Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Majówka 2018 last minute- jak ją zaplanować?

majówka 2018

Przed nam wyczekiwana majówka, a w zasadzie długi tydzień, który może obfitować w liczne atrakcje, o ile je zaplanujemy. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu na spędzenie pierwszych majowych dni, z chęcią podpowiemy, co zrobić, by się nie nudzić. Majówka 2018 last minute też może być fajna – jak ją zaplanować?

Grill nie tylko w ogrodzie czy na działce

Długi, majowy weekend to doskonała okazja by otworzyć sezon grillowy. W tym celu potrzebujemy jedynie grilla, gdyż miejsce zawsze się znajdzie. By rozpalić grilla, wcale nie potrzebujemy ogrodu czy własnego ogródka działkowego. W przestrzeni miejskiej również są lokalizacje, specjalnie przeznaczone na grillowanie pod chmurką. Tego typu miejsca zwykle są zlokalizowane przy kąpieliskach czy parkach. Warto sprawdzić, czy w naszej okolicy nie ma takich miejsc. Jeśli nie, pozostaje nam uśmiechnąć się do znajomych, którzy dysponują działką lub zaopatrzyć się w mini jednorazowy grill, który na dobrą sprawę można rozpalić wszędzie.

Wypad na plażę

Jeśli myślicie, że plaża przypisana jest tylko nadmorskim klimatom, jesteście w błędzie. W wielu miastach znajdziemy plaże, więc daleko jechać nie trzeba. Plaża nad Wisłą w Warszawie czy w Płocku lub w innych miastach, może być równie malownicza, co to nad morzem. Niekiedy także w małych miasteczkach kryją się piękne, dzikie plaże koło jezior czy zalewów, zaś kąpieliska miejskie nie są znane wszystkim mieszkańcom. Warto poszukać informacji na temat takich miejsc i wybrać się na majówkę trochę poplażować.

Koncert plenerowy

Majówka to dwa ważne święta, które w wielu miastach obchodzone są dość hucznie. Z tej okazji odbywa się wiele koncertów plenerowych, zazwyczaj bezpłatnych. Wystarczy sprawdzić ofertę kulturalną naszej okolicy. Przejrzeć portale informacyjne i społecznościowe, by odnaleźć ciekawe wydarzenia plenerowe. Może to być koncert, bieg, festiwal czy cokolwiek innego, gdzie czekać na nas będzie wspaniała zabawa i moc atrakcji.

Eksploracja nieznanych miejsc

majówkaCo powiecie na odkrywanie nieznanych dotąd miejsc? To najlepsza forma zwiedzania, która dostarczy dreszczyku emocji. Na pewno w waszej okolicy są budynki, fabryki czy inne opuszczone miejsca, które skrywają mnóstwo architektonicznych smaczków i wiele ciekawych historii. Warto poszukać takich lokalizacji i udać się na tzw. eksplorację. Jednak uwaga – to raczej zabawa dla dorosłych, chłonnych adrenaliny i odważnych. Pozostałym proponujemy wizytę w muzeum, galerii sztuki czy ogrodzie botanicznym, czyli bardziej bezpieczną rozrywkę.

Wiecie już, co będziecie robić w tegoroczną majówkę? Mamy nadzieję, że nasze pomysły pomogą wam zagospodarować wolny czas, który spędzicie odkrywczo i przyjemnie.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Irena

2 lata temu

W sumie to mamy raczej pracowity długi majowy weekend. Pierwszego maja ja składam wieniec na grobie nieznanego żołnierza, drugiego oboje pracujemy. Trzeciego u moich rodziców jest imprezka. Czwartego do pracy, a szóstego mamy komunię w rodzinie.
W każdym bądź razie nudzić się nie będziemy 🙂

Mindi

2 lata temu

Mieliśmy pewne plany, spodziewaliśmy się miłych gości z południa i planowaliśmy grilla i miłe rozmowy. Niestety gościom coś wypadło a ja jestem chora i w sumie szkoda, ale chyba posiedzę w domu. Ale nawet w domu czy łóżku można robić wiele ciekawych rzeczy. Poczytam zaległe książki, pooglądam filmy, porozmawiam z mężem na spokojnie bo tak to ciągle się spieszymy. Może taki wypoczynek zaprocentuje, wyzdrowieję i odpocznę 🙂

Zostaw komentarz