Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

5 sposobów na poprawę humoru w deszczowe dni

sposoby na poprawę humoru

Wszystko wskazuje na to, że jesień zadomowiła się u nas na dobre. Coraz rzadziej będziemy mieli okazję do długich spacerów w słonecznym parku. Deszczowe dni zmuszają nas do reorganizacji planów. Przedstawiamy 5 sposobów na poprawę humoru w deszczowe dni.

Wyjście z przyjaciółką do nowej knajpy

Nie ma nic przyjemniejszego od odkrywania nowych miejsc i smaków. Jeśli ty także nie lubisz monotonii w jedzeniu, zacznij poznawać lokale w swojej okolicy. Po pracy umów się na obiad z przyjaciółką w nowo otwartej restauracji lub wyskocz z nią na nietypowego drinka do pubu.  Wyjście z przyjaciółką do knajpy to naprawdę świetny pomysł.  Porozmawiacie, pożartujecie, a poza tym poznacie wiele nowych smaków.

5 sposobów na poprawę humoru w deszczowe dni. Planowanie urlopu pod koniec roku

Nie wszyscy zdążyli wykorzystać cały przysługujący im urlop podczas wakacji.  Niektórzy specjalnie zostawili sobie kilkanaście dni na koniec roku, aby w zimową pluchę zmienić klimat na bardziej sprzyjający.  Chcą bowiem wyjechać na urlop do ciepłych krajów lub po prostu wybrać się na zwiedzanie Pragi, Budapesztu czy Bratysławy.  Planowanie urlopu, na który udamy się pod koniec roku, zawsze oddziałuje pozytywnie na nasz nastrój. 

Przygotowanie czegoś pysznego do jedzenia

Tak, dobre jedzenie to źródło serotoniny oraz endorfin, zwanych też hormonami szczęścia. Nie chodzi wcale o to, by jesienią bezkarnie objadać się czterema tabliczkami czekolady dziennie, dwiema paczkami chipsów i trzema pączkami. Można natomiast przygotować sobie makaron w pysznym sosie, owocowy koktajl czy ciasto z orzechami.  Aby ucztowanie dostarczyło jeszcze więcej przyjemności, zaproś przyjaciół do wspólnego biesiadowania.

Wyjście na karaoke

„Nie płacz Ewka”, „Kołysanka dla nieznajomych”, „Kocham cię jak Irlandię”, „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Ajrisz” czy „I love you” to tylko niektóre hity, bez których nie może odbyć się żadna impreza karaoke. Wspólne śpiewanie to świetna zabawa, zwłaszcza gdy towarzystwo nie zwraca uwagi na czystość śpiewu. W karaoke wcale nie chodzi o to, aby odkryć talent wokalny na miarę Edyty Górniak. Cała zabawa polega właśnie na tym, że śpiewają amatorzy, którzy mają niezły ubaw z samych siebie. Karaoke to zabawa dla osób mających dystans do samych siebie.

Gra z przyjaciółmi

Planszówki powracają do łask i dostarczają nam mnóstwo radości. Jeśli masz ekipę przyjaciół, którzy również lubią dobrą zabawę, to wspólna gra stanowi doskonałe rozwiązanie na jesienne, deszczowe popołudnie. To może być gra strategiczna lub dowolna inna. Te emocje, gdy rzucasz kostką i nie wiesz, czy na polach dogoni cię śmierć i każe wykonać jedno z sześciu zadań, są nieporównywalne do niczego;)

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

Mindi

5 lat temu

Lubię każdą porę roku, właśnie dlatego, że zawsze można wymyślić coś ciekawego do robienia. Jesienią nadrabiam zaległości kulturalne, więcej czytam, chodzę do teatru i kina. Podobają mi się proponowane pomysły, tej jesieni postaram się częściej spotykać ze znajomymi.

pati25

5 lat temu

Okropna jest taka jesienna pogoda..Pochmurna,deszczowa.Są to fajne pomysł y,ale ja lubię w taką pogodę spędzić czas z książką.Pod ciepłym kocykiem z kubkiem kawy

dulcynea

5 lat temu

Nie znoszę brzydkiej i deszczowej pogody . Bardzo lubię przelotny deszcz , popada i koniec zaraz wychodzi słoneczko . Ale to tylko latem i nie za często !
Jak deszczowo , to ja wolę w domu zawinąć się w kocyk i poczytać , bądź obejrzeć ciekawy film .
Ale te pomysły całkiem do rzeczy ! A raz na jakiś czas deszczowy spacerek – czemu nie !

Danusiate

5 lat temu

Fajne pomysły 🙂 Można też – wbrew temu, co za oknem – wybrać się na spacer i celebrować każdą kroplę deszczu spadającą nam na twarz oraz każdą kałużę na naszej drodze 🙂 A jak się jest piecuchem – można usiąść przy biurku z kolorowymi kredkami i kolorować malowanki!

Zostaw komentarz