wakacje-u-babci

Wiele osób z rozrzewnieniem wspomina wakacje u babci. Pomoc w ogrodzie była często wynagradzana smacznym plackiem z owocami. Jak przygotować się na przyjazd wnuka?

Domowe przetwory

Rodzice rzadko mogą sobie pozwolić na przygotowywanie domowych przetworów. Często ogranicza ich czas. Babcia, która przeszła na emeryturę, może zdradzić wnukowi kulinarne sekrety. Wspólne przygotowywanie powideł może zaszczepić w dziecku pasję do gotowania. Niestety, młodzi ludzie często nie mają zbyt wielu możliwości, by odkryć swoje zainteresowania. Współczesny tryb życia nie sprzyja eksperymentowaniu. Osoby, które nie mają hobby, często nie potrafią wytyczyć sobie celów, do których zmierzają. To z kolei rodzi problemy związane z wyborem zawodu.

Kreatywne zabawy

Młodszym wnukom warto zaproponować nietypowe zabawy. W czasach, gdy domek dla lalek można kupić w hipermarkecie, wiele osób rezygnuje z „architektonicznych” wyzwań. To błąd, ponieważ projektowanie mieszkania dla Barbie z kartonowych pudeł pobudza wyobraźnię. Dzieci, którym podaje się gotowe rozwiązania, często nie radzą sobie z zadaniami kreatywnymi. Na rynku pracy zdolność do twórczego myślenia jest niezwykle pożądaną umiejętnością.

Rodzinne historie

Wieczór warto spędzić na przeglądaniu rodzinnych albumów. Wspominając przodków, budujemy w dziecku tożsamość. Poczucie przynależności odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym życiu. Osoby, które nie znają swoich korzeni, często zmagają się z problemami emocjonalnymi.

Babcie często nie zdają sobie sprawy, jak cenną wiedzą dysponują. Jeśli nie przekażą jej wnukowi, istnieje ryzyko, iż pewne rodzinne tradycje pewnego dnia zanikną. Starsze dzieci, które wykazują zainteresowania kulinarne, warto zaznajomić z przepisami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

Irmina