Fitness Jak ćwiczyć?

Ćwiczenia powinny zmieniać się wraz z wiekiem

cwiczenia-powinny-zmieniac-sie-wraz-z-wiekiem

Każdy wiek ma swoje wymagania. Nie ma więc co obrażać się na metrykę, tylko należy dostosować ćwiczenia do siebie po to, aby służyły podtrzymywaniu naszego wigoru, a nie stanowiły źródło kontuzji i nadwyrężeń.

Po czterdziestce nie tylko zwalnia metabolizm, ale także zaczynają się wahania poziomu hormonów(estrogen i progesteron) we krwi. Przez to kobiety w tym wieku narażone są na nadwagę jak i choroby układu krążenia oraz cukrzycę. Złe nawyki żywieniowe oraz brak ruchu tylko pogarszają sprawę. Dlatego też konieczne jest rozpoczęcie treningów wzmacniających układ wydolnościowy.

Przynajmniej dwa razy w tygodniu zalecałam trening cardio o umiarkowanej intensywności. Na początek marsz, rowerek lub maszyna eliptyczna, raczej nie bieg bo obciąża on kolana i kręgosłup. Tętno podczas treningu powinno wynosić 120-130 uderzeń na minutę.

W wieku 40 lat mogą zacząć się problemy z kręgosłupem i biodrami, a także pierwsze oznaki osteoporozy. Dlatego ważny jest też trening wzmacniający. Powinien on składać się z podstawowych ćwiczeń, wykonywanych w pozycjach nieobciążających kręgosłupa. Obciążenia powinny być raczej mniejsze, natomiast śmiało można wykonać większą liczbę powtórzeń. Należy także zwrócić uwagę na wzmocnienie mięśnie posturalnych i głębokich. Bardzo dobrze sprawdzą się tu zajęcia typu pilates, body art i body ball.

Zwierciadło

Każdy wiek ma swoje wymagania. Nie ma więc co obrażać się na metrykę, tylko należy dostosować ćwiczenia do siebie po to, aby służyły podtrzymywaniu naszego wigoru, a nie stanowiły źródło kontuzji i nadwyrężeń.

 

Świetnym pomysłem będzie także skorzystanie z zajęć jogi i aqua fitness. Ze względu na dużo wolniejszą regenerację organizmu, a także słabsze mięśnie i stawy, treningi po czterdziestce powinny być powtarzane 3-4 dni w tygodniu. W diecie należy ograniczyć spożycie produktów z maki białej a także picie kawy.

Wszystkie Panie, które już ćwiczą i uprawiają sport powinny utrzymać taki stan rzeczy, a te, które jeszcze się ociągają powinny jak najszybciej odwiedzić klub fitness.

Źródło: “!/pictures/content_picture/200x/1a179aaf181ee1b44476cb09b3ce418d.jpg!”

Zwierciadło

Komentarze (3)

pati25

11 lat temu

Zauważyłam,że ćwiczenia,które wykonywałam kiedyś to teraz są dla mnie nieodpowiedniie.Bardziej się męczę.Muszę dobrać je do wieku

drobina

11 lat temu

Tak ! Tak! Dziewczyny, gorąco Was namawiam na odwiedziny w klubie fitness, albo np. pływalni. Ruch, ruch i jeszcze raz ruch. To naprawdę może być przyjemne i zdrowe.

filodendron

11 lat temu

Pewnie ,że ćwiczenia powinny się zmienić wraz z upływem lat ,przecież zmienia się organizm ,czasem ubywa sił.powinny być mniej męczące i łatwiejsze i zapobiegające ewentualnym schorzeniom związanym ze starzeniem się.

Zostaw komentarz