Miłość i związki

Co mówi o was pozycja, w jakiej zasypiacie po seksie?

o czym świadczy pozycja w jakiej śpicie

Psychologia analizuje różne zachowania ludzi, w tym ten, które mają miejsce podczas zasypiania. Obserwując czyjąś mowę ciała, możesz dowiedzieć się bardzo wiele nt. intencji drugiej osoby. Co mówi o was pozycja, w jakiej zasypiacie po seksie?

Czy wiesz, że podczas snu zachowujesz się w zgodzie ze swoimi wewnętrznymi odczuciami, w tym tymi na poziomie podświadomości? Nic dziwnego,  że pozycja, w jakiej zasypiacie po seksie, mówi wiele o kondycji i charakterze waszej relacji. Warto się jej przyjrzeć.

Pozycja na łyżeczkę

To pozycja, w której zarówno kobieta, jak i mężczyzna zasypiają skuleni w pozycji płodowej. Jedna osoba znajduje się po stronie zewnętrznej i obejmuje ramionami drugą. Ciała partnerów stykają się na całej długości.  W takiej pozycji zasypiają pary, które są ze sobą stosunkowo krótko.  Pozycja na łyżeczkę symbolizuje dwie istotne rzeczy – silny pociąg fizyczny i poczucie bezpieczeństwa.  Osoba, która znajduje się po wewnętrznej stronie pokazuje zaufanie do partnera, zaś ta po zewnętrznej wyraża chęć opieki i ochrony. Pozycja na łyżeczkę ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, zwiększa bowiem bliskość w związku i redukuje stres.

Co mówi o was pozycja, w jakiej zasypiacie po seksie? Miodowy uścisk

To pozycja, na jaką decydują się pary w pierwszej fazie wzajemnej fascynacji, które nie potrafią nacieszyć się swoją bliskością.  Partnerzy są zwróceni do siebie twarzami i stykają się znaczną powierzchnią ciała.  To niespecjalnie wygodna pozycja, dlatego decydują się na nią osoby świeżo zakochane, które dopiero zaczynają uprawiać wspólny seks. Z czasem pary zasypiają w innym ułożeniu, które pozwala im się lepiej wyspać i zregenerować.

Luźna łyżeczka

Tutaj także partnerzy przyjmują pozycję embrionalną, ale dzieli ich większy dystans. Stykają się natomiast niewielkimi fragmentami ciała np. stopami, łokciami czy kolanami. Luźna łyżeczka świadczy o dojrzałości związku. Zasypiają w niej pary z kilkuletnim stażem.

Uścisk stóp

W tej pozycji kontakt ze sobą mają wasze stopy lub pozostałe fragmenty nóg. Taki uścisk stóp to pozycja charakterystyczna dla kilkuletnich małżeństw, w których każdy z partnerów chce się wyspać, wygodnie leżąc, ale jednocześnie nie zamierza rezygnować z bliskości. Czasem zdarza się, że pary, które zasypiają w swoich objęciach, po kłótni dotykają się tylko stopami. To prosty komunikat: jestem na ciebie zła, ale wciąż cię kocham.

Pozycja na brzuchu

Gdy jeden z partnerów śpi na brzuchu, to znaczy, że nie do końca  ufa drugiej połówce. Brzuch stanowi bowiem najbardziej wrażliwą część ciała, ponieważ nie jest osłonięty kośćmi. W związku z tym osoba, która nie czuje się bezpiecznie ze swoim partnerem, podświadomie chroni właśnie tę część swojego ciała.

Królewski uścisk

W pozycji królewski uścisk mężczyzna leży na plecach, podczas gdy jego partnerka kładzie głowę na jego ramieniu lub klatce piersiowej.  Jeśli on także obejmuje ją ramieniem, to znaczy, że traktuje ją w opiekuńczy sposób. Pragnie ją chronić. Jeśli kobieta sama leży na plecach, a tylko głowę kładzie na klacie lub ramieniu mężczyzny, to znaczy, że pragnie, aby on opiekował się nią, ale jednocześnie zależy jej na tym, aby liczył się z jej zdaniem.  W takiej pozycji lubią zasypiać pewni siebie mężczyźni, którzy świetnie radzą sobie w pracy i są gotowi bronić swoich kobiet, gdy zajdzie taka potrzeba.

W stylu Zen

Śpicie do siebie zwróceni plecami i stykacie się jedynie pośladkami. Oznacza to, że chcecie, aby wasza relacja zachowała charakter erotyczny, ale cenicie sobie niezależność. Pozycja w stylu Zen jest uwielbiana przez pary z dłuższym stażem, które chcą po prostu się wyspać.

Pozycja wspinaczkowa

W tej pozycji każde z was śpi osobno, po przeciwnej stronie łóżka. Nie macie ze sobą kontaktu fizycznego. Pozycja wspinaczkowa świadczy o dużej potrzebie niezależności w związku. Jeśli zasypiacie właśnie w niej, może oznaczać to, że twój partner pracuje intensywnie nad jakimś projektem i potrzebuje przestrzeni tylko dla siebie.

Zaniepokoić powinna cię każda zmiana pozycji podczas snu. Jeśli on do tej pory zasypiał, tuląc cię, a teraz ucieka na drugi koniec łóżka, możesz spróbować zbliżyć się do niego lub zapytać, dlaczego tak robi. Może to świadczyć o zwiększonej potrzebie niezależności, wypaleniu uczucia, a nawet o zdradzie.

Komentarze

Irena

3 lata temu

Królewski uścisk to jest pozycja, w której codziennie sobie lezymy. Nasza ulubiona. To jest nasz rytuał ☺
A co do spania to różnie wychodzi ☺

Zostaw komentarz