Dla zdrowia Opinie

Femelis Meno – suplement diety dedykowany kobietom w okresie menopauzy

Femelis Meno

Choć menopauza stanowi naturalny etap w życiu każdej kobiety, to nie u wszystkich pań przekwitanie przebiega bezobjawowo. Wśród najczęściej spotykanych symptomów przekwitania wymienia się uderzenia gorące, nocne poty, huśtawki nastroju i problemy z koncentracją. Nie wszystkie występują jednocześnie, różnią się też stopniem nasilenia. Jedne panie nie skarżą się w ogóle na dyskomfort, drugie oceniają go jako minimalny, a u innych symptomy towarzyszące przekwitaniu stają się na tyle uciążliwe, iż konieczne jest wsparcie z zewnątrz. Z myślą o kobietach w wieku okołomenopauzalnym został opracowany suplement diety Femelis Meno. Jak działa ten produkt?

Skąd się biorą dokuczliwe objawy przekwitania?

Już na kilka lat przed wystąpieniem ostatniej miesiączki, czynność jajników zaczyna wygasać. Te żeńskie narządy płciowe pełnią szereg istotnych funkcji w organizmie kobiety. Co miesiąc dojrzewa w nich komórka jajowa, ponadto wytwarzają też żeńskie hormony płciowe – estrogeny i progesteron. Estrogeny pełnią szereg istotnych funkcji w organizmie kobiety, receptory, do których się przyłączają, występują m.in. w podwzgórzu, w ośrodku odpowiedzialnych za termoregulację. W rezultacie niedostateczna podaż estrogenów w organizmie powoduje uderzenia gorąca i nocne poty. Ponadto obniżone stężenie tych substancji przyczynia się też do wahań nastroju i problemów z koncentracją.

Femelis Meno – sprzymierzeniec kobiet borykających się z menopauzą

Zauważono, że podając kobiecie z zewnątrz syntetyczne estrogeny, można złagodzić objawy menopauzy. Niestety, nie wszystkie panie mogą i chcą stosować hormonalną terapię zastępczą. Wśród przeciwwskazań wymienia się m.in. nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub chorobę zakrzepowo-zatorową (np. żylaki). Z myślą o kobietach, które nie mogą lub nie chcą stosować hormonów lub fitohormonów opracowano suplement diety Femelis Meno.

Opatentowany składnik czynny

Femelis Meno to jedyny na polskim rynku niehormonalny preparat pochodzenia roślinnego, który zwalcza objawy wazomotoryczne menopauzy. Zaliczamy do nich: huśtawki nastroju, problemy ze snem i koncentracją, nadmierne pocenie się oraz uderzenia gorąca. Swoje działanie Femelis Meno zawdzięcza ekstraktowi cytoplazmatycznemu z pyłków i słupków kwiatowych. Ten unikalny i opatentowany składnik aktywny, oznaczany symbolem PI82-GC FEM może być stosowany także przez alergików, ponieważ w procesie produkcji wykorzystuje się zaawansowany technologicznie proces oczyszczania cytoplazmy. Wyciąg cytoplazmatyczny z pyłków i słupków kwiatowych zawiera ponad 130 substancji czynnych, w tym aminokwasy, minerały, witaminy, kwasy tłuszczowe i antyoksydanty.

Dawkowanie suplementu diety Femelis Meno

Suplement diety Femelis Meno produkuje się w Szwecji ze starannie dobranych i wyselekcjonowanych surowców roślinnych, uwzględniając przy tym Dobrą Praktykę Produkcyjną (GMP). Produkt ten wprowadzono na rynek szwedzki w 1995 roku, od tamtej pory jest on dystrybuowany pod różnymi nazwami handlowymi na terenie Europy i Japonii. Jedno opakowanie Femelis Meno zawiera 60 tabletek, przy czym zaleca się zażywanie 2 dziennie.

Więcej informacji nt. suplementu diety Femelis Meno znajdziesz na stronie internetowej.

Komentarze (3)

Rosia58

5 lat temu

Nie wiedziałam, że w pyłku kwiatów mogą być substancje pomagające kobietom w okresie menopauzy:)

Zostaw komentarz