Miłość i związki

Czy mam powody do zazdrości?

czy mam powody do zazdrości

Zazdrość to bardzo destruktywne uczucie, które zniszczyło już niejeden związek. Relacje damsko-męskie to dość delikatna materia, czasem wystarczy, że jedna ze stron utrzymuje zbyt bliskie znajomości z przedstawicielami płci przeciwnej.  Zazdrość nie zawsze jest uzasadniona. Z całą pewnością nie należy jej wywoływać na złość partnerowi. Na dodatek nasze podejrzenia często okazują się nieuzasadnione i niszczą wzajemne zaufanie, które stanowi podstawę każdej udanej relacji. Czy mam powody do zazdrości? Najpierw szczerze odpowiedz sobie na to pytanie, zanim obrazisz się na partnera, zaczniesz go karać i robić awantury. Często bowiem okazuje się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Czy mam powody do zazdrości? Przyjaźń damsko-męska

Zdaniem niektórych osób taka przyjaźń w ogóle nie ma racji bytu, ponieważ prędzej czy później jedna ze stron zaczyna chcieć czegoś więcej.  Rzeczywiście zdarza się, że mężczyźni zakochują się w swojej przyjaciółce lub kobieta zaczyna czuć coś więcej do swojego przyjaciela. Jednak nie należy uogólniać. Przyjaźń damsko-męska nieskażona układami natury erotycznej naprawdę istnieje i bywa bardzo udana. To, że twój facet ma sporo koleżanek w pracy i z dzieciństwa, nie musi oznaczać nic złego. Czasem po prostu tak się składa, że na studiach trafiamy do grupy ćwiczeniowej niemal wyłącznie z kobietami lub mężczyznami. Taka kolej losu. Najważniejsze to uświadomić sobie, że prawdziwa przyjaźń damsko-męska jest czysta. Jeśli zatem twój facet widuje się ze swoją przyjaciółką, pociesza ją w chwilach, gdy jej związek przeżywa kryzys, ale jednocześnie zawsze daje jasno  do zrozumienia, że to ty jesteś jego kobietą i wasza znajomość jest szczególna, naprawdę nie masz się, o co martwić. Zwróć uwagę, czy on przedstawił ci swoje przyjaciółki. Jeśli tak, to prawdopodobnie nie ma przed tobą nic do ukrycia.  Zwróć też uwagę na to, w jaki sposób one podchodzą do ciebie. Traktują cię z sympatią lub chociaż neutralnie, a może za bardzo nie przepadają za twoją osobą? Prawdziwa przyjaciółka nie będzie niemiła dla partnerki swojego przyjaciela. Nie musi od razu się z nią kumplować, ale ważne, aby nie nastawiała go negatywnie do ciebie.

Wpisy na Facebooku

Czasem potrafią doprowadzić do szału, zwłaszcza gdy widzimy, że obca kobieta wypisuje jakieś brednie na profilu naszego faceta. Nie wiemy, kim jest, co ich w przeszłości łączyło, a komentarze są dwuznaczne i mogą wydawać się zaczątkiem flirtu. Zanim jednak eksplodujesz i zwątpisz w swojego faceta, zwróć uwagę na jego reakcje. Może on w ogóle nie odpowiada na takie zaczepki lub odpisuje w bardzo neutralnym tonie. Prawda jest taka, że choćby uganiała się za nim grupa kobiet, a jemu rzeczywiście zależy na tobie, to żadna z nich nie ma u niego szans, a ty nie powinnaś czuć się zagrożona.  Niepokoić powinno cię jego pozytywne podejście do tego rodzaju zaczepek. Jeśli on sam odpisuje z podtekstami lub wręcz składa jakieś dwuznaczne propozycje, to warto przyjrzeć się, kim jest jego koleżanka. Czasem wystarczy po prostu zajrzeć na jej profil na Facebooku. Na pewno nigdy nie należy popadać w panikę i każdej  zaczepnej rozmowy ze strony obcej kobiety traktować w kategoriach dowodu zdrady. Prawda jest taka, że każda kobieta może zaczepić naszego faceta na ulicy i złożyć mu jakąś propozycję, która nam się nie podoba. Najważniejsza jest jednak jego reakcja. Jeśli on ucina takie akcje i tłumi je w zarodku, to znaczy, że nie mamy czym zaprzątać sobie głowy.

Powody do zazdrości. Bogate życie towarzyskie

Twój facet ma wielu kolegów, z którymi często wychodzi na piwo, jeździ na mecz ulubionej drużyny lub wspólnie tuninguje samochody? Początkowo możesz poczuć się tym faktem przytłoczona, ale spokojnie, bogate życie towarzyskie twojego mężczyzny nie musi oznaczać nic złego. Nie każdy wypad z kumplami oznacza podryw w klubie. Faceci, podobnie jak kobiety, czasem chcą po prostu spotkać się przy piwie i pogadać.  Nie ma w tym żadnego zagrożenia dla waszego związku. Tak samo jak w pasjach twojego faceta.  Grunt, żeby pomiędzy hobby a spotkaniem z kolegą umiał znaleźć także czas dla ciebie.  Jeśli czujesz, że jesteś dla niego ważna, ale on też ma swoje sprawy, to znaczy, że w waszej relacji zachowana jest równowaga.

Zdjęcia z imprezy

Przez przypadek natknęłaś się na zdjęcia z imprezy, na których twój facet jest z jakąś obcą dziewczyną? Coś tu jest nie halo. Dlaczego nic nie wiedziałaś o tej imprezie i dlaczego on nic nie wspominał ci o koleżance, którą spotkał w klubie? Może nie zrobił tego, ponieważ ma coś na sumieniu i równolegle spotyka się z innymi kobietami.  Jeśli on kręci z innymi, to powinnaś dać sobie z nim spokój. Zasługujesz na kogoś lepszego. Wcześniej jednak wyjaśnij sprawę tej nieszczęsnej imprezy, aby nie postąpić pochopnie.

Zazdrość odbiera radość, jaka płynie z relacji damsko-męskich.  Ponadto burzy zaufanie, bez którego nie da się zbudować szczęśliwego i trwałego związku. Zazdrości nie należy zatem ulegać zbyt często. To normalne, że czasem czujesz ukłucie w sercu, widząc swojego faceta w towarzystwie innej kobiety. Zanim jednak wywołasz awanturę, dowiedz się, kim tak naprawdę ona dla niego jest.  Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że nie masz się czym martwić.

Nawet jeśli czujesz się niekomfortowo, bo on poszedł na piwo z przyjaciółką, nie obmyślaj zemsty. Celowe wzbudzanie zazdrości w drugiej osobie to droga donikąd, która może nawet zakończyć się rozstaniem, a przecież tego nie chcesz, bo go kochasz.

 

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

linea

5 lat temu

Mój mężczyzna ma wiele koleżanek, jest przez nie lubiany. Wiedziałam o tym gdy się związaliśmy, więc też nie robię z tego powodu scen zazdrości. Tym bardziej, że on zawsze podkreśla że jest w związku i nie szuka niczego więcej. Podchodzę do tego w ten sposób, że to nie ja powinnam być zazdrosna o te dziewczyny, ale one o mnie.
Często widzę jak dziewczyny się za nim oglądają, widzę jak go podrywają, ale przede wszystkim liczy się tak jak pisze w artykule jego reakcja. Jeśli on nie zwraca uwagi na te osoby to nie powinnam czuć zazdrości, ale raczej dumę.

  Aneta

  5 lat temu

  U nas jest trochę odwrotnie, to ja mam wielu kolegów, bo miałam zawsze takie raczej męskie zainteresowania – szermierka, motocykle, biegi z przeszkodami. Ale moj mąż nie jest zazdrosny, chyba widzi, ze koledzy traktuja mnie bardziej jak kumpla, niż jak kobietę i wie, ze zagrozenia nie ma 😉

   linea

   5 lat temu

   Najważniejsze jest zaufanie. Ale liczy się tez nasze zachowanie, jeśli nie dajemy powodów do zazdrości to powinno być ok, chociaż jak trafimy na osobę chorobliwie zazdrosną to nawet zwykłe spojrzenie innej osoby może wywołać agresję i wybuch zazdrości.

Zostaw komentarz