Miłość i związki

7 wskazówek, dzięki którym będziesz mistrzynią całowania

pocałunek

Pocałunek – jeden z najbardziej intymny i jakże prostych gestów, który miewa różne znaczenie. Każdy pocałunek jest inny, a ten z osobą, którą kochamy powinien być wyjątkowy. Właśnie – powinien – słowo klucz, ale co zrobić, żeby było tak w rzeczywistości? Podsuwamy 7 wskazówek, dzięki którym będziesz mistrzynią całowania.

Upewnij się, że masz świeży oddech

Nie ma chyba nic gorszego podczas całowania, niż nieświeży oddech. Rozumiemy, że mężczyzna może pocałować cię niespodziewanie, podczas spaceru czy koncertu, ale zawsze warto być gotową na taką niespodziankę. Przed umówionym spotkaniem zadbaj o higienę jamy ustnej. Dla wielu to oczywiste, ale mimo wszystko przypominamy. Na randce warto unikać potraw z czosnkiem czy cebulą, chyba, że oboje zamawiacie to samo i nie będziecie mieć z tym żadnego problemu. W torebce zawsze możesz mieć odświeżacz do ust czy miętowe cukierki, które w razie czego uratują twój oddech, dając jednocześnie poczucie komfortu.

Spiesz się… powoli

Przy całowaniu nie należy się spieszyć. Na początku warto nieco wybadać partnera, spokojnie, powoli, by móc w pełni cieszyć się przyjemnością, jaką dostarczają nam pocałunki. Całowanie to nie olimpiada, w której rywalizujemy. Nie musimy się spieszyć i walczyć ze sobą. Niech twoje pocałunki na samym początku będą delikatne, a dopiero z rozwojem sytuacji bardziej namiętne. Wówczas wyczujesz, co najbardziej lubi facet, z którym tego doświadczasz.

Zamknij oczy

Wyobrażasz sobie całowanie z otwartymi oczami? My absolutnie nie, dlatego jest to kolejny ważny element udanego pocałunku. Zamknięte oczy sprawiają, że lepiej odczuwamy przyjemność całowania. Wyłączenie jednych zmysłów uaktywnia inne, dlatego zamykamy oczy podczas całowania. Jednocześnie poruszamy swoją wyobraźnię i możemy całkiem zatracić się przez pocałunki.

Nie zapominaj o ciele

Mowa ciała jest niezwykle ważna w relacji z drugą osobą. Dzięki gestom, dotyku, możemy odczytać sygnały drugiej strony. Samo całowanie to nie wszystko. Biorą w nim udział usta, a co zresztą ciała? Tutaj warto wykorzystać dłonie. Do zbadania ciała faceta, zatopienia się w jego włosy, dotykanie szyi czy ramion. Całując się z mężczyzną, nie stój jak słup soli i użyj swoich rąk.

Dawkuj przyjemność

Najbardziej podniecające jest to, co ukryte. Dlatego nie dawaj facetowi wszystkiego na raz, tylko dawkuj przyjemność. Zanim przejdziecie do sedna, postaraj się stopniować pocałunki. W końcu nie musisz od razu rzucać się facetowi do gardła. Niech to będzie wasza gra wstępna i odkrywanie siebie nawzajem.

Weź pod uwagę nie tylko usta

Czy tylko usta nadają się do całowania? Oczywiście, że nie! Więc nie skupiaj się tylko na ustach, są także inne elementy ciała, które możesz obdzielić pocałunkami, co okazać się może równie ekscytujące. Dzięki temu odkryjesz mapę ciała swojego mężczyzny i pokażesz mu, że prawdziwa z ciebie mistrzyni całowania.

Poczuj magię chwili

pocałunkiNajgorsze co możesz zrobisz, to stresować samym faktem całowania. Przecież to nie kara za grzechy, więc wyluzuj. Odpręż się, oddaj się przyjemności i nie myśl o niczym innym, jak o facecie, z którym się całujesz. Poczuj magię tej niesamowitej chwili, która jest tu i teraz tylko dla was. Całowanie to czysta przyjemność, dlatego nie myśl o tym, że coś może pójść nie tak, nie układaj sobie w głowie żadnych scenariuszy. Porzuć negatywne myśli i po prostu się zrelaksuj. Niech ta chwila trwa!

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

    Irena

    5 lat temu

    Tak, te momenty zakochiwania i zauroczenia są fajne, pocałunki są inne – takie upragnione. Ale nie powinno się tym stresować, bo jak już usta się złączą to… to nasze ciała sobie poradzą.

Zostaw komentarz