jak rozpoznać że mężczyźnie zależy

Relacje damsko-męskie nie zawsze układają się tak, jak byśmy tego chciały. Trzeba pocałować wiele żab, by znaleźć odpowiedniego faceta, przy którym będziemy naprawdę szczęśliwe. Przedstawiamy 10 oznak, że mężczyzna traktuje cię poważnie.

Utrzymuje z tobą regularny kontakt i ma dla ciebie czas

Zapewne znasz takich mężczyzn, którzy odzywają się tak sporadycznie, że prawie zdążyłaś już o nich zapomnieć.  Jeśli widujesz go rzadziej niż swojego kolegę mieszkającego za granicą, to znaczy, że coś tu ewidentnie nie gra. Facet, któremu zależy, utrzymuje regularny kontakt i kiedy ma wolny czas, potrafi wygospodarować też chwilę na spotkanie z tobą. Przecież ty też tak robisz. Jak ci zależy na spotkaniu z kolegą, przyjaciółką itp., to po prostu dzwonisz i się umawiasz. Jeśli czegoś chcesz, to robisz wszystko, aby osiągnąć cel. To zrozumiałe, że czasem mamy gorący okres w pracy, ale wtedy zawsze można  wysłać SMS-a. Zajmuje to dosłownie chwilę, a przynajmniej wiesz, że nie jesteś dla niego zapchajdziurą na wieczory, kiedy wszyscy go wystawili i dopadła go nuda.

Chętnie opowiada o swoim życiu

Facet, któremu naprawdę na tobie zależy, będzie chciał, abyś go lepiej poznała. W tym celu chętnie opowie o sobie, swojej pracy, zainteresowaniach, problemach z samochodem. Jeśli on milczy i musisz siłą wyciągać z niego jakiekolwiek informacje, to miej się na baczności. Jemu prawdopodobnie nie zależy na żadnej poważnej relacji. Może spotkał się z tobą, bo dopadła go nuda lub dlatego, że po prostu ma ochotę na seks. Nie interesujesz go ty, on nie odczuwa też potrzeby nawiązania bliższej relacji.  Pana Milczka najlepiej sobie po prostu odpuścić.

Nie spotyka się równolegle z innymi kobietami w relacji inna niż koleżeńska

To, że on ma koleżanki i przyjaciółki, nie mylić z układem friends with benefits, to całkowicie normalne zjawisko. Gorzej, gdy mężczyzna spotyka się równolegle z innymi kobietami w relacji inna niż koleżeńska. Takiego faceta lepiej sobie od razu odpuścić. Niech urządza casting na swoją partnerkę, ale bez twojego udziału.  Zgadzanie się na tego rodzaju relacje przypomina tarzanie się w kisielu.

Troszczy się o ciebie

Mężczyzna, któremu zależy na tobie, będzie się o ciebie troszczył. Gdy się rozchorujesz, zadzwoni, żeby zapytać o samopoczucie, kupi ci leki na gorączkę, pomoże przesunąć szafę w salonie itp. Jeśli widzisz, że on jest w stosunku do ciebie opiekuńczy, to dobry znak. Facet, któremu naprawdę zależy na kobiecie, nie będzie miał oporów, aby jej pomóc w różnych sytuacjach związanych z życiem codziennym. Odprowadzi cię też wieczorem do domu, żebyś nie musiała po zmroku nerwowo przetrząsać torebki w poszukiwaniu gazu pieprzowego na agresywnych typków wracających z imprezy.

Nie ukrywa ciebie przed znajomymi

Odnosisz wrażenie, że o waszych spotkaniach nie wie nikt z jego otoczenia i jest to najpilniej strzeżona tajemnica? On zawsze zabiera cię w mało ruchliwe miejsca na obrzeżach miasta, a gdy spotyka cię przypadkowo na ulicy, udaje, że ledwo cię zna? Na dodatek nie wiesz nic nt. jego znajomych, przyjaciół i krewnych? On nie chce nawet zdradzić, w której części miasta mieszka? Uważaj, jego tajemniczość nie jest normalnym zjawiskiem. Istnieje bowiem  znaczna różnica między zwykłą, ludzką ostrożnością a życiem w ukryciu. Skoro dla niego wszystko jest tajne przez poufne, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że ma inną kobietę, którą zdradza, umawiając się z tobą za jej plecami.

Jest szarmancki i kulturalny

Mężczyzna, któremu zależy na kobiecie, stara się być w jej towarzystwie dobrze wychowany. Jest kulturalny, nie klnie jak na piwie z kumplami, przepuszcza cię przodem i zachowuje się w sposób szarmancki.  Jeśli masz wątpliwości, czy to spotkanie zmierzające do relacji damsko-męskiej, czy pogaduchy z kumplami przy osiedlowym trzepaku, to znaczy, że facetowi na tobie nie zależy tak, jak byś tego chciała.

Nie spóźnia się

Facet, któremu naprawdę zależy na kobiecie, będzie się starał unikać spóźnień. Oczywiście może dojść do takiego incydentu, ale właśnie, nie jest to regułą. Jeśli to ty wiecznie na niego czekasz, a on spóźnia się praktycznie zawsze, to prawdopodobnie interesujesz go tyle, co mecz Jagiellonii Białystok, która w kiepskim stylu przegrywa z mało znaną drużyną. Krótko mówiąc, stanowisz sposób na zabicie czasu i wieczornej nudy.

Robi wszystko, aby cię nie urazić

Gdy mężczyźnie zależy na kobiecie, stara się kontrolować swoje zachowanie, aby niepotrzebnie nie sprawić jej przykrości. Jeśli on przy tobie zupełnie się nie ogranicza i zachowuje w taki sposób, że momentami zastanawiasz się, co ty tutaj robisz, to znak, że powinnaś zakończyć randkę i wrócić do domu lub spędzić wieczór w towarzystwie przyjaciółki.

Jest empatyczny

Zainteresowany facet, któremu zależy na poważnej relacji, jest empatyczny. Próbuje zrozumieć, że czujesz się dziś kiepsko z powodu kłótni z szefem, anginy  itp. Zawsze chętnie cię wysłucha, żebyś poczuła się lepiej. Jeśli on zupełnie nie liczy się z twoimi przeżyciami i samopoczuciem, to niewiele dla niego znaczysz. Nie oznacza to oczywiście, że jesteś bezwartościowa, po prostu on nie potrafi cię docenić. Na szczęście nie wszyscy faceci są tacy sami.

Nie dąży wyłącznie do seksu

Mężczyzna, któremu zależy na czymś więcej niż jednonocnej przygodzie, nie będzie od razu dążył do seksu. Jeśli natomiast on zupełnie nie jest zainteresowany niczym innym tylko tym, żebyście jak najszybciej pojechali do niego do domu, a tobie taki układ nie odpowiada, to daj sobie z nim spokój. Nawet jeśli znacie się już dosyć długo, ale wasze spotkania to głównie seks, po którym musisz wrócić do siebie do domu, to taka relacja nie ma szans przejścia na wyższy etap. Jeśli facet dąży tylko do seksu, a tobie to nie odpowiada, rozejrzyj się za mężczyzną spełniającym twoje oczekiwania.  Nie ma sensu tkwić w układzie, który cię nie satysfakcjonuje i przynosi ci więcej cierpienia niż radości.

Magdalena Kukurowska