kettlebells

Która z nas nie marzy o pięknej i wysportowanej sylwetce? Doskonałym rozwiązaniem na atrakcyjne ciało są ćwiczenia z Kettlebells.

Kettlebells – przyjaciele kobiety

Tajemnicze Kettlebells to nic innego jak specjalne odważniki z rączką, umożliwiającą wykonywanie ćwiczeń. Narzędzia te są o wiele wygodniejsze w użyciu niż tradycyjne hantle. Z łatwością możemy przenosić je z miejsca na miejsce czy podnosić do góry. Stanowią doskonałą pomoc przy ćwiczenia dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią i treningami. Przy ich użyciu angażujemy prace różnych mięśni, dzięki czemu efekty treningu mają wydźwięk kompleksowy. Kettlebells znajdziemy na siłowniach oraz w sklepach sportowych. Ćwicząc w domu, warto zaopatrzyć się w taki przyrząd.

Ćwiczenia z Kettlebells

Trening z odważnikami Kettlebells łączy w sobie elementy cardio i ćwiczeń typowo siłowych. Jak przy użyciu innych sprzętów, w tym przypadku także musimy zachować ostrożność podczas ćwiczeń, aby nie zaszkodzić swojemu ciału. Ćwicząc z hantlami łatwo o kontuzje takie jak nadwyrężenie czy naciągnięcie mięśni, dlatego należy dobrać odpowiednią wagę naszego kettla. Początkujące kobiety, o średniej wadze mogą zacząć od 8 kg. Wagę hantli możemy zwiększyć wraz z postępem treningów, do ok. 12 kg ciężaru. Mężczyźni zaczynający przygodę z aktywnością fizyczną powinny wybrać ciężar wynoszący 16 kg. Po wyborze sprzętu możemy przystąpić do treningu. Ćwiczenia z Kettlebells rozpoczynamy zawsze od rozgrzewki. Pięciominutowy bieg w miejscu czy podskoki spowodują rozgrzanie ciała i przygotują mięśnie na dawkę wysiłku. Jednym z rodzajów ćwiczeń są wymachy. Podczas wymachy do siebie, wydychamy powietrze, od siebie zaś, wciągamy je do płuc. Przy wyciskaniu odważników wydychamy powietrze podczas napięcia mięśni, czyli podnoszenia ciężaru. ćwiczenia z kettlebellsDzięki prawidłowemu oddychaniu podczas treningu, zwiększy y jego efektywność. Skutecznym ćwiczeniem jest swing, czyli wymach oburącz. Plecy muszą być wyprostowane, mięśnie brzucha napięte a kolana lekko ugięte. Dla kobiet odpowiedni będzie także clean, który zaczynamy od wymachu kettlem między nogami. Następnie podrzucamy odważnik aż nad głową, wracając do pozycji wyjściowej.

 

Ćwiczenia z Kettlebells pomogą wypracować nam piękną i szczupłą sylwetkę. Wymodelują ciało i wzmocnią mięśnie. Dzięki takiej formie pomocniczej, szybko poprawimy swoją kondycję fizyczną.

Katarzyna Antos