Miłość i związki

Dlaczego związek z młodszym facetem jest tak naprawdę najlepszy?

związek z młodszym mężczyzną

Amerykańscy naukowcy zauważyli, że związek z młodszym facetem może być tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem. Psycholodzy uważają, że sytuacja, w której partnerzy różnią się wiekiem o kilka lat, jest optymalna dla rozwoju ich relacji. Natomiast biolodzy dostrzegają zalety związków kobiet  z młodszymi o kilka lat mężczyznami.

Lepiej dogadasz się z młodszym mężczyzną

Z psychologicznego punktu widzenia zarówno związek z młodszym, jak i ze starszym mężczyzną jest korzystny. Chodzi o to, że rówieśnicy zazwyczaj mają ogromne problemy z komunikacją. Brzmi paradoksalnie? Wcale tak nie jest. W związkach rówieśników często dochodzi do kłótni i trudno o wypracowanie kompromisu. Wyrozumiałości uczymy się bowiem wraz z wiekiem. Starsza o kilka lat kobieta nie robi swojemu mężczyźnie awantur o pierdoły, ponieważ wie, że mężczyźni nie zawsze umieją dobrze ubrać w słowa swoje myśli. To, że on krótko odpowiada na jej wiadomości, nie oznacza, że ma ją gdzieś. Może po prostu ma taki styl wypowiedzi? Z kolei starszy mężczyzna wie, o co może potencjalnie obrazić się jego młodsza partnerka i po prostu unika takich kwestii. Krótko mówiąc, starszy partner czy partnerka racjonalizuje swoje obawy, szuka racjonalnych argumentów, a nie od razu wszczyna awanturę o pierdoły.

Związek z młodszym facetem lepszy z biologicznego punktu widzenia

Z biologicznego punktu widzenia związek z młodszym mężczyzną jest korzystniejszy od związku ze starszym lub rówieśnikiem. Niestety, zauważono, że mężczyźni wraz z wiekiem się zapuszczają, ponieważ kompletnie o siebie nie dbają. Podczas gdy panie zwracają uwagę na to, co jedzą i piją, starają się więcej ruszać, nie przegrzewają sobie jajników laptopami, ich rówieśnicy cieszą się dużo gorszym zdrowiem. Ich biologiczny wiek jest znacznie wyższy od metrykalnego. Nic dziwnego, że biolodzy doszli do wniosku, że związek z młodszym mężczyzną jest korzystniejszy. Nawet jeśli para założy rodzinę dopiero za dobrych parę lat ich dziecko będzie miało lepszy materiał genetyczny, ponieważ tato przekaże mu dobre geny. Kobiety często czują, że to jeszcze nie jest ich czas na dziecko, a za kilka lat materiał genetyczny od ich rówieśnika będzie bardzo niskiej jakości, podczas gdy młodszego o kilka lat partnera idealny. Poza tym związek z młodszym mężczyzną jest też dobry z punktu widzenia wychowywania dziecka. Istnieje bowiem wyższe prawdopodobieństwo, że kobieta nie owdowieje przedwcześnie i nie zostanie sama z 16-latkiem. Młodszy partner stanowi idealny materiał na ojca za kilka lat.

Młodszy partner jest atrakcyjniejszy fizycznie

To też nie pozostaje bez znaczenia. Spójrzmy prawdzie w oczy, w Polsce ciężko rozpoznać swojego rówieśnika w autobusie czy w pubie. Faceci zupełnie o siebie nie dbają. Znaczna nadwaga, spodnie zmieniane od święta, bluzka w kolorze niepasującym do urody faceta. Młodszy partner jest dla kobiety atrakcyjniejszy fizycznie. Na ogół nie ma jeszcze 30 kilo nadwagi, rozciągniętych spodni od dresu i zaniedbanej brody Wikinga. On wie, że zarost trzeba jakoś sensownie przycinać, a ubrania, gdy się zużyją, wymieniać na nowe.

Seks jest udany

Seks z młodszym mężczyzną z reguły jest lepszy, ponieważ mężczyzna lubi eksperymentować, ale też uczy się, jak sprawić przyjemność swojej kobiecie.  Raczej nie pomija gry wstępnej, lecz wprowadza do niej nowe elementy i sprawdza, co lubi jego partnerka.  Taka para jest też dograna pod względem ochoty na seks. Kobiety po 25. roku życia mają wyższe libido, dobrze znają swoje ciało i naprawdę je lubią. Znikają zatem problemy związane z tym, że kobieta tak bardzo się krępuje, że trzeba się głowić, jak namówić ją na erotyczne igraszki.  Istnieje dużo prawdopodobieństwo, że taka relacja będzie namiętna i satysfakcjonująca dla obydwu stron. Młodszy partner nie ma w głowie tylu naleciałości i nie zakłada, że musisz lubić to i to. On chętnie dowie się, co sprawia ci frajdę, testując różne rzeczy.

Dużo pozytywnych emocji płynących ze zwykłych rzeczy

Młodszy facet ma wiele zalet, nic dziwnego, że kobiety  naprawdę się w nich zakochują, a nie traktują jak chwilowej przygody.  Można z nimi naprawdę miło spędzać czas, porozmawiać, wyjść na spacer, coś obejrzeć, pożartować i po prostu się przytulić. To mężczyźni pełni pasji, emocji i ambicji. Imponują kobietom swoja inteligencją, hobby i tym, że potrafią robić im miłe niespodzianki. Często nie brakuje im też delikatności i czułości. Życie z nimi nie jest nudne, tak naprawdę nawet wspólne oglądanie filmów potrafi być inspirujące, bo w trakcie nich można wymienić się spostrzeżeniami.  Młodszy partner, nawet gdy jest zmęczony po pracy, ma często w sobie dość sił, by porozmawiać z kobietą, przytulić ją.

Szansa na sprawiedliwe traktowanie

W związku z młodszym mężczyzną kobieta ma szansę na sprawiedliwe traktowanie. Młodszy facet będzie bardziej skłonny do podzielenia się obowiązkami w jakiś sensowny sposób. Starszego mężczyznę, który przywykł do usługiwania mu, naprawdę ciężko przestawić na to, aby on też w czymś pomógł.

Wyższe poczucie bezpieczeństwa

Kobiety czują się też bezpieczniej przy młodszym partnerze. Wiedzą bowiem, że w razie potrzeby będzie potrafił je obronić, podnieść etc. Nie zostaną też przedwcześnie same i zdane tylko na siebie. Związek ze starszym mężczyzną to ryzyko przedwczesnego owdowienia.

Dodaj komentarz