Miłość i związki

Związek z młodszym facetem – rozwiewamy najczęstsze dylematy

związek z młodszym facetem

Związek z młodszym facetem powoli przestaje być czymś zaskakującym. Każdy z nas zna przynajmniej jedną szczęśliwą parę, w której to ona jest o kilka lat starsza od swojego mężczyzny. Czy jest to problem? Nie, w końcu to tylko kilka lat różnicy, a nie przepaść pokoleniowa, której nie da się zasypać. Niektórzy wręcz mówią, że osoby, które są od nas starsze lub młodsze o kilka lat można śmiało traktować jako swoich rówieśników. Przedstawiamy najczęstsze dylematy, które pojawiają się w przypadku związku z młodszym facetem.

Ona odejdzie do rówieśnika/on zostawi mnie dla młodszej

Każdy mężczyzna może zostawić cię dla młodszej. Ten argument często przytaczany przez różne osoby tak naprawdę nijak się ma do rzeczywistości. Julio Iglesias miał młode żony i co robił? Im był starszy, tym chętniej wiązał się z młodszymi kobietami. Rówieśnik, gdy będzie miał kryzys wieku średniego, też może znaleźć sobie „młodszy” model. A młodszy facet może okazać się tym jedynym – w otoczeniu na pewno masz przynajmniej jedno małżeństwo, w którym ona jest starsza o kilka lat, a od lat obydwoje żyją w szczęśliwym związku. Najważniejsze, abyś go szczerze kochała i naprawdę czuła, że to ten jedyny. Jeśli on czuje podobnie, obydwoje będziecie pielęgnować swój związek, a to najprostsza recepta na szczęście. Związki rozpadają się, bo ludzie nie dbają o to, co ich połączyło. Zapominają o czułości, rozmowie i wzajemnym szacunku. Kobieta nie zostawi młodszego faceta dla rówieśnika, jeśli naprawdę go kocha.

Jej/jemu chodzi tylko o seks

Zawsze istnieje ryzyko, że drugiej osobie chodzi o seks, niezależnie od płci i wieku. Pamiętajmy jednak, że nie każdy młodszy facet spotyka się ze starszą kobietą, aby móc pochwalić się przed kumplami, że ją zaliczył. I nie każda starsza kobieta widzi w młodszym mężczyźnie swojego tygrysa, który jest zawsze zwarty i gotowy dostarczyć jej erotycznych uciech. Ludzie po prostu zakochują się w sobie, nie patrząc na różnicę wieku. Dobrym prognostykiem dla waszej relacji jest moment, w którym pojawił się seks. Jeśli początkowo umawialiście się na romantyczne randki, ale nie dochodziło między wami do niczego więcej, to prawdopodobnie obydwoje patrzycie w tym samym kierunku. Czujecie do siebie coś więcej niż pociąg fizyczny. Osoby, którym zależy tylko na seksie, nie mają czasu i ochoty chodzić na randki. Dla nich to bowiem strata czasu.

Związek z młodszym facetem. Ona będzie mną rządzić

To, czy ktoś będzie narzucał nam swoje zdanie, nie zależy od wieku, tylko od charakteru. Osoba władcza będzie usiłowała sobie podporządkować partnera. Przecież nawet licealistki umieją tak manipulować swoimi starszymi o kilka lat facetami, że ci robią wszystko, co one im każą. Zwróć uwagę na to, z kim się spotykasz. Czy druga osoba szanuje twoje zdanie, pozwala ci być sobą i do niczego cię nie zmusza? Czy wręcz przeciwnie, od początku chce, żebyś tańczył tak, jak ci zagra, a jeśli tego nie robisz, spotyka cię kara? Tendencja do rządzenia w związku nie jest domeną starszych kobiet, one mogą bowiem opowiadać się za całkowitą równością.

On będzie nieodpowiedzialny

Niekoniecznie, to, czy facet jest odpowiedzialny, nie zależy od wieku. Znasz zapewne 30-latków, którym mamy gotują obiady, płacą rachunki za telefon i sprzątają pokój. Młodszy mężczyzna może być dużo bardziej samodzielny i odpowiedzialny, zwłaszcza jeśli od lat musi zarabiać na swoje utrzymanie, opłacać samemu rachunki i rozporządzać własnym budżetem.

Dziecko

Warto już na początku obgadać tę kwestię. Nie każda kobieta przed trzydziestką jest gotowa na to, aby zostać mamą. Może się bowiem okazać, że najbliższe lata chce spędzić, ciesząc się związkiem z młodszym facetem, w którym się zakochała. Jeśli różnica wieku nie jest duża, to zostaniecie rodzicami wówczas, gdy obydwoje dojrzejecie do tej decyzji.

Ślub

Tutaj także czają się niespodzianki. Nie każda kobieta w ogóle chce brać ślub. Część jest gotowa zalegalizować związek dopiero za kilka lat. Zatem młodszy facet nie musi obawiać się, że niebawem zostanie zaobrączkowany. Lepiej zawczasu zapytać kobietę, jak to widzi. Może się bowiem okazać, że zależy jej na stałym związku, ale niekoniecznie ślubie. Na małżeństwo będzie gotowa dopiero za kilka lat.

Dodaj komentarz