Miłość i związki

Związek z młodszym mężczyzną kontra związek ze starszym facetem

związek z młodszym mężczyzną

Miłość nie patrzy na metrykę i często łączy ludzi, którzy różnią się wiekiem.  W naszym społeczeństwie przyjęło się, że lepszy jest związek ze starszym facetem. Ma on gwarantować stabilizację. Czy tak jest w rzeczywistości? Związek z młodszym mężczyzną kontra związek ze starszym facetem – który ma większe szanse na sukces?

Czego oczekujesz od mężczyzny?

Zanim przejdziemy do analizowania zalet poszczególnych związków, przyjrzyjmy się swoim potrzebom. Czego oczekujesz od mężczyzny? Jaki sama masz charakter? Czego nie znosisz w zachowaniu faceta? Co sprawia, że jesteś szczęśliwa i chcesz umówić się na kolejną randkę z mężczyzną? Tak naprawdę to, czy lepiej sprawdzisz się w związku z młodszym mężczyzną, czy ze starszym facetem, zależy tylko od ciebie i twojej osobowości.

Związek ze starszym facetem a założenie rodziny

Związek ze starszym facetem zdaniem dużej części społeczeństwa ma sporo zalet.  Jedną z najczęściej wymienianych jest stabilizacja. To niewątpliwie zaleta dla pań, które same nie są aktywne zawodowo lub marzą o tym, by mieć gromadkę dzieci i realizować się w domu. Jeśli marzysz o szybkim założeniu rodziny, to masz na to większe szanse w związku ze starszym facetem. Warto jednak pamiętać, że wiele kobiet wpada tutaj w pułapkę. Zakłada, że skoro facet ma własny dom jednorodzinny, super furę, to na pewno nadaje się na męża i ojca. Tymczasem starszy o 10 lat mężczyzna wcale nie musi marzyć o małżeństwie, ba, może okazać się większym poszukiwaczem jednonocnych przygód od młodszego partnera.  Starszy mężczyzna zawsze ma spory bagaż doświadczeń, swoje urazy i traumy, a nierzadko też zobowiązania wobec byłej żony i dzieci z pierwszego małżeństwa. Zatem czy naprawdę stanowi tak dobry materiał na męża i ojca dzieci? Może się okazać, że skoro masz już nastoletniego syna czy córkę, to mu całkowicie wystarcza. Taki facet nawet za 5 lat nie zmieni zdania i nie zdecyduje się na powiększenie rodziny.

Starszy mężczyzna – partner idealny dla niezdecydowanej kobiety

Kobiety, które wybrały związek ze starszym facetem, często podkreślają, że urzekło je jego zdecydowanie i pewność siebie.  Taki mężczyzna zawsze podejmuje za nie decyzje, bez pytania partnerki o zdanie. Paniom schodzi z głowy problem z dokonywaniem wyboru. Starszy facet ma kim kierować i dowodzić.  Kobiety, które preferują starszych mężczyzn, twierdzą też, że są oni bardziej obeznani w tajnikach seksualnych i lepiej radzą sobie z zaspokojeniem ich potrzeb.

Związek z młodszym mężczyzną a gorąca miłość

Są jednak kobiety, który odpowiada związek z młodszym mężczyzną i są w stanie wymienić wiele argumentów na korzyść młodszych facetów.  Związek z młodszym mężczyzną to przede wszystkim szansa na prawdziwą, gorącą miłość. Im facet jest starszy, tym bardziej praktyczny. Wiąże się z kobietą, która nadaje się na jego partnerkę, lecz niekoniecznie ją kocha. Młodszy mężczyzna nie myśli: to już ostatnia chwila na założenie rodziny, muszę się spieszyć.  Jeśli kobieta budzi w nim gorące uczucia, to decyduje się na stały związek z nią. Jeśli mu nie odpowiada, to szuka dalej. Jeśli nie lubisz letniej, niedoprawionej zupy i chcesz zwiększyć swoją szansę na to, że znajdziesz mężczyznę, z którym przeżyjesz prawdziwą miłość, to młodszy partner ci to umożliwi.

Młodszy facet a szanse na związek partnerski

Jesteś kobietą, która ma własne zdanie, ale nie lubisz go nikomu narzucać, a jeszcze bardziej nie znosisz sytuacji, kiedy mężczyzna mówi ci, co masz robić? On lubi saunę, ty też musisz ją polubić. On lubi opalone kobiety, ty masz się smażyć na solarium, choć tego nie znosisz. On lubi kąpać się w głębokich jeziorach, ty nie umiesz pływać, ale i tak masz pojechać z nim nad jezioro. Jeśli czujesz, że dusisz się przy tak dominującym facecie, to nie wiąż się ze starszym mężczyzną. Tacy już mają swoje wyrobione nawyki i ani myślą pytać cię o zdanie. Chcesz partnera, który będzie miał własne zdanie, ale też liczył się z tobą i pytał cię o to, czy lubisz daną potrawę, a dopiero później zabierał cię na nią do restauracji? Takiego, który uszanuje twój lęk przed głęboką wodą? Młodszy facet może okazać się tym, przy którym poczujesz się bezpiecznie i komfortowo.  

Partner dla romantyczki

Młodsi mężczyźni są też bardziej romantyczni. Podczas gdy starszy partner będzie chciał zaskarbić twoją przychylność drogimi prezentami, młodszy zadba o miłą atmosferę i twoją przyjemność. Zabierze cię na spacer, nawet jeśli sam nie jest zwolennikiem tej formy aktywności, bo wie, że ty uwielbiasz piękne, malownicze parki.  Niewątpliwie większą wartość ma umiejętność dania czegoś od siebie, sprawiania drobnych przyjemności. Kupno drogiego zegarka to 2 minuty roboty. Wybranie malowniczego miejsca na randkę to spory wysiłek. Najpierw trzeba się dowiedzieć, co kobieta lubi, potem znaleźć odpowiednie miejsce, sprawdzić drogę, pojechać po nią i ją tam zabrać.

Młodszy mężczyzna ma często też dużo więcej szacunku do kobiety niż starszy facet.  Dwudziestoparolatek został wychowany przez pracującą mamę, która nie była w stanie chodzić do pracy i sprzątać całego domu na blask. 40-latek pamięta obiadki podtykane pod nos.  Lepszym kandydatem na partnera jest młodszy facet. Jeśli szukasz opieki i sama masz bardziej poddańczy charakter, spodoba ci starszy mężczyzna.

Czuły i delikatny partner

Młodszy facet może nie zna się tak na seksie jak starszy, ale też będzie dla ciebie czuły i delikatny. Przede wszystkim też będzie się bardzo starał. Im jesteśmy starsi, tym więcej mamy przyzwyczajeń, z którymi ciężko się rozstać. Szukasz faceta, który będzie dominujący w sypialni, starszy to twój ideał. Przy młodszym mężczyźnie szczęście odnajdą panie, które lubią czułość i delikatność.

Związek z młodszym mężczyzną – jaka kobieta się w nim odnajdzie?

Młodszy partner to także możliwość wspólnego wyjścia na imprezę czy na piwo. Jeśli sama wciąż lubisz się bawić i nie masz natury domatorki, to przy starszym mężczyźnie będziesz się męczyć. Podczas gdy przy młodszym będziesz mogła być sobą. Nie chodzi o to, aby zamęczać go ciągłymi imprezami, ale móc choć raz na jakiś czas wyjść na karaoke, do pubu czy na domówkę do wspólnych znajomych.

Na wszystko przyjdzie odpowiedni czas

Młodszy mężczyzna na chwilę obecną pewnie nie myśli jeszcze o zakładaniu rodziny, jeśli ty też chcesz się jeszcze nacieszyć życiem tylko we dwójkę, to dobrze trafiłaś.  Istnieje spora szansa, że on za kilka lat też zechce sformalizować związek i założyć rodzinę. Z młodszym partnerem masz większe szanse na urodzenie zdrowego dziecka;)  Taki facet będzie miał też dość siły, aby otoczyć malucha opieką. Na pewno nie zwali na ciebie wszystkich obowiązków, będzie dumnym tatą i wspaniałym partnerem.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (5)

pati25

5 lat temu

W miłości nie ma znaczenia czy partner jest młodszy czy starszy.I czy związek z młodszym czy ze starszym jest lepszy.W obu przypadkach jeśli partnerzy się kochają,mają do siebie szacunek to ich związek może być szczęśliwy

dulcynea

5 lat temu

Też tak uważam , nie potrafiłabym wybrać czy związek ze starszym mężczyzną lepszy od związku z młodszym mężczyzną .
Ważne jest uczucie , miłość jeśli się kochamy to wiek nie ma znaczenia .

Irena

5 lat temu

Jednak większość związków to starszy mężczyzna i młodsza kobieta, ale w związku gdzie to kobieta jest starsza też dobrze sobie radzą. To jest kwestia dobrego dobrania się charakterami.
Chociaż ja osobiście jednak lepiej czuję się przy mężczyźnie który jest starszy ode mnie.

    Aneta

    5 lat temu

    Znam kilka par gdzie on jest młodszy o kilka lat. Są szczęśliwi i po wielu wspólnych latach ciagle sie kochają. Miłość wiec chyba nie zna wieku. Można stworzyć udany zwiazek i ze starszym i z młodszym od nas facetem.

linea

5 lat temu

Mój partner jest starszy ode mnie, ale jest romantyczny. Zamiast prezentu woli zabrać mnie na spacer. Nie sadzę, aby młodzi mężczyźni byli aż tak romantyczni, wydawało mi się że oni wolą posiedzieć w lokalu.
Przede wszystkim starszy mężczyzna nie wstydzi się okazywania swoich uczuć czego często niestety wstydzą się młodzi, zwłaszcza przed swoimi kumplami. Uważam też że starszy chętniej pomoże w obowiązkach domowych.
To że ktoś jest starszy też nie znaczy, że będzie zdziadziały i lubi siedzieć w domu. To zależy jaki tryb życia prowadzi. Ja ledwo nadążam za moim starszym mężczyzna, który z racji wykonywanego zawodu prowadzi bardzo aktywne życie 🙂
Ale oczywiście dużo zależy od charakteru mężczyzny. Jak ktoś nie nadaje się do związku i jest egoistą to nawet dojrzały wiek tego nie zmieni.

Zostaw komentarz