Miłość i związki

Co musisz wiedzieć o facecie, zanim powiesz „TAK”?

co musisz wiedzieć o facecie

Jest wiele kwestii, które kobieta powinna poznać, zanim zdecyduje się na trwały związek czy małżeństwo. Drugą osobę tak naprawdę poznajemy przez lata, ale kilka spraw warto zweryfikować, zanim podejmiemy ważną, życiową decyzję. Co musisz wiedzieć o facecie, zanim powiesz „TAK”?

Poznanie jako klucz do udanego związku

Ślub – wymarzony dzień wielu kobiet. Wizja życia z ukochanym przy boku. Ale planując taki krok, nie zawsze zastanawiamy się, co będzie za 10 czy 20 lat. Jak będzie wyglądało nasze życie. Zadajemy sobie pytanie, czy jesteśmy gotowe na tak poważny związek i czy wystarczająco poznałyśmy partnera. Nie ma idealnych odpowiedzi gwarancji, że wszystko będzie jak w bajce. Mimo wszystko, powinnyśmy dobrze poznać podejście naszego wybranka do pewnych, istotnych kwestii, od których zależy nasza wspólna przyszłość. Zanim więc wypowiesz magiczne „TAK” lub wejdziesz w poważny związek, dowiedz się o kilku rzeczach na temat twojego faceta.

Rodzina

Stosunek do rodziny to kwestia indywidualna. Poznając faceta, poznajemy też jego bliskich. To naturalna kolej rzeczy, jeśli wszystko prowadzi do czegoś poważnego. Sama możesz mieć bardzo dobry kontakt ze swoją rodziną, ale twój facet może nie utrzymywać kontaktu ze swoją. Może mieć małą rodzinę i zupełnie inaczej podchodzić do kontaktu z bliskimi. Nie dla każdego rodzina jest najważniejsza. Podobnie jak kwestia posiadania dzieci. Warto porozmawiać o tym z partnerem, ponieważ możecie mieć zupełnie inną wizję wspólnej przyszłości. Oczywiście idealnie byłoby, gdyby dwoje zakochanych w sobie ludzi było zgodnych, ale weźmy pod uwagę to, że każdy ma prawo do swojego zdania.

Twoje znajomości

Mężczyźni różnie podchodzą do znajomości swojej kobiety. Wiadomo, że ma ona przyjaciółki i znajomych, wśród których mogą być inni faceci. Sprawdź, jak twój facet podchodzi do tego temu. Czy zabrania Ci widywania się z kolegami? Ograniczyłaś przez niego kontakty ze znajomymi? W szczerym związku, każdy z partnerów powinien akceptować życie towarzyskie drugiej strony. A dzięki temu, można stworzyć także wspólną paczkę przyjaciół. Faceci potrafią być jednak bardzo zazdrośni, jednak nikt nie ma prawa zabraniać ci wyjścia z przyjaciółkami.

Seks

Kolejną, niezwykle ważna rzeczą jest kwestia preferencji seksualnych. Facet może mieć zupełnie inny obraz seksu niż kobiet. O tym także warto rozmawiać, by budować trwałą relację, dającą satysfakcję obojgu. Pamiętaj, że nie możesz godzić się na coś, czego nie chcesz zrobić. Seks ma być elementem łączącym dwoje ludzi i ich uczucie. A udane życie seksualne przekłada się na pozostałe aspekty relacji.

Plany na przyszłość

Co będziesz robić za 5 lat? Na jakim etapie życia będzie wtedy twój partner? Plany na przyszłość z uwzględnieniem ciebie to poważna sprawa. Dowiedz się, o czym myśli twój mężczyzna. Co chce osiągnąć i jakie snuje plany na życie. Jeśli macie stworzyć coś razem, musisz wiedzieć, czy ten kierunek, jest tym właściwym. Nic na siłę, ale w sytuacji odmiennych wizji zawsze można iść na kompromis. Nie zapominaj o tym!

Finanse

Pieniądze to zawsze drażliwa kwestia. Jeśli oboje macie pracę, wasza sytuacja finansowa jest stabilna. Przed podjęciem ważnych decyzji, warto zastanowić się nad wspólnym kontem, podziałem majątku czy wydawać by się mogło drobnostkami, takimi jak rachunki, remonty itp. Takie elementy wspólnego życia warto omówić wcześniej.

poznanieLepsze poznanie naszego faceta pozwoli nam podjąć decyzję, czy zamierzamy tworzyć z nim poważny związek. Czy też nasze podejście do życia różni się na tyle, że nie ma szans, byśmy wypracowali kompromis. I może dzięki temu, po wypowiedzeniu sakramentalnego „TAK” nie będzie rozczarowania. Ale to już zweryfikuje rzeczywistość.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

4 lata temu

Warto poznać faceta,który ma być naszym mężem.Wspólne zamieszkanie pomoże nam poznać jego wady i zalety.Ale tak na 100% nie poznamy

Irena

4 lata temu

Pewnie, że warto jest poznać mężczyznę zanim zdecydujemy się na trwały związek z nim. Najlepiej jest zamieszkać razem przed ślubem. Wtedy możemy poznać jego wady. Fajnie jeśli mężczyzna ma pracę, bo to oznacza że nie jest Ferdkiem Kiepskim, który tylko czeka aż ktoś mu pomoże 🙂
Dla mnie ważne jest też to jak mężczyzna zachowuje się w stosunku do najbliższej rodziny i znajomych, to wiele może o nim powiedzieć.
A mieszkając razem mogę sprawdzić czy będę mogła liczyć na jego pomoc chociażby w takich drobiazgach jak zrobienie zakupów czy wyniesienie śmieci.

Zostaw komentarz