Miłość i związki

Stały związek – dlaczego kobietom na nim zależy?

stały związek

Kobiety dużo rzadziej niż mężczyźni mają ochotę na niezobowiązujące przygody. Panie szukają raczej partnera na stałe, przy którym mogłyby się czuć szczęśliwe i kochane. Facetom dużo łatwiej przychodzi oddzielenie seksu od miłości. Kobiety często mają z tym problem, a wszystko to zasługa biologii.  Dlaczego stały związek jest dla pań tak atrakcyjny?

Stały związek to nie więzienie

Mężczyźni często słysząc określenie: stały związek, nabierają obaw. Przeraża ich poważny charakter relacji oraz ewentualne ograniczenia, które będą im odtąd towarzyszyć. Tymczasem stały związek nie musi oznaczać życia na emocjonalnej smyczy ani długiej listy zakazów.  Nie każda kobieta ma naturę bluszczu, który oplata swoją ofiarę i nie pozwala jej samodzielnie funkcjonować.  Dla mężczyzn stały związek często stanowi synonim utraty niezależności, co niekoniecznie musi mieć miejsce. Owszem, zmieniają się pewne zasady, ale głównie dotyczą one relacji damsko-męskich, a nie codziennego życia.  Stały związek nie jest równoznaczny z brakiem prawa do samotnych wyjść z kumplami na piwo, posiadania własnego hobby czy samodzielnego rozporządzania swoimi pieniędzmi. Mężczyzna wciąż może grać na konsoli, oglądać swoje ulubione programy. Tak naprawdę jedyna zmiana dotyczy relacji damsko-męskich.

Kobiety pragną stałego związku ze względu na wierność

Kobiety pragną czuć się poważnie traktowane, dlatego zależy im na związku. Nie chcą dzielić się swoim facetem z innymi paniami. Nie wyobrażają sobie, że mężczyzna, na którym im zależy, miałby chodzić na randki z innymi kobietami, uprawiać z nimi przygodny seks etc. W pewnym momencie panie chcą po prostu wiedzieć, że w życiu faceta nie ma miejsca dla innych kobiet. Zasada ta dotyczy obydwu stron. Nie tylko mężczyzna musi dochować wierności swojej partnerce, ale ona też nie może spotykać się z innymi facetami w celach innych niż czysto koleżeńskie.  Nie powinna się z nimi też zanadto obściskiwać.

Poczucie bezpieczeństwa w relacjach damsko-męskich

Stały związek jest atrakcyjny dla kobiet, ponieważ daje poczucie bezpieczeństwa. Panie często nie lubią angażować swojego czasu i emocji w relację, która zmierza donikąd. Kobiety nawet jeśli na początku relacji pragną jedynie doświadczać erotycznych uciech, podczas seksu zaczynają przywiązywać się do mężczyzny. To zasługa oksytocyny, która wydziela się w trakcie orgazmu i intymnych przeżyć.  Jak widać biologia tak ukształtowała kobiety, aby były one bardziej nastawione na stały związek.

Kobiety lubią wiedzieć, na czym stoją

Ponadto stały związek to też obecność jasnych reguł. Nie musisz się zastanawiać, co on robi  w weekend i czy w tym czasie nie spotyka się z którąś ze swoich eks. Po prostu mu ufasz i wierzysz, że cię nie zdradzi. Stały związek daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że w sypialni staje się ona bardziej otwarta i odważna.  W końcu w obecności ukochanego mężczyzny, który ma wobec nas poważne plany, można sobie pozwolić na więcej. Mamy pewność, że on nas w pełni akceptuje i uważa za atrakcyjne.  Stały związek to dla wielu kobiet wyznacznik prawdziwej miłości. Mężczyźni, którzy nie są zainteresowani taką relacją, na ogół też nic nie czują do pań. Mogą je co najwyżej lubić lub mieć ochotę na wspólny, niezobowiązujący seks.

Stały związek to nie zobowiązanie do małżeństwa

Stały związek bardzo często bywa mylnie utożsamiany z małżeństwem i rodzeniem dzieci, co potęguje męskie obawy. Tymczasem z roku na rok przybywa pań, które dążą do stałego związku, ponieważ interesują je wyłącznie poważne relacje, ale nie zamierzają brać ślubu.  Na pewno nie w najbliższym czasie. Stały związek stanowi okazję do lepszego poznania się i nawiązania bliższych więzi. To także świadomość, że mamy z kim dzielić smutki i radości, wyjechać razem na weekend czy sylwestra. W końcu możemy zapomnieć o samotności i cieszyć się w pełni z tego wszystkiego, co daje obecność kochającej osoby u naszego boku. W dzisiejszych czasach, aby żyć w stałym związku, w którym jest miejsce zarówno na bliskość emocjonalną, jak i seks, wcale nie trzeba brać ślubu.  Istnieje wiele par żyjących w związkach nieformalnych opartych na wierności i prawdziwym, gorącym uczuciu.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

Mindi

6 lat temu

Stały związek nie musi znaczyć, że ludzie czują się uzależnieni i ograniczenii . Wszystko zależy od wspólnych ustaleń. Za to mamy poczucie bezpieczeństwa, wieloletnią przyjaźń.

Danusiate

6 lat temu

Mam wrażenie, że to stereotyp, bo wokół mnie jest bardzo wiele kobiet w różnym wieku, które reagują alergicznie na stałe związki 🙂 Myślę, że dzisiaj jest coraz więcej kobiet mających ochotę cieszyć się wolnością i niezależnością.

    linea

    6 lat temu

    Ja zauważyłam że jest coraz więcej kobiet szukających wrażeń i przygód, ale będących w związkach małżeńskich 🙂
    Ale oczywiście, że są też kobiety wolne, które tej wolności nie chcą zmieniać. Być może jest to ich wybór, a może mają za sobą złe przejścia i boją się zaangażowania.
    Ja z pewnością należę do kobiet, które potrzebują stałego związku, bliskości drugiej osoby i miłości.

Zostaw komentarz