Aquarekreacja Fitness

Wodny fitness

wodny-fitness

Chcesz ćwiczyć bezpiecznie? Masz problemy ze stawami lub kręgosłupem, a chcesz zadbać o swoją kondycję? A może marzysz, by zgubić zbędne kilogramy w przyjemny i mało męczący sposób? Z aqua aerobikiem to naprawdę jest możliwe!

O aqua aerobiku

Forma treningu podobna jest to tradycyjnego aerobiku, gdyż wszystkie ćwiczenia są ze sobą zsynchronizowane i odbywane w rytm muzyki, która pozwala na utrzymanie odpowiedniego tempa oraz zachęcenie do wysiłku. Do ćwiczeń wykorzystuje się z reguły różne akcesoria pływackie np. rurki piankowe, deski pływackie, pasy wypornościowe, itd. Oczywiście każdy trening prowadzony jest przez wykwalifikowanego instruktora, który prezentuje wszystkie figury, stojąc na brzegu basenu.

Korzyści z zajęć

Aqua aerobik jest bardzo efektywna formą rekreacji. Regularne ćwiczenia pozwalają na spalenie dużych ilości kalorii i wyrzeźbienie sylwetki przy minimalnym wysiłku. Spowodowane jest to tym, że w wodzie ciało człowieka jest po prostu lżejsze na skutek siły wyporu. Dzięki temu ćwiczenia stają się znacznie łatwiejsze w wykonaniu, nie wymagając zbyt dużego nakładu energii oraz nie obciążając kręgosłupa.

Fitness w wodzie bardzo korzystnie działa na pracę całego naszego organizmu.

Główne zalety aqua aerobiku to:

  • Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej;
  • Brak obciążenia stawów i kręgosłupa
  • Pobudzenie krążenia płynów w organizmie;
  • Pozytywny wpływ na perystaltykę jelit i przyśpieszenie wydalania szkodliwych metabolitów.

Gabriela K.

Chcesz ćwiczyć bezpiecznie? Masz problemy ze stawami lub kręgosłupem, a chcesz zadbać o swoją kondycję? A może marzysz, by zgubić zbędne kilogramy w przyjemny i mało męczący sposób? Z aqua aerobikiem to naprawdę jest możliwe!

Sama radość z aerobiku w wodzie

Zajęcia w grupie umożliwiają wzajemne wsparcie, wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych znajomości. Poza tym, ruch wody działa bardzo odprężająco, a wysiłek fizyczny pobudza produkcję endorfin, co skutkuje dobrym samopoczuciem.

Umiejętność pływania

Plusem aqua aerobiku jest to, że zazwyczaj tworzone są osobne grupy treningowe dla osób potrafiących pływach i tych nieposiadających tej umiejętności.

W pierwszym przypadku ćwiczenia odbywają się w wodzie sięgającej aż do szyi, co pozwala na zmaksymalizowanie efektywności zajęć. W drugim – uczestnicy zanurzeni są tylko do wysokości klatki piersiowej. Wydajność ćwiczeń jest mniejsza ze względu na słabszy opór wody, ale i tak są one znacznie bardziej skuteczne w porównaniu do tradycyjnego fitnessu.

A czy Wy korzystałyście już z zajęć aqua aerobiku?

Jeśli tak, podzielcie się wrażeniami. 🙂

Gabriela K.

Komentarze (6)

pati25

10 lat temu

Nie korzystałam z takiego wodnego fitnessu.A to z różnych powodów.Raz byłam tylko na basenie i to bardzo dawno,jeszccze jak byłam zdrowa..Gdyby to było możliwe zapisałabym się na taki fitness.Takie wodne ćwiczenia byłyby dla mnie idealne bo nie obciążałyby mojego kręgosłupa.No i stawów :-X:-):-d

stazyz

10 lat temu

Zawsze chciałam wziąć udział w takich zajęciach, ale do najbliższego basenu daleka droga…o_O A rezultaty są fantastyczne, widzę to u moich koleżanek(woot) A ja mam inne sporty, których one z kolei mi zazdroszczą 😉 I tak sie to wszystko kręci:-d:P;)

Mindi

10 lat temu

Brałam kilka razy udział w aerobiku wodnym, wspaniała gimnastyka. Od tamtej pory, gdy jestem na basenie to wykonuję sama kilka takich ćwiczeń, które zapamiętałam. Niestety nie mam fajnego basenu blisko, więc nie mogę skorzystać.

Tess

10 lat temu

Podoba mi się taka forma gimnastyki ale nie jest ona dla każdego odpowiednia. Szybko się przeziębiam i po kąpieli muszę od razu leżeć w łóżku, także na basen się nie zapiszę. Żałuję, bo przecież woda jest bardzo zdrowa.

drobina

10 lat temu

Ja także podpatruję czasami aqua aerobik na naszym basenie. Podoba mi się, ale…najtańsze to nie jest 😛
W ubiegłym roku godzina takich zajęć kosztowała chyba 12 czy 15 zł. Ja, za ulgowy karnet na basen (na 10 wejść) płacę 45 zł. Dla mnie to duża różnica.:\

mejgosia

10 lat temu

Korzystać,jeszcze nie korzystałam, ale obserwowałam grupę ćwiczącą na naszym basenie! Bardzo mi się to podobało i chętnie zapiszę się na takie zajęcia, tym bardziej, że mają bardzo korzystny wpływ, no i nie obciążają stawów, a w moim przypadku to bardzo istotne! Muszę zapuścić wici i dowiedzieć się ile to kosztuje!(LOL)

Zostaw komentarz