Aquarekreacja Fitness

Aqua aerobik – dla kogo?

aqua-aerobik-dla-kogo

Dlaczego aqua aerobik jest idealną formą dla dojrzałych kobiet, które nigdy wcześniej nie uprawiały żadnej aktywności ruchowej? Przede wszystkim nie wymaga on dużej sprawności fizycznej i wbrew powszechnym opiniom- nie wymaga umiejętności pływania.

Ćwiczenia w wodzie pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który zna zasady ratownictwa wodnego są treningiem bezpiecznym, przynoszącym korzyści korekcyjne, zdrowotne i relaksacyjne.

Trening w wodzie jest idealną metodą przeciwdziałania wszelkim problemom układu kostno-stawowego, w tym grożących nam w okresie menopauzy osteoporozie i artretyzmowi. Jest to również idealna metoda pozbycia się niechcianych kilogramów, ponieważ ćwiczenia w grupie stanowią dla nas skuteczną motywację.

Możliwość zanurzenia naszego ciała w wodzie daje nam jednocześnie poczucie prywatności. Dzięki tym cechom aqua aerobik stanowi świetną zabawę, w trakcie której mimochodem zwiększamy siłę naszych mięśni, wytrzymałość naszego ciała i poprawiamy jego gibkość.

Ćwiczenia w środowisku wodnym wpływają głównie na funkcje układu oddechowego, krążenia oraz pracę układu mięśniowego i szkieletowego. Szeroko określane mianem aqua fitness, ćwiczenia w wodzie są formą usprawnienia ciała dostępną dla wszystkich.

Jest szczególnie wskazana dla osób dojrzałych oraz tych młodszych z nadwagą, u których pojawiają się pierwsze problemy układu kostno – stawowego, uniemożliwiające im podjęcie innej aktywności fizycznej. W porównaniu z innymi dyscyplinami fitness, aqua aerobik ma niewiele przeciwwskazań. Istniejące dotyczą głównie chorób skórnych i wyjątkowo ostrych niewydolności oddechowo- krążeniowych.

Anna J

Komentarze (10)

pati25

10 lat temu

Ćwiczenia w wodzie przeznaczone są dla każdego.Mają duży i zbawienny wpływ na nasze ciało,na zdrowie..Dla mnie to raczej nie bo boję się wody,w dużej przestrzeni wodnej kręci mi się w głowie

dulcynea

11 lat temu

Taka forma aktywności fizycznej bardzo mi się podoba.Nie umie pływać ale bardzo lubię przebywanie w wodzie . Muszę sprawdzić czy na basenie w moim mieście są organizowane takie zajęcia.
Bardzo mi się to podoba. A jak jeszcze może przynieść oczekiwane efekty – to już sama przyjemność.

topik4433

12 lat temu

Mnie też dotyczy strach związany z wodą i chyba już nigdy nie nauczę się pływać 🙁 Muszę czuć grunt pod nogami, więc pozostają mi tylko płytkie baseny, np. z wodą borową, gdzie można posiedzieć.

danatwa

12 lat temu

U mnie na basenie – mamy baseny z wodą termalną – co tydzień odbywają się zajęcia z aerobiku wodnego – świetna sprawa.

justi

12 lat temu

ja wody boję się od dziecka – nie wiem skąd mi się to wzięło, ale chyba już tego nie zmienię – chodzę z kijkami, jeżdżę na rowerze, dużo spaceruję … 🙂

Zielarka

12 lat temu

Droga justi nie ma się czym przejmować, każdy z nas ma jakieś tam lęki, ja mam ich bardzo dużo, ale kicham to, bo ostatnio jestem dla siebie bardzo wyrozumiała:):):) Pozdrawiam!

justi

12 lat temu

Zielarka, mam całkowicie na odwrót 🙂 boję się panicznie wody, od zawsze! dlatego pomimo zapewnień, że nie potzreba do aqua aerobiku umiejętności pływania – nie pójdę! choć oczywiście nie zaprzeczam – to rewelacyjna forma aktywności, szczególnie na kręgosłup

Zielarka

12 lat temu

Jak już wspominałam woda, to moje ulubione miejsce relaksu i wszelkich ćwiczeń. Mogłabym w basenie lub w innym akwenie „przetańczyć całą noc”, nie odczuwam dolegliwości bólowych, takich jak ćwiczę na sucho:) Zdecydowanie wytwarzają się wtedy u mnie endorfiny :):):)

Zostaw komentarz