Miłość i związki

Związek a przyjaźń z mężczyznami

związek a przyjaźń z mężczyznami

Ukończyłaś kierunek techniczny, zatem siłą rzeczy masz dużo przyjaciół płci męskiej. Świetnie dogadujesz się z nimi, nierzadko też prosisz ich o rady i pomoc. Trafili ci się świetni przyjaciele, dlatego też wciąż umawiasz się z nimi na miasto czy wspólne świętowanie urodzin. Tak się jednak składa, że zażyłe relacje z mężczyznami, którzy są dla ciebie jak bracia, nie są akceptowane przez wszystkich facetów. Jeśli aktualnie spotykasz się z kimś, kto niechętnie patrzy na twoje wyjścia w gronie przyjaciół, to ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Czy związek musi oznaczać koniec przyjaźni z innymi mężczyznami?

Zazdrość partnera o przyjaciół płci męskiej

Czasem zdarza się, że facet kręci nosem, gdy widzi, że jego partnerka ma duże grono przyjaciół płci obojga. O ile babskie wypady panowie są w stanie zaakceptować, o tyle nie podoba im się, gdy kobieta wychodzi na piwo z kolegami ze studiów. Dla niej to naturalna kolej rzeczy, w końcu znajomi ze studiów to znajomi ze studiów, dobrze się z nimi rozmawia, więc warto się spotkać od czasu do czasu. Dla niego to potencjalni rywale, w końcu nigdy nie wiadomo, co było między nimi w przeszłości. Poza tym w obiegowej opinii pokutuje przekonanie, że nie istnieje przyjaźń damsko-męska. Tymczasem jest ona możliwa między ludźmi, którzy darzą siebie sympatią, szacunkiem i nigdy nie czuli do siebie pociągu fizycznego.

Dlaczego facet nie chce, abyś przyjaźniła się z innymi mężczyznami?

Kobiety często wkurzają się o sceny zazdrości ze strony mężczyzn. Nie rozumieją, dlaczego partner im nie ufa i posądza o bycie łatwą. Postawa faceta po prostu je boli, chciałyby bowiem, aby ukochany mężczyzna im ufał. Przecież one kochają tylko jednego faceta. Tego, z którym właśnie są lub się spotykają. Przyjaciół znają od lat i gdyby coś miało się wydarzyć, to już dawno by do tego doszło. Niestety, partner nie zawsze dysponuje tą samą wiedzą co ty. Dla niego przyjaciel to po prostu inny samiec w twoim najbliższym otoczeniu, z którym na dodatek przytulasz się na powitanie i pożegnanie.

Związek a przyjaźń z mężczyznami

To normalne, że nie chcesz zrywać przyjaźni z mężczyznami, którzy są naprawdę świetnymi kompanami. Spróbuj jednak wczuć się w sytuację swojego partnera. Nie chcesz przecież też, aby przyjacielskie relacje przyczyniły się do kryzysu w twoim związku. Na szczęście można tak wszystko zorganizować, abyś nie musiała z niczego rezygnować. Klucz do sukcesu stanowi szczera postawa wobec partnera. Nigdy nie ukrywaj przed nim, że idziesz na piwo z Łukaszem i nie wmawiaj mu, że to wypad z Kasią. Jeśli prawda wyjdzie na jaw, on poczuje się oszukany. Ba, mało tego będzie miał powód do niepokoju. Skoro relacje z przyjaciółmi płci męskiej są całkowicie normalne, to dlaczego ukrywasz je przed nim? Tak postępują ludzie, którzy mają nieczyste sumienie.

Kiedy należy poznać partnera ze swoimi przyjaciółmi?

Dobrym pomysłem jest zapoznanie twojego partnera ze wszystkimi przyjaciółmi. Gdy z nimi trochę porozmawia i poobserwuje ich zachowanie, nabierze do nich większego zaufania. Faceci bowiem przestrzegają bardzo prostych reguł. Nigdy nie podrywają kobiety, gdy znają jej mężczyznę. Uważają to za ujmę na honorze i działanie sprzeczne z ich wewnętrzną etyką. Zapoznając zatem swojego partnera z przyjaciółmi, pozwolisz im się lepiej poznać i nieco uspokoisz swojego ukochanego.

Partner jest ważniejszy niż przyjaźń z mężczyznami

Bardzo często też się zdarza, że zazdrość partnera wynika z niepewności twoich uczuć. Zapewnij go, że to jego kochasz najbardziej na świecie, a przyjaciele są ważni, ale nie najważniejsi. Gdy swoim zachowaniem i czynami dasz mężczyźnie do zrozumienia, że zajmuje pierwsze miejsce w hierarchii, on poczuje się pewniej i być może nie będzie o ciebie aż tak zazdrosny.

Ważne jest także zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy przyjaźnią z mężczyznami a związkiem. Masz prawo spotykać się z kolegami, wychodzić z nimi na piwo, ale rób to z umiarem. Klucz do sukcesu stanowią bowiem proporcje. Partner nigdy nie powinien być mniej ważny niż przyjaciele. To jemu powinnaś poświęcać najwięcej uwagi i czasu, umieć też czasem zrezygnować z imprezy ze znajomymi, aby pojechać ze swoim mężczyzną na romantyczny wypad za miasto.

Co zrobić, gdy nie jesteście w związku, lecz spotykacie się ze sobą?

Trochę inaczej sytuacja wygląda, gdy dopiero się poznajecie i spotykacie od czasu do czasu. Często bowiem zdarza się, że kobieta chciałaby spędzać z facetem nieco więcej czasu, ale boi się mu narzucać. Nie chce bowiem wyjść na kobietę-bluszcz, która osacza swojego ukochanego i nie daje mu oddychać własnym powietrzem. Panie często rozumieją, że mężczyźni muszą mieć czas tylko dla siebie – na wyjście z kolegami na piwo, obejrzenie meczu Ligi Mistrzów, nadrobienie zaległości filmowych czy grę na Playstation. Nie chcą im odbierać wolności, dlatego czekają, aż facet sam zacznie proponować częstsze spotkania. Wówczas chętnie zrezygnują z piwa z kolegami ze studiów i pójdą z ukochanym facetem na spacer itp. Dopóki jednak jemu wystarczają okazjonalne spotkania, kobieta będzie utrzymywała intensywny kontakt z przyjaciółmi płci obojga, ponieważ zwyczajnie lubi ludzi i nie znosi siedzieć w domu, zwłaszcza w weekendy.

Magdalena Kukurowska

Komentarze

Aneta

4 lata temu

Bardzo lubie spotykać sie z moimi przyjaciółkami na typowo babskich imprezach, na które panom wstęp surowo wzbroniony i nie rozumiem dlaczego miałabym zabraniać mojemu mężczyźnie spotykania się z kuplami. Związek to nie wiezienie, każdy potrzebuje troche czasu i przestrzeni dla siebie.

Zostaw komentarz