Aquarekreacja Fitness

Wodny fitness

wodny-fitness

Chcesz ćwiczyć bezpiecznie? Masz problemy ze stawami lub kręgosłupem, a chcesz zadbać o swoją kondycję? A może marzysz, by zgubić zbędne kilogramy w przyjemny i mało męczący sposób? Z aqua aerobikiem to naprawdę jest możliwe!

O aqua aerobiku

Forma treningu podobna jest to tradycyjnego aerobiku, gdyż wszystkie ćwiczenia są ze sobą zsynchronizowane i odbywane w rytm muzyki, która pozwala na utrzymanie odpowiedniego tempa oraz zachęcenie do wysiłku. Do ćwiczeń wykorzystuje się z reguły różne akcesoria pływackie np. rurki piankowe, deski pływackie, pasy wypornościowe, itd. Oczywiście każdy trening prowadzony jest przez wykwalifikowanego instruktora, który prezentuje wszystkie figury, stojąc na brzegu basenu.

Korzyści z zajęć

Aqua aerobik jest bardzo efektywna formą rekreacji. Regularne ćwiczenia pozwalają na spalenie dużych ilości kalorii i wyrzeźbienie sylwetki przy minimalnym wysiłku. Spowodowane jest to tym, że w wodzie ciało człowieka jest po prostu lżejsze na skutek siły wyporu. Dzięki temu ćwiczenia stają się znacznie łatwiejsze w wykonaniu, nie wymagając zbyt dużego nakładu energii oraz nie obciążając kręgosłupa.

Fitness w wodzie bardzo korzystnie działa na pracę całego naszego organizmu.

Główne zalety aqua aerobiku to:

  • Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej;
  • Brak obciążenia stawów i kręgosłupa
  • Pobudzenie krążenia płynów w organizmie;
  • Pozytywny wpływ na perystaltykę jelit i przyśpieszenie wydalania szkodliwych metabolitów.

Gabriela K.

Chcesz ćwiczyć bezpiecznie? Masz problemy ze stawami lub kręgosłupem, a chcesz zadbać o swoją kondycję? A może marzysz, by zgubić zbędne kilogramy w przyjemny i mało męczący sposób? Z aqua aerobikiem to naprawdę jest możliwe!

Sama radość z aerobiku w wodzie

Zajęcia w grupie umożliwiają wzajemne wsparcie, wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych znajomości. Poza tym, ruch wody działa bardzo odprężająco, a wysiłek fizyczny pobudza produkcję endorfin, co skutkuje dobrym samopoczuciem.

Umiejętność pływania

Plusem aqua aerobiku jest to, że zazwyczaj tworzone są osobne grupy treningowe dla osób potrafiących pływach i tych nieposiadających tej umiejętności.

W pierwszym przypadku ćwiczenia odbywają się w wodzie sięgającej aż do szyi, co pozwala na zmaksymalizowanie efektywności zajęć. W drugim – uczestnicy zanurzeni są tylko do wysokości klatki piersiowej. Wydajność ćwiczeń jest mniejsza ze względu na słabszy opór wody, ale i tak są one znacznie bardziej skuteczne w porównaniu do tradycyjnego fitnessu.

A czy Wy korzystałyście już z zajęć aqua aerobiku?

Jeśli tak, podzielcie się wrażeniami. 🙂

Gabriela K.

Komentarze (6)

pati25

9 lat temu

Nie korzystałam z takiego wodnego fitnessu.A to z różnych powodów.Raz byłam tylko na basenie i to bardzo dawno,jeszccze jak byłam zdrowa..Gdyby to było możliwe zapisałabym się na taki fitness.Takie wodne ćwiczenia byłyby dla mnie idealne bo nie obciążałyby mojego kręgosłupa.No i stawów :-X:-):-d

stazyz

9 lat temu

Zawsze chciałam wziąć udział w takich zajęciach, ale do najbliższego basenu daleka droga…o_O A rezultaty są fantastyczne, widzę to u moich koleżanek(woot) A ja mam inne sporty, których one z kolei mi zazdroszczą 😉 I tak sie to wszystko kręci:-d:P;)

Mindi

9 lat temu

Brałam kilka razy udział w aerobiku wodnym, wspaniała gimnastyka. Od tamtej pory, gdy jestem na basenie to wykonuję sama kilka takich ćwiczeń, które zapamiętałam. Niestety nie mam fajnego basenu blisko, więc nie mogę skorzystać.

Tess

9 lat temu

Podoba mi się taka forma gimnastyki ale nie jest ona dla każdego odpowiednia. Szybko się przeziębiam i po kąpieli muszę od razu leżeć w łóżku, także na basen się nie zapiszę. Żałuję, bo przecież woda jest bardzo zdrowa.

drobina

9 lat temu

Ja także podpatruję czasami aqua aerobik na naszym basenie. Podoba mi się, ale…najtańsze to nie jest 😛
W ubiegłym roku godzina takich zajęć kosztowała chyba 12 czy 15 zł. Ja, za ulgowy karnet na basen (na 10 wejść) płacę 45 zł. Dla mnie to duża różnica.:\

mejgosia

9 lat temu

Korzystać,jeszcze nie korzystałam, ale obserwowałam grupę ćwiczącą na naszym basenie! Bardzo mi się to podobało i chętnie zapiszę się na takie zajęcia, tym bardziej, że mają bardzo korzystny wpływ, no i nie obciążają stawów, a w moim przypadku to bardzo istotne! Muszę zapuścić wici i dowiedzieć się ile to kosztuje!(LOL)

Zostaw komentarz