Psychologia

Idealny pocałunek – o czym warto pamiętać podczas całowania?

idealny pocałunek

Pocałunek bez wątpienia jest wyjątkową formą okazywania uczuć. Nie możemy wyobrazić sobie świata bez całowania. Każdy ma swoją wizję tego, jak powinien wyglądać idealny pocałunek. O czym warto pamiętać podczas całowania?

Pocałunek z naukowej perspektywy

Na temat całowania powstało już wiele publikacji, gdyż fakt ten jest niezwykle interesujący ze strony naukowej. Udowodniono, że podczas całowania spalamy kalorie. W sumie niewiele, ale zawsze to coś, szczególnie dla tych, którzy wciąż się odchudzają. Co ciekawe, większość osób podczas całowania przechyla głowę w prawą stronę. Samo całowanie może zapobiegać powstawaniu próchnicy i rozładowuje stres. Nawet dodaje pewności siebie, więc nie pozostaje nic innego, jak często to praktykować. Pocałunek jest w końcu fantastycznym wstępem do czegoś więcej, ponieważ jest w stanie podnieść poziom seksualnego napięcia. Dlatego tak wiele mówi się na temat tej magicznej chemii, wytworzonej między dwojgiem ludzi, którzy ewidentnie mają się ku sobie. Podczas całowania warto pamiętać o kilku kwestiach. Jakich?

Mowa ciała

Dlaczego mowa ciała jest tak istotna? Dzięki reakcjom ciała i naszym gestom jesteśmy w stanie rozpoznać to, czy dana osoba w ogóle ma ochotę na całowanie. Kiedy podczas pocałunku odchyla głowę do tyłu, daje wyraźny sygnał, że chce przestać. Do tego dochodzą ręce. W końcu podczas całowania to właśnie dotyk jest naszym językiem. Nie rozmawiamy, ale możemy wzajemnie badać się właśnie poprzez dotyk, rozpoznając tym samym emocje partnera czy partnerki. Dotykanie włosów, twarzy, szyi, obejmowanie – to wszystko ma znaczenie, gdyż mówi o tym, czy potrafimy zaufać danej osobie i poczuć się przy niej bezpiecznie.

Preferencje partnera

Możemy wyróżnić wiele technik całowania, od delikatnego muskania warg, po namiętne i mokre pocałunki. Lecz każdy ma swoje preferencje i lubi być inaczej całowany. Jak to sprawdzić? Tylko w praktyce. Nie ma innej opcji, by przekonać się, co lubi osoba, z którą się całujemy. Być może gryzienie, czy wpychanie języka głęboko w gardło nie będzie szczytem jej oczekiwań. Dlatego podczas całowania warto skupić się na partnerze i wybadać teren. A jeśli zadziała wzajemne przyciąganie, wszystko inne powinno pójść zupełnie naturalnie, bez stresu i obaw. Zaś praktyka czyni mistrza, więc najlepiej dużo ćwiczyć, by dokładnie poznać preferencje danej kobiety czy faceta.

Rozluźnienie i pozytywne nastawienie

całowanieCzy ktokolwiek chciałby całować się z osobą, która zupełnie nie jest w jej typie? Na pewno macie za sobą różne doświadczenia w tej kwestii. Nie każdy pocałunek bywa idealny. Przede wszystkim powinny w nim uczestniczyć osoby, które rzeczywiście tego pragną. Do pocałunku warto się odpowiednio nastawić, ale tylko pozytywnie. Wiemy, że pocałunki z nowo poznaną osobą bywają stresujące, ale dzięki rozluźnieniu i dawce dobrego humoru, możemy poczuć się nieco swobodniej. Wówczas będziemy mogli w pełni oddać się przyjemności, jaką jest całowanie, zapominając zupełnie o tym, że przed chwilą się stresowaliśmy.

Katarzyna Antos

Komentarze

Irena

3 lata temu

Czasami śmiejemy się z moim partnerem, że powinniśmy liczyć nasze pocałunki. Nie ma dnia żebyśmy się nie całowali. Pocałunki są jak poranna kawa, która musi być zawsze.
Pocałunkiem rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Wieczorem przytulamy się oglądając telewizję ….. Celebrujemy takie wspólne chwile, które są dla nas bardzo ważne.

Zostaw komentarz