Styl życia

Jak dobrze wyjść na zdjęciu?

Jak dobrze wyjść na zdjęciu

Istnieją osoby, które na żywo nie wyglądają szczególnie atrakcyjnie, ale na zdjęciach wychodzą fenomenalnie. To zasługa ich fotogeniczności. Niestety, istnieje też pewna grupa osób, których obiektyw wybitnie nie lubi. Tacy ludzie na żywo są szalenie atrakcyjni, ale na zdjęciach wypadają niekorzystnie. Podpowiadamy, jak dobrze wyjść na zdjęciu.

Po pierwsze, ubranie w żywych kolorach

Wiele osób źle wychodzi na zdjęciach, bo ubiera się zbyt mało kontrastowo. Jeśli masz ciemne włosy i jasną cerę, postaw na zdecydowany kolor, np. czerwoną sukienkę, pomarańczową bluzkę czy turkusową spódnicę. Takie ubranie od razu wyróżnia cię na zdjęciu, przy okazji rozświetlając twarz i nadając jej zdrowego wyrazu.

Po drugie, fryzura

Zadbaj o to, aby włosy były starannie rozczesane i sensownie ułożone. Powinny też być świeżo umyte, puszyste i uniesione u nasady. Pamiętaj, że fryzurą możesz też skorygować kształt twarzy. Loki cudownie ją odchudzają i zmiękczają rysy.

Po trzecie, wyrazisty makijaż

Aparat fotograficzny zjada kolory, ale lubi kontrastowe, wyraziste makijaże, one zawsze dodadzą ci atrakcyjności. Podstawę stanowi dobre zmatowienie twarzy pudrem, aby twoje czoło czy broda nie świeciły się na zdjęciu. Do tego warto wykonać kreskę eyelinerem, starannie wytuszować rzęsy oraz podkreślić usta wyrazistym kolorem np. czerwoną szminką.

Po czwarte, znalezienie swojego najlepszego profilu

Każda z nas ma swój gorszy i lepszy profil. Jeśli lepiej wyglądasz, gdy pozujesz z lewej strony, to trzymaj się właśnie jej. Większość osób źle wychodzi, gdy stoi na wprost aparatu, lepiej ustawić się lekko bokiem.

Po piąte, uśmiech i patrzenie w obiektyw

Wiele z nas krępuje się procesem wykonywania zdjęcia. Tymczasem należy śmiało spoglądać w obiektyw, naturalnie się przy tym uśmiechając. Nie szczerz zębów w nienaturalny sposób, tylko unieś kąciki ust, jak czynisz to na widok swojej ulubionej przyjaciółki.

Po szóste, znalezienie dobrego światła

Nie wyjdziesz dobrze na zdjęciu, jeśli będziesz wykonywać je w ciemności. Wówczas twoja twarz będzie znajdowała się w cieniu, ewentualnie zyska bardzo nienaturalny, ciemny odcień.

Po siódme, dobry fotograf

Prawda jest taka, że nie każdy umie wykonać zdjęcie. Fotografowanie z góry wyszczupla, od dołu natomiast pogrubia. Ważny jest też czysty kadr, proste zdjęcie i takie ustawienie aparatu, aby zachować prawidłowe proporcje twarzy i sylwetki.

Dodaj komentarz