różnego rodzaju wymówki. Np. stwierdzamy, że atrakcyjny wygląd wymaga ogromnego nakładu pieniędzy. Oczywiście, osoba, która żyje w skrajnej biedzie i wychowuje niepełnosprawne dziecko, może nie mieć środków finansowych. Niemniej wiele z nas nie zarabia może dużo, ale wystarczająco, by móc kupić sobie jakąś ładną sukienkę na wyprzedażach, w lumpeksie czy serwisie z używaną odzieżą.

Kiedy warto skorzystać z pomocy stylistki?

Własny styl może też stanowić nie lada wyzwanie, ponieważ mamy kiepski kontakt ze sobą. Nie wiemy, co tak naprawdę lubimy, w czym czujemy się dobrze. Nie każda z nas potrafi też określić swój typ sylwetki czy typ urody. W rezultacie dobieramy niewłaściwe fasony czy kolory. Wyglądamy w tym niekorzystnie. Poza tym niektórym z nas brakuje koncepcji. Miotamy się między stylami, sporo eksperymentujemy, ale nie potrafimy wyciągnąć z tego konkretnych wniosków. Np. stwierdzić, że lepiej czujemy się w kobiecych ubraniach niż w sportowych. Nie każda z nas ma też wyczucie stylu tak wytrenowane, że wie, jak zestawiać poszczególne elementy garderoby. Na szczęście w dzisiejszych czasach z pomocą przychodzą stylistki. Pomogą ci skomponować garderobę, określić twój typ urody oraz typ sylwetki. To stanowi znaczne ułatwienie podczas codziennych zakupów. Jeśli nie stać się na usługi personal shopper, spraw sobie modowy poradnik, który otworzy cię na nowe możliwości i zapewni wiedzę w pigułce.

Dodaj komentarz