Miłość i związki

5 oczywistych sygnałów kobiecego zainteresowania

5 oczywistych oznak kobiecego zainteresowania

Pierwsze wspólne spotkania przypominają nieco podróż w nieznane i odkrywanie dalekich lądów. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta mają często wątpliwości, czy ich zainteresowanie nie jest przypadkiem jednostronne. Tam, gdzie w grę wchodzą silne uczucia, pojawia się też strach, że popełnię jeden błąd i pozbawię się szansy na sukces. Przedstawiamy 5 oczywistych sygnałów kobiecego zainteresowania.

Pyta, kiedy masz czas, bo chce się spotkać

Kobiety, gdy zależy im na bliższym poznaniu mężczyzny, nie mają problemów, by odezwać się i zapytać o to, czy mężczyzna ma wolny czas. Panie są nieco bardziej subtelne, dlatego też nie zawsze piszą wprost, że chcą się spotkać, dają jednak w ten sposób do zrozumienia, że są zainteresowane i czekają, aż mężczyzna wyjdzie z inicjatywą. Czasem też tego rodzaju pytanie służy określeniu, czy facet rzeczywiście dysponuje wolnym czasem w nadchodzącym tygodniu i można mu zaproponować wspólne wyjście. Kobiety bardzo nie lubią się narzucać, dlatego są w tym zakresie dość subtelne. Niestety, mężczyźni nie zawsze dobrze wyczuwają ich intencje i nie potrafią załapać, co mają zrobić w zaistniałej sytuacji.

5 oczywistych sygnałów kobiecego zainteresowania. Podtrzymuje kontakt

Gdy kobiecie zależy na mężczyźnie, będzie starała się utrzymywać z nim kontakt nawet wówczas, gdy się nie widzą. On może mieć ciężki okres w pracy, ale ona będzie chciała wiedzieć, co u niego słychać. Temu służą wysyłane przez nią SMS-y i wiadomości na Messengerze. Niestety, mężczyźni nie zawsze dobrze interpretują ten sygnał. Widząc, że kobieta często do nich pisze w mniej lub bardziej poważnych sprawach, nabierają przeświadczenia, że ona traktuje ich jak kumpli, z którymi może sobie pogawędzić. Tymczasem panie lubią rozmawiać z mężczyznami, którzy ich interesują, ponieważ w ten sposób lepiej ich poznają i budują z nimi więź. Weź poprawkę na jej zachowanie. Jeśli ona często pisze sama lub szybko odpisuje na twoje wiadomości, to znaczy, że jej na tobie zależy. To, że milczy, kiedy ty nie odpisujesz, nie oznacza, że straciła tobą zainteresowanie. Po prostu kobiety nie lubią się narzucać. Gdy on nie odpisuje, akceptują jego decyzję. Normalne kobiety nie będą się uganiały za facetem, który milczy, bo nie są stalkerkami. Zatem testowanie kobiecego zaangażowania poprzez milczenie nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ prowadzi do wniosków dalekich od rzeczywistości.

Po czym poznać, że jej zależy? Martwi się o ciebie

Nieważne, czy jesteś chory, czy masz jakiś problem, jeśli kobieta martwi się o ciebie, to bardzo dobry znak. Nie troszczymy się o ludzi, którzy są nam obojętni. Jeśli mężczyzna budzi w nas ciepłe uczucia, naprawdę się o niego martwimy i chcemy jakoś pomóc. Panowie często źle interpretują nasze zachowanie. Uważają, że traktujemy ich jak dzieci lub podważamy ich męskość. W końcu skoro nie proszą o pomoc, to znaczy, że jej nie potrzebują. Tymczasem panie są przyzwyczajone do troski o bliskie osoby. Gdy przyjaciółka choruje, dzwonią do niej i pytają się o samopoczucie. Z ich punktu widzenia jest to normalne zachowanie. Ba, kobieta, do której przyjaciółka nie zadzwoni i nie zapyta o stan zdrowia, często czuje do niej żal.

Dopytuje cię o różne rzeczy

Ona chce wiedzieć jak najwięcej o tobie. Bez obaw, niekoniecznie pracuje w tajnych służbach, raczej też nie jest plotkarą, która szuka taniej sensacji. Jeśli kobieta dopytuje cię o różne rzeczy, to dlatego, że chce cię lepiej poznać. Interesujesz ją, ba, obecnie jesteś najciekawszym tematem w jej życiu, dlatego chciałaby wiedzieć, jak było w pracy, kiedy się wyprowadzasz i gdzie. Nie wynika to z jej wścibstwa, lecz naturalnego odruchu, który towarzyszy zauroczeniu i zakochaniu.

Czy podobam się kobiecie, jeśli to ona pierwsza nawiązała kontakt?

Kobiety rzadko same wychodzą z inicjatywą. Niby mam równouprawnienie, ale wciąż czujemy się skrępowane, gdy to my mamy w jakiś sposób okazać wstępne zainteresowanie. Skoro kobieta jednak to zrobiła, to znaczy, że mężczyzna musiał się jej spodobać. W przeciwnym wypadku nie traciłaby na niego czasu, bo i po co? Kolegów już ma, koleżanki też, więc jaki jest sens szukania kontaktu z obcym facetem, jeśli nie gorące emocje, jakie w niej budzi?

Magdalena Kukurowska

Tagi: relacje damsko męskie, miłość, związek, związki, flirt, oznaki kobiecego zainteresowania

Dodaj komentarz