Miłość i związki

Czego faceci boją się w związku?

czego faceci boją się w związku

Nie tylko my kobiety mamy swoje obawy co do relacji z mężczyznami. Faceci nie zawsze są pewni wszystkiego, zwłaszcza miłości. Czego faceci boją się w związku?

Związek, czyli poważna sprawa

Związek jest wyjątkową relacją, łączącą dwoje ludzi. Powinien być traktowany poważnie przez dwie strony, wtedy ma szansę na przetrwanie. My kobiety mamy tendencję do niepotrzebnego przejmowania się. Zamartwiamy się wszelkimi drobiazgami. Bo facet nie zadzwonił, nie odpisał w przeciągu nanosekundy czy przyniósł kwiaty nie w naszym ulubionym kolorze. Powodów jest mnóstwo, często błahych i totalnie bzdurnych. Wydawać by się mogło, że ciągłe analizowanie relacji to domena kobiet, ale panowie też zastanawiają się nad związkiem i mają swoje obawy. Czego boją się faceci? Co takiego zaprząta ich myśli?

Akceptacja bliskich

Faceci obawiają się braku akceptacji ze strony rodziny i bliskich swojej wybranki. Działa to także drugą stronę. Osoby będące w związku pragną, by ich rodziny polubiły wybranków. Nie ma nic gorszego, jak brak takiej akceptacji. Facet jest dla kobiety potencjalnym kandydatem na męża, więc zwykle bywa lustrowany przez rodzinę i najbliższe otoczenie. Uzasadnione są więc jego obawy. Czy spodoba się mamie? Czy ojciec dziewczyny uzna go za godnego kandydata dla swojej córki? Taka presja wywołuje stres i strach, dlatego wielu mężczyzn boi się pierwszego spotkania z rodziną swojej ukochanej.

Niewystarczająco dobry

Kolejnym z problemów jest zadręczanie siebie i myśli o tym, że facet jest niewystarczająco dobry dla kobiety. Może ona uznać go za nieudacznika. Co jeśli nagle straci pracę? Nie osiągnie skucesu zawodowego? W zdrowym związku taka sytuacja byłaby zapewne pełna wsparcia i pomocy ze strony kobiety. Jeśli uznałaby ona mężczyznę za słabeusza, to najwyraźniej nie jest gotowa na taką relację. W prawdziwej miłości nie ma takich obaw, jest pewność, że możemy zawsze liczyć na drugą osobę.

Zdradza mnie

Nie tylko kobiety obawiają się zdrady. Faceci także boją się, że ich partnerka może go zdradzić. Szczególnie jeśli jest atrakcyjną kobietą, która ma dużo znajomych i jest towarzyska. Odrobina zazdrości jest normalnym uczuciem w bliskiej relacji, ale łatwo popaść w obsesję na tym punkcie. Facet będzie obawiał się nie tylko możliwości zdrady, ale tego, że wszyscy wokół o tym wiedzą, tylko on pozostaje w głębokiej nieświadomości.

Znudzę się jej

Wyobraźcie sobie, że panowie martwią się o to, że pewnego dnia znudzą się swojej partnerce i zostaną porzuceni. My także mamy z tyłu głowy takie myśli. Tym bardziej, jeśli rzeczywiście zależy nam na drugiej osobie i chcemy być szczęśliwi. Zakończenie związku to zawsze bolesny moment, również dla facetów. Dlatego będą zastanawiać się czy są dość interesujący dla kobiety, zabawni i atrakcyjni.związek

Jak się okazuje nie tylko kobiety są pełne obaw w kwestii związków. Miłość, jak wiemy bywa skomplikowana, ale nie zawsze warto zaprzątać sobie myśli, tylko pozwolić uczuciu płynąć własnym, naturalnym nurtem. Inaczej wszyscy popadlibyśmy w obłęd.

Katarzyna Antos

Komentarze

pati25

4 lata temu

Tak samo jak i kobiety to mężczyźni też mają swoje obawy.Są one nieuzasadnione.Bo gdy kobieta kocha mężczyznę to dla niej liczy się tylko ON

Zostaw komentarz