facet nie odpisuje

Denerwuje nas brak odpowiedzi na wiadomości, szczególnie jeśli mowa o milczącym facecie. Zwykle nasze przypuszczenia, co do braku odpowiedzi na SMS czy telefon są błędne. Nie zawsze są powody, by się zamartwiać. Poznaj te, które zwykle są wyjaśnieniem takowego milczenia.

Czekając na odpowiedź od faceta

Wysyłasz wiadomość i nastaje cisza. Najlepiej byłoby, gdybyś dostała natychmiastową odpowiedzieć. No jasne, przecież cierpliwość jest dawno zapomnianą cnotą. Odpowiedź nie przychodzi, a ty zastanawiasz się co jest nie tak. Może mężczyzna stracił zainteresowanie, a może miał wypadek lub spotkał się z inną. Miliony pytań kłębią się w twojej głowie, a przecież to tylko wiadomość. Szukasz powodów, dla których facet nie odpisuje na wiadomości i nie oddzwania. Martwisz się i stresujesz, a tymczasem okazuje się, że nie ma ku temu żadnych powodów. Nie myśl za dużo, nie zastanawiaj się. Możesz spać spokojnie, ponieważ…

Wysłałaś mu milion wiadomości

Facet nie odpisuje, więc wysyłasz mu koleją, kolejną i kolejną wiadomość. Dzwoniłaś już chyba z milion razy i nadal cisza. Przestań, bo zwyczajnie przesadzasz. Wyluzuj trochę i daj mężczyźnie chwilę na oddech. Każdy potrzebuje spokoju, nawet twój facet, więc pozwól mu na spędzenie czasu w samotności, bez ciągłego dzwonka telefonu, dźwięczącego w uszach.

Spędza czas z kolegami

Ty masz swoje przyjaciółki, z którymi spędzasz mnóstwo czasu, więc uszanuj znajomych faceta. Być może nie odpowiada na twoje wiadomości, ponieważ właśnie doskonale bawi się ze swoimi przyjaciółmi. Podobna sytuacja może mieć miejsce na męskim wyjeździe. Nie oczekuj, że będzie odpisywał od razu, skoro pojechał się wyluzować i pobyć w towarzystwie innych facetów. Pamiętaj, że brak wiadomości nie jest ignorancją twojej osoby. Facet zwyczajnie chce się pobawić, a z tobą i tak jeszcze spędzi mnóstwo fantastycznych chwil.

Ma swoje sprawy

Nie zawsze dostajesz odpowiedź, ponieważ nie zawsze jest czas, by odpisać. Twój facet pewnie ma pracę i swoje sprawy, które też są ważne w jego życiu. Jeśli nie będzie mógł, nie odezwie się na każde twoje zawołanie. Warto uszanować życie drugiego człowieka, bez względu na to, na jakim etapie jest dany związek. Poczekaj, a na pewno się z tobą skontaktuje, jak tylko będzie mógł. W końcu ty też bywasz zajęta i nie zawsze możesz porozmawiać z ukochanym.

Nie zauważył, że pisałaś

nie odpowiadaTakie rzeczy się zdarzają i to całkiem często. Facet nie musi być dostępny przez 24 h online. Może nie zauważyć, że dostał wiadomość. Mógł zgubić telefon – uwierzcie, że takie wypadki także się przytrafiają. Zamiast projektować sobie czarne scenariusze pomyśl, że facet mógł zasnąć. Jest późno, więc zamiast się zadręczać, też połóż się spać. A na drugi dzień przekonasz się, że nie miałaś powodów do zmartwień.

Katarzyna Antos