flirtowanie

Dla niektórych flirt to prawdziwa sztuka. Inni traktują flirtowanie, jak coś codziennego i zupełnie naturalnego w relacjach damsko-męskich. Niestety wiele osób obawia się flirtu, przez jego zły obraz. Dlatego jak najszybciej poznaj mity na jego temat i przekonaj się, że flirtowanie jest przyjemne!

Flirtowanie jest trudne

Bzdura! Nie trzeba być mistrzem podrywu, by swobodnie flirtować z drugą osobą. W przypadku zainteresowania facetem, naturalnie rodzi się coś, co sprawia, że chcemy poznać go bliżej. Flirt może nam to ułatwić. Poprzez rozmowę, tajemnicze pytania czy niedopowiedzenia budzi się zainteresowanie. Flirt może być zabawny czy bardziej pikantny, wszystko zależy od naszego podejścia i stylu całej rozmowy. Najważniejsze, by nie traktować flirtu, jak stresującego sprawdzianu. Przecież nie proponujemy nikomu małżeństwa, tylko flirtujemy, a flirt ma być miły i przyjemny dla obojga. Niektórzy boją się flirtu, odrzucenia, jednak warto przełamać swoją nieśmiałość i spróbować. Nic nie tracimy, znajomość może rozwinąć się w coś więcej. Życie bywa w końcu nieprzewidywalne, a miłość zwłaszcza.

Flirt nie wymaga wysiłku

Nie jest tak, że flirt to magiczne słowa czy gesty, które nie wymagają od nas żadnego wysiłku. Nikt nie oczekuje od nas mistrzostwa w tej dziedzinie, ale postarać się nie zaszkodzi. Im częściej flirtujemy, tym bardziej staje się to dla nas naturalne i łatwiejsze. Otwieramy się na innych, co ułatwia kontakt, szczególnie z płcią przeciwną. A flirtować możemy wszędzie. Zauważmy, że trudno podejść do obcej osoby i zacząć rozmowę, nawet na tak prozaiczny temat jak godzina czy kierunek drogi. Jednak przełamanie swojej blokady i nieustanny trening, pozwalają na pozbycie się strachu przed flirtowaniem. A wtedy jeden uśmiech, czy pytanie, może stać się zachętą do dalszego kontaktu.

Facet powinien zacząć flirt

Już dawno porzuciłyśmy konwenanse. Czasy się zmieniły, a kobiety powinny ściągnąć maskę księżniczek. Czekanie na pierwszy krok od faceta, w obecnym świecie może zakończyć się wieczną samotnością i narzekaniem. Nikt nie powiedział, że to facet ma obowiązek rozpoczęcia flirtu. Faceci lubią odważne kobiety, które potrafią przejąć inicjatywę. Kobiety same mogą zainicjować niewinny flirt, a wręcz powinny zrobić pierwszy krok. Jeśli facet będzie zainteresowany, to podejmie temat, a jeśli nie, trudno. Będzie następna okazja, by poflirtować, ale już z kimś innym.

Flirt to tylko słowa

flirtFlirt nie opiera się tylko na słowach. Na flirtowanie składają się także gesty, spojrzenia czy mowa ciała. Trudno o to w kontakcie online. Nie zastąpi on zmysłowego dotyku czy pocałunku. We współczesnym świecie, ludzie opierają się często na znajomościach wirtualnych. Flirtowanie z sieci warto przenieść do rzeczywistości. Będzie o wiele przyjemniejsze i pozwoli na lepsze poznanie drugiej osoby, poczucie chemii, które tworzy się między dwojgiem ludzi. Wówczas możemy sprawdzić, jak facet reaguje na flirt i czy ma ochotę na więcej. Słowa to tylko mała część flirtowania, więc warto pamiętać o całej reszcie, która bywa jeszcze bardziej pociągająca.

Katarzyna Antos