aktywnosc-sposobem-na-zdrowe-zycie

Fundacja Aktywni powstała w 1993 r., a w grudniu 2005 roku uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Czym się zajmuje? Otóż popularyzuje zdrowy stylu życia poprzez promowanie sportu, rekreacji i aktywności ruchowej, ponieważ w Polsce sport i rekreacja są powszechnie dostępne dla młodych, zdrowych i bogatych.

Bardzo szeroka oferta zajęć w klubach fitness i siłowni nie jest dostosowana do możliwości fizycznych przeciętnego Polaka.

Program Fundacji Aktywni zakłada stworzenie całej sieci obiektów, w których będą odbywały się zajęcia dopasowane do konkretnych grup odbiorców, do ich możliwości fizycznych, mentalnych oraz finansowych.

W programie nie jest ważna liczba urządzeń do ćwiczeń, ale przede wszystkim kwalifikacje instruktorów. Dla nich oraz dla twórców programu najważniejsze jest zapewnienie fachowej opieki uczestnikom zajęć, opracowanie systemu kursów, które uwzględnią potrzeby i ograniczenia cielesne poszczególnych grup ćwiczących oraz będą oddziaływać pozytywnie na ich samopoczucie, jakość życia i poprawę zdrowia.

Programy fundacji Aktywni

Program fundacji Aktywni, którego hasło przewodnie brzmi „Podaruj sobie zdrowie”, pozwala przeciętnemu Polakowi zadbać o swoją formę fizyczną i zdrowie. Celem działań fundacji w ramach programu jest:

  • doprowadzenie do równowagi w organizmie, najlepiej na początku naszej drogi życiowej oraz kontynuowanie jej podczas normalnego, codziennego życia aż do późnej starości
  • usprawnienie aparatu ruchu poprzez docelowe wzmacnianie mięśni, rozciągnięcie ich oraz poprawę koordynacji ruchowej, które osłabiają się z wiekiem,
  • trening mentalny i wprowadzanie w życie zasady „w zdrowym ciele zdrowy duch”

Anna J