aqua-aerobik-dla-kogo

Dlaczego aqua aerobik jest idealną formą dla dojrzałych kobiet, które nigdy wcześniej nie uprawiały żadnej aktywności ruchowej? Przede wszystkim nie wymaga on dużej sprawności fizycznej i wbrew powszechnym opiniom- nie wymaga umiejętności pływania.

Ćwiczenia w wodzie pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który zna zasady ratownictwa wodnego są treningiem bezpiecznym, przynoszącym korzyści korekcyjne, zdrowotne i relaksacyjne.

Trening w wodzie jest idealną metodą przeciwdziałania wszelkim problemom układu kostno-stawowego, w tym grożących nam w okresie menopauzy osteoporozie i artretyzmowi. Jest to również idealna metoda pozbycia się niechcianych kilogramów, ponieważ ćwiczenia w grupie stanowią dla nas skuteczną motywację.

Możliwość zanurzenia naszego ciała w wodzie daje nam jednocześnie poczucie prywatności. Dzięki tym cechom aqua aerobik stanowi świetną zabawę, w trakcie której mimochodem zwiększamy siłę naszych mięśni, wytrzymałość naszego ciała i poprawiamy jego gibkość.

Ćwiczenia w środowisku wodnym wpływają głównie na funkcje układu oddechowego, krążenia oraz pracę układu mięśniowego i szkieletowego. Szeroko określane mianem aqua fitness, ćwiczenia w wodzie są formą usprawnienia ciała dostępną dla wszystkich.

Jest szczególnie wskazana dla osób dojrzałych oraz tych młodszych z nadwagą, u których pojawiają się pierwsze problemy układu kostno – stawowego, uniemożliwiające im podjęcie innej aktywności fizycznej. W porównaniu z innymi dyscyplinami fitness, aqua aerobik ma niewiele przeciwwskazań. Istniejące dotyczą głównie chorób skórnych i wyjątkowo ostrych niewydolności oddechowo- krążeniowych.

Anna J