Miłość i związki

Dlaczego związek z młodszym facetem może być bardzo udany?

związek z młodszym facetem

Choć do niedawna większość kobiet wiązała się ze swoimi rówieśnikami lub mężczyznami starszymi od siebie, czasy się zmieniają, a wraz z nimi podejście do relacji damsko-męskich. W XXI wieku coraz większą wagę przywiązujemy do uczuć.  Od partnera oczekujemy miłości, akceptacji, wsparcia i czułości. Nie zależy nam na pieniądzach, gdyż te potrafimy zarobić same. Dlaczego związek z młodszym facetem może być bardzo udany?

Otwartość i budowanie więzi

Wiele zależy od tego, czego szukamy, jeśli zależy nam na związku opartym na prawdziwym uczuciu i silnej więzi, to łatwiej będzie nam ją zbudować z młodszym partnerem. Starsi mężczyźni czasem włączają mechanizm obronny, który ma ich ustrzec przed rozczarowaniami, ponieważ wolą oni nie angażować się zanadto w znajomość.  Jeśli zależy ci na tym, aby facet był otwarty, a rozmowy z nim ciekawe i intrygujące, to młodszy partner może idealnie wpisywać się w twoje potrzeby. Paradoksalnie to właśnie młodszy o kilka lat mężczyzna może okazać się lepszym materiałem na stały związek, ponieważ łatwiej będzie ci z nim rozpocząć znajomość od zbudowania więzi. Im mężczyzna starszy, tym większe ryzyko, że będzie chciał od razu pójść z tobą za łóżka, zanim dobrze się poznacie. O młodszym facecie masz szansę się czegoś dowiedzieć, poczuć się z nim emocjonalnie związana.  Jeśli zależy ci na czymś więcej niż na jednonocnej przygodzie, to bardzo obiecująca perspektywa.

Związek z młodszym facetem. Czułość i delikatność

Z wiekiem stajemy się coraz bardziej konserwatywni i chcemy zachowywać się adekwatnie do swojej metryki. To, niestety, często odbija się na kobietach i ich życiu emocjonalnym. Wiele pań skarży się, że kiedyś ich mężczyzna potrafił iść z nimi za rękę przez miasto, spontanicznie pocałować na moście lub chociażby pogłaskać po dłoni. Z czasem jego romantyczna i czuła strona osobowości bezpowrotnie wyparowała.  Związek z młodszym facetem może dać ci to, czego pragniesz. Czułość i delikatność to cechy, których młodsi mężczyźni się nie wstydzą i czynią z nich swój największy atut.  U boku takiego partnera z pewnością nie będziesz mogła narzekać, że w ogóle cię nie przytula i nie całuje. On nie będzie miał problemu, żeby złapać cię za rękę, bo nie widzi w tym niczego głupiego.

Wrażliwość i empatia

Złe doświadczenia często tępią w nas wrażliwość i empatię. Nie chcemy, aby inni nas dalej wykorzystywali, manipulowali naszymi uczuciami, a potem wykorzystywali znajomość naszych słabych punktów przeciwko nam. Młodszy facet z reguły jest bardziej otwarty, wciąż ma w sobie ogromne pokłady wrażliwości oraz sprzeciwu wobec niesprawiedliwości.  Łatwiej  mu zrozumieć, że kiepsko się czujesz przez okres i nie masz ochoty na seks.  Młodszy partner uszanuje twoje uczucia i po prostu cię czule przytuli.  Starszy prędzej uzna, że to tylko wymówka, którą stosujesz, aby się wykręcić.  Być może rzeczywiście ktoś go kiedyś oszukiwał w ten sposób, ale to nie oznacza, że jesteś kłamczuchą.

Prawdziwe, intensywne emocje

Młodsi faceci są bardziej otwarci na poszukiwanie prawdziwej miłości, której towarzyszy cały wachlarz emocji. Nie kalkulują i nie zastanawiają się, co im się bardziej opłaca. Wolą poczekać, aż naprawdę się zakochają, niż wiązać się z kimś tylko dlatego, że ma fajny charakter.  Jeśli ty także wyznajesz zasadę, że w życiu liczą się tylko prawdziwe, intensywne emocje, to z młodszym  facetem u boku łatwiej będzie ci je wspólnie przeżyć. Nie zadowala cię relacja oparta na letnich uczuciach i zdrowym rozsądku, chcesz poczuć prawdziwy żar, nie rezygnuj ze swoich pragnień. W życiu warto iść za głosem serca. Zdrowy rozsądek pomoże ci  utrzymać dobrą pracę, którą lubisz, ale prawdziwe szczęście dadzą tylko prawdziwe, intensywne emocje.

Spontaniczność i romantyczne randki

Masz dość nudy i rutyny? Chcesz mężczyzny, który wyjdzie z tobą na spacer, zabierze cię do pubu czy pizzerii lub na wypad do lasu? Faceta, który potrafi zadbać o romantyczną atmosferę i cieszyć się z drobnych rzeczy? Mężczyzny, któremu nieobca jest spontaniczność? Przy młodszym facecie masz szansę to wszystko odnaleźć.  Romantyczne randki to domena młodszych mężczyzn, starsi  często postrzegają je jako błazenadę, w którą nie warto się angażować, w końcu nie mają już 15 lat.

Radość życia

Trudno iść przez życie z kimś, kto jest ponury i wszędzie widzi tylko zagrożenia. Istnieje bowiem pewna różnica pomiędzy odpowiedzialnym zachowaniem i unikaniem niebezpieczeństw a zamartwianiem się na zapas. Jeśli szukasz mężczyzny, którego cechuje radość życia i optymizm, to istnieje duża szansa, że przy młodszym partnerze poczujesz się szczęśliwa.  Z takim facetem będziesz potrafiła cieszyć się chwilą, która właśnie trwa bez wiecznego narzekania, które charakteryzuje  Polaków.

Oczywiście wszystko zależy od osobowości mężczyzny. Niektórzy panowie są niedojrzali emocjonalnie, pomimo czterdziestki na karku, a inni wiedzą, jak się zachowywać, choć są od nich o połowę młodsi. Starsi mężczyźni mogą być pełni optymizmu i czułości, jednak ze statystycznego punktu widzenia te cechy prędzej znajdziesz w młodszym partnerze. Poza tym w życiu kieruj się uczuciami.  Zakochałaś się w młodszym mężczyźnie i czujesz, że to może być ten właściwy? To wspaniale, jego wiek jest tutaj kwestią bez znaczenia.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (5)

pati25

5 lat temu

Miłość nie liczy ile kto ma lat.Nie ważna jest różnica wieku.Najważniejsze,że dwoje ludzi się kocha i są ze sobą szczęśliiiwi

Tess

5 lat temu

W mojej rodzinie jest kilka par gdzie kobieta jest starsza od mężczyzny. To udane związki z długoletnim stażem małżeńskim. Miłość nie liczy lat.

dulcynea

5 lat temu

Jeśli się kochamy , nie patrzmy co inni powiedzą .
Życie jest za krótkie by przejmować się komentarzami bliźnich .
Ważne jest to co czujemy , jeśli się kochamy to nie ma przeszkód 🙂

    linea

    5 lat temu

    Zgadzam się. Nie należy przejmować się opiniami innych ludzi. Ważne jest nasze szczęście i nasze życie. Inni za nas tego życia nie przeżyją. A ludzie lubią gadać, tak było, jest i będzie.

Danusiate

5 lat temu

Wszystko to prawda, jednak ciągle jeszcze starsza kobieta i młodszy partner to zjawisko, którego wiele osób nie akceptuje. Wystarczy posłuchać głupich uwag odnośnie związku małżeńskiego prezydenta Francji. Mam nadzieję, że osoby będące w takich związkach nie przejmują się krytykami, tylko cieszą swoim szczęściem.

Zostaw komentarz