Miłość i związki

Jakie nawyki zbliżają pary do siebie?

pary

Dążenie do szczęścia to praca wykonywana przez obydwie osoby będące w związku. Niektóre gesty czy zachowania mogą pomóc w pogłębieniu relacji, jaka łączy dwoje ludzi. Jakie nawyki zbliżają pary do siebie? Co warto robić, by spajać związek i uczynić go szczęśliwszym?

Wdzięczność

Wdzięczność jest niezwykle ważnym zachowaniem. I to nie tylko w związku partnerskim. Miło jest usłyszeć proste „dziękuję ci”.  Od razu wywołuje uśmiech na twarzy drugiej osoby. Dziękowanie za nawet najmniejsze drobiazgi to wspaniały sposób  na podtrzymanie dobrej relacji między ludźmi. Niewiele trzeba, by sprawić komuś radość, dlatego nauczyć się dziękować za wszystko.

Wspólne wygłupy

Niezależnie od wieku mamy prawo do odrobiny szaleństwa. Poczucie humoru jest fantastycznym lekarstwem na zły dzień. Nawet w poważnym związku wcale nie musimy być non stop poważni i spięci. Każdemu należy się trochę luzu. Wspólne wygłupy mogą oderwać nas od szarej rzeczywistości i nauczyć tego, że możemy się ze sobą świetnie bawić, także robiąc coś wyjątkowego czy abstrakcyjnego. W życiu potrzebna jest zabawa, nawet gdy ma się 50 czy 60 lat.

Okazywanie uczuć

Nawykiem, być może takim, z którego nie zdajemy sobie sprawy jest okazywanie  sobie uczuć.  Często robimy to nieświadomie, naturalnie.  Przytulanie, całowanie, dotyk dłoni – to wszystko świadectwa naszych emocji, które kryjemy w sercu. Okazywanie uczuć buduje związek, dlatego warto jak najczęściej mówić i wyrażać zachowaniem swoje emocje. Będąc razem najlepiej odłożyć telefony na bok i cieszyć się swoją bliskością, by w pełni poczuć ciepło uczucia, które łączy parę.

Niespodzianki

związekNiespodzianki, rzecz jasna te pozytywne, to wspaniały element związku. Uwielbiamy niespodzianki, niezależnie od ich wielkości. Może nią być przygotowane do łóżka śniadanie czy bilety do teatru na premierowy spektakl.  Albo nieoczekiwany przyjazd. Pomysłów i możliwości jest wiele, dlatego od czasu do czasu warto zdobyć się na taki gest, sprawiając ukochanej czy ukochanemu przyjemność. A zaskoczenie w oczach drugiej osoby będzie zapamiętane na długo.

Katarzyna Antos

 

Komentarze (2)

pati25

5 lat temu

Takie zachowania bardzo zbliżają do siebie.Niewyobrażalne jest np gdy jeden z partnerów lubi się wygłupiać,ciągle się śmieje a druga osoba jest poważna.

linea

5 lat temu

Często wygłupiamy się z moim mężczyzną, bardzo dużo się śmiejemy i muszę przyznać, ze pozytywnie wpływa to na nasz związek.
Zwracamy się do siebie z szacunkiem, a słowo „dziękuje” gości u nas bardzo często. Chociażby On dziękuje mi za podanie obiadu do stołu, ja dziękuję jemu, że sprząta po tym obiedzie itd.
Uczucia okazujemy sobie cały czas, to jest przecież podstawa udanego związku. Nie wstydzimy się tego. Nawet idąc ulicą trzymamy się za ręce.

Zostaw komentarz