Uroda

Pędzle do makijażu oczu – jak ich używać?

Pędzle do makijażu oczu

To, jak wygląda nasz makijaż oczu, w dużej mierze zależy od pędzli, których używamy w celu jego wyczarowania. Niestety, nie każda z nas wie, do czego służą poszczególne akcesoria. Przedstawiamy pędzle do makijażu oczu wraz z krótkim opisem ich zastosowania.

Mały, płaski pędzelek syntetyczny

To idealne akcesorium do nałożenia i równomiernego rozprowadzenia bazy pod cienie na powiece ruchomej. Niestety, wiele z nas rezygnuje z tego pędzelka, bo przecież primer można zaaplikować palcem. Owszem, jest to możliwe, ale wówczas resztki kosmetyku pozostaną pod naszymi paznokciami, a to nie jest ani estetyczne, ani higieniczne. Za mały, płaski pędzelek syntetyczny nie warto przepłacać, możesz kupić nawet taki za 5 zł.

Większy, płaski pędzelek

Służy do nakładania cienia bazowego na całą powierzchnię powieki ruchomej. To must have, nie możesz z niego zrezygnować, kompletując swoją kosmetyczkę.  Aplikacja cienia bazowego nie musi być precyzyjna, dlatego większy pędzelek znacznie ułatwi nam pracę,.

Puchaty pędzelek do rozcierania

Dobry pędzelek do rozcierania jest wykonany z elastycznego włosia, które ugina się pod wpływem nacisku i pracuje nawet przy delikatnych ruchach. Najlepsze do rozcierania są puchate pędzle, które są lekko rozcapierzone. To właśnie one przy niedoświadczonej ręce pozwalają uzyskać najładniejszą chmurkę koloru.

Malutki pędzelek kuleczkowy

To pędzel potrzebny nam do nałożenia rozświetlającego cienia w wewnętrznym kąciku oka oraz do aplikacji cieni wzdłuż dolnej linii rzęs. Malutki pędzelek kuleczkowy jest bardzo precyzyjny, dlatego warto mieć go w swojej kosmetyczce. Wbrew pozorom nie jest specjalnie drogi.

Dodaj komentarz