Wizz Air

Tanie linie lotnicze są bardzo popularne, również w naszym kraju. Atrakcyjne ceny biletów lotniczych tylko zachęcają do podróżowania. Niestety już wkrótce nie polecimy do niektórych miast linią Wizz Air.

Gdzie nie polecimy linią Wizz Air?

Węgierski przewoźnik jest w naszym kraju bardzo popularny. Można polecieć nim w wiele stron świata, w bardzo atrakcyjnych cenach. Bilety od 39 zł za granicę są wielką okazją dla podróżujących. Linia Wizz Air, mimo swojej popularności, postanowiła wycofać niektóre z lotów, z naszego kraju. To smutna wiadomość dla miłośników taniego latania. Powodem decyzji przewoźnika jest brak określonych zysków z danych połączeń. Zbyt małe zainteresowanie lotami przyczyniło się do podjęcia takich kroków. Z linią Wizz Air, z Polski nie polecimy do Oslo, Bristolu oraz Brukseli. Ostatnie loty do Brukseli i Bristolu są zaplanowane na 7 listopada. Podróżni są mocno zaskoczeni wycofaniem lotów do Oslo. Być może niezadowolenie pasażerów wskóra coś w sprawie zmiany decyzji linii Wizz Air. Przewoźnik z Węgier planuje jednak wprowadzenie nowych destynacji. Na chwilę obecną nie są znane kierunku. Być może już wkrótce poznamy plany linii lotniczej i będziemy mogli planować ciekawe podróże.

Nie tylko Wizz Air, czyli problemy linii Ryanair

Ostatnio z dużymi problemami boryka się inna z tanich linii lotniczych, czyli Ryanair. Irlandzki przewoźnik, od jakiegoś czasu odwołuje swoje loty, tłumacząc się nieprawidłowo zaplanowanymi urlopami i brakiem odpowiedniej ilości pilotów. Każdego dnia, Ryanair odwołuje nawet kilkadziesiąt zaplanowanych lotów. Pasażerowie są oburzeni. Wśród odwołanych lotów nie brakuje tych z polskich miast – Poznania, Rzeszowa czy Warszawy. Do tej pory, odwołano już mnóstwo lotów. Ryanair jest tanią linią lotniczą, z której oferty korzysta mnóstwo pasażerów. Najprawdopodobniej problemy są wywołane także odejściem części pilotów do konkurencyjnej linii lotniczej – Norwegian, która oferuje lepsze warunki pracy, w tym umowy o pracę.

Pierwsze wypłaty odszkodowań

tanie lotyPrzypominamy, że każdy pasażer, którego lot został odwołany, zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, ma prawo od otrzymania odszkodowania z tego tytułu. Linia Ryanair już rozpoczęła wypłaty pierwszych odszkodowań. Pasażer może otrzymać od 250 do 600 euro takiego odszkodowania. Jego wielkość jest zależna od odległości danego połączenia. Szacuje się, że linia Ryanair zapłaci za odszkodowania ok. 25 mln euro.

Katarzyna Antos